94' Koniec meczu.
92' Faulowany w środku Kujawa, była szansa na kontrę. 1
92' Piłka cały czas w okolicach pola karnego Stomilu, nie potrafimy oddalić gry.
91' Kolejny rzut rożny 796
91' Trzy minuty doliczone.

Artykuł

Piotr Klepczarek, fot. Emil Marecki

Piotr Klepczarek, fot. Emil Marecki

Klepczarek: Nieprzypadkowo jesteśmy w środku tabeli

23.04.16 23:45   kyn   1  

Po meczu Stomil Olsztyn - Zawisza Bydgoszcz o komentarz poprosiliśmy obrońcę olsztyńskiego zespołu Piotra Klepczarka.

W końcu dobre spotkanie w wykonaniu Stomilu, z zębem, walką i zaangażowaniem. Ten remis smakuje chyba zupełnie inaczej niż poprzednie?
- Zdecydowanie. Przed meczem, w jednym z wywiadów, powiedziałem, że potrzeba nam meczu, w którym zagralibyśmy dwie równe połowy, w pełni zdyscyplinowani i zaangażowani. Co do zaangażowania, tego nam nigdy nie brakowało. Wynikało to z braku przygotowań przed rundą, dlatego graliśmy nierówne połowy. Wynik nie jest wymarzony, ale z tego, co pokazaliśmy na boisku jako zespół, jesteśmy zadowoleni. Było to, co zakładaliśmy przed meczem, czyli równe dwie połowy, stworzyliśmy kilka sytuacji i każdy walczył na sto procent. W kolejnych meczach, jeżeli będziemy to potwierdzać, a jestem przekonany, że będziemy, to będziemy zdobywać punkty. 

Mecz w Głogowie był wypadkiem przy pracy? Dziś pokazaliście na boisku, że macie jaja...
- Po takim spotkaniu, jak w Głogowie, odechciewa się wszystkiego, ale po tym właśnie poznaje się zespół. Potrafimy zareagować, wziąć się w garść i pokazać, że nieprzypadkowo jesteśmy w środku tabeli. To było bardzo ważne i, tak jak powiedziałem przed chwilą, nie zdobyliśmy co prawda trzech punktów, ale gra i postawa zespołu napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.

Optymizmem napawa chyba tez informacja o nowym sponsorze. Wygląda na to, że nad Stomilem znów zaświeci słońce?
- Oby. Przez tyle lat, co mnie nie było w Olsztynie, czyli 12, to chyba tylko 2 lata był w Stomilu spokój. Takiemu miastu, województwu i takim kibicom należy się to, by klub funkcjonował przynajmniej w przyzwoitych warunkach. Na ten moment jest, dosadnie mówiąc, dramat. Nie ma boisk, klub cały czas boryka się z problemami finansowymi i nie tylko, bo także ogólnie z organizacyjnymi i infrastrukturalnymi. Dopóki nie ma wszystkiego klepniętego na 100 procent, to nie można się cieszyć, trzeba poczekać na oficjalne załatwienie wszystkich formalności. Mam nadzieję, że małymi kroczkami odbudujemy ten klub, bo tak jak mówiłem, kibice, miasto i region na to zasługują. Na razie jest to takie człapanie w miejscu i ciągła walka o przetrwanie.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Zawisza Bydgoszcz, Rozmowa po meczu, Piotr Klepczarek, I liga, wywiadKomentarze

  1. 24.04.16 01:41 HTC

    KLEPAA=DOBRY MECZ

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!