96' Koniec meczu!
96' Strzał ponad bramką 1557
95' Jeszcze rzut rożny, 25. metr przed bramką Skiby. 1557
95' Goście w ataku pozycyjnym, próbują przedostać się w pole karne. 1557
91' 5 minut do końca

Artykuł

Piotr Zajączkowski, fot. Artur Szczepański.

Piotr Zajączkowski, fot. Artur Szczepański.

Konferencja prasowa po meczu Stomil - Stal

14.09.19 01:36   kyn   1  

Po zwycięstwie Stomilu nad Stalą Mielec (1:0) na konferencji prasowej wypowiedzieli się trenerzy obu zespołów.

Artur Skowronek, trener Stali Mielec:
- Stomil zagrał dzisiaj bardzo mądry mecz. Bardzo dobrze poukładany w defensywie, do tego dołożyli bardzo dużo takiej pozytywnej, piłkarskiej agresji i dlatego ciężko nam było utrzymać się przy piłce. Szczególnie w pierwszej połowie Stomil wykorzystał to, co pokazuje do tej pory i te formę trzyma, między innymi też dlatego, że jest bardzo silny w kontrataku i wykorzystuje cechy motoryczne indywidualnych piłkarzy. My tego oczekiwaliśmy, ale ta jakość motoryczna i piłkarska u chłopaków jest tak duża, że taka bramkę straciliśmy, której chcieliśmy się ustrzec a potem przez kontry łapaliśmy kartki. W drugiej połowie naprawiliśmy naszą grę, moim zdaniem i było więcej tego, czego chcielibyśmy od siebie oczekiwać. Znowu bardzo mądre ustawienie i dyscyplina taktyczna przeciwnika nie pozwoliły nam na stworzenie bardzo dobrej, klarownej sytuacji i  dlatego dzisiaj przegrywamy. Świat się nie wali, za chwilę mamy następny mecz i to jest coś najlepszego w piłce, żeby dobrze odpowiedzieć na dzisiejszą porażkę. Wiem, że ci chłopcy, razem ze sztabem dadzą szybko pozytywną garść i swoje zrobimy.

Piotr Zajączkowski, trener Stomilu Olsztyn:
- Ponownie gratuluję moim podopiecznym bardzo dobrego meczu. Wygraliśmy z zespołem, który walczy o awans. jest to bardzo dobry zespół, poukładany. Wykorzystaliśmy swoje atuty, co podkreślił trener Skowronek, mamy dużą siłę ofensywną, jeśli chodzi o dynamikę, moc. Byliśmy skuteczni w defensywie, skuteczni w ofensywie. jesteśmy zespołem, który na chwile obecną potrafi grać w niskim pressingu, potrafi grać wysoko na połowie przeciwnika. Jest jakość na ławce rezerwowej i z tego tylko się cieszymy. Na pewno nie popadamy w euforię. Pracujemy solidnie i czekamy na kolejne spotkanie. Czekamy na certyfikaty obu nowych zawodników. Eric (Molloy - red.) jest już przygotowany do gry pod względem motorycznym. Z kolei Wiliam (Pozo-Venta-red.) ma trochę problemy z wytrzymałością ogólna, ale pracujemy nad tym i na pewno jeden i drugi pomogą Stomilowi.

Więcej informacji o meczu:

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Piotr Zajączkowski, Stal Mielec, Artur Skowronek, 1 liga, konferencja po meczu


Komentarze

  1. 14.09.19 07:36 crispy

    O ten pressing i mądrość taktyczną ciągle się dopominałem i wczoraj to dostałem, na dodatek jeszcze okraszone pięknym zwycięstwem i zajęciem fotela lidera. Oczy szeroko otwarte ze zdumienia i szczęścia a morda sama się śmiała i łapy układały do braw. Tak trzymać Panie Trenerze ! S P W

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!