Artykuł

Adam Majewski. Fot. Łukasz Kozłowski

Adam Majewski. Fot. Łukasz Kozłowski

Konferencja prasowa po meczu Stomil - GKS Bełchatów

04.10.20 20:52   kyn   10  

Po meczu Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów (0:0) odbyła się konferencja prasowa on-line, na której wypowiedzieli się trenerzy zespołów.

Marcin Węglewski, trener GKS-u Bełchatów:
- Mecz bez historii, zero emocji, nie przypominam sobie takiej sytuacji, którą któryś z zespołów mógł na pewno zamienić na bramkę. My potrzebujemy przede wszystki  więcej jakości, jeśli chcemy takie mecze wygrywać. Potrzebujemy, chłopaki, więcej dobrej piłki, która potraficie grać. Potrzebujemy takie mecze wygrywać i zdobywać trzy punkty.

Adam Majewski, trener Stomilu Olsztyn:
- To był typowy, pierwszoligowy mecz, na przeciętnym bardzo poziomie, praktycznie nie było w nim sytuacji. Nasz zawodnik, debiutujący z resztą wychowanek Stomilu Hubert Szramka, miał taką sytuację. Nie mam do niego pretensji, bo to młody zawodnik, ale szkoda, bo być może, gdyby oddał strzał na bramkę wygralibyśmy 1:0. Obiektywnie trzeba jednak powiedzieć, że wynik 0:0 jest wynikiem sprawiedliwym, naprawdę ciężko się to oglądało. Po naszej drużynie było widać, że odczuliśmy trudy meczu z Sndecją, który odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, na bardzo ciężkim boisku. Mamy w drużynie kilku zawodników, którzy są z jakimiś zaległościami i było to dzisiaj po prostu widać. Całe szczęście, że przy takiej grze, tego meczu nie przegraliśmy, bo liczyliśmy na wiele więcej, bo graliśmy u siebie. Za tydzień gramy z Resovią i mam nadzieję, że nadrobimy to, co dziś straciliśmy.

Ściągnęliśmy Grześka Kuświka by się wyróżniał. Wiemy, że to zawodnik, który ostatnio trenował indywidualnie i potrzebuje czasu, by dojść do odpowiedniej formy. Pojedynczymi zagraniami dał jednak dużo jakości i liczymy na to, że mimo zaległości, jednym zagraniem będzie w stanie rozstrzygnąć losy spotkania. To był mecz po jednym treningu, nie zna jeszcze zespołu, ale się zaaklimatyzuje, bo będzie trenował z nami cały tydzień i niewątpliwie będzie to nasze wzmocnienie. Liczymy na to, że za tydzień będzie więcej jakości, większa rywalizacja, bo ostatnie zmiany zawodników defensywnych, z potrzeby, były nie na swoje pozycje. Wróci po kontuzji Sam van Huffel, Hubert Sadowski , Grzesiek Kuświk, im więcej czasu będzie miał, tym lepiej. Ta drużyna zdecydowanie potrzebuje czasu, po to by ten skład w końcu się ustabilizował, byśmy wszyscy byli zdrowi i mogli potrenować w większej grupie pod względem motorycznym i taktycznym.

Tagi: Stomil Olsztyn, GKS Bełchatów, Adam Maewski, Marcin Węglewski, konferencja prasowa, I liga


Komentarze

 1. 05.10.20 13:21 DJKS

  Ja czekam na zapowiadane baraże i włączenie się do walki o awans! Co mnie obchodzi, że nie ma kim grać? Właściciel z poprzednim prezesem zapowiedzieli walkę o awans i ja jako kibic mam teraz prawo tego od zespołu wymagać!

 2. 05.10.20 11:02 A Ś

  Tak Stomil zawsze mocny byl z kontry a teraz to jest dramat

 3. 05.10.20 09:32 SanDiego

  Trochę nudne to już się robi. Od miesiąca ciągle się słyszy, że drużyna potrzebuje czasu. Czy w grudniu znów taka wypowiedź padnie?

 4. 05.10.20 08:31 THE CORE

  "Wybijanie" miało być :)

 5. 05.10.20 08:30 THE CORE

  Potrenujcie grę z kontry. Jak za Zajączkowskiego była tylko gra z kontry to teraz nie ma jej wcale, nawet gdy jest wyśmienita okazja to drużyna zwalnia i pozwala przeciwnikowi cofnąć się. I nie widzę przeszkód by bramkarz został po treningu i ze dwie godziny ćwiczył wypijanie długich piłek, przyda się to w meczu. A Pan widzi?

 6. 04.10.20 22:48 barakuda

  Nie bronie trenera ale tu z ta ekipa to i Klopp z Guardiola mieli by problem

 7. 04.10.20 22:39 arek0311

  Majewski weź se Głowackiego na asystenta przynajmniej od ch... goli będzie padać😁

 8. 04.10.20 21:52 Kamilos

  Jeno co może to podac się do dymisji ewentualnie wziąść rezerwy

 9. 04.10.20 21:35 kot

  Remisz i van Huffel trenują? A to ciekawe.

 10. 04.10.20 21:17 chodi

  Trenerze dokładnie STABULIZACJA ! Kuświka od początku już na Resovie. Remisz trenuje już , Huffel też. Trzeba zgrać pierwszą 11 i ćwiczyć schematy. Będzie dobrze , trzeba mocno przepracować ten tydzień.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!