Artykuł

Ważną umowę ze Stomilem Olsztyn ma Jakub Tecław. Fot. Paweł Piekutowski

Ważną umowę ze Stomilem Olsztyn ma Jakub Tecław. Fot. Paweł Piekutowski

Kto ma ważne kontrakty na nowy sezon? Sprawdziliśmy

07.06.22 12:13   kyn   27  

Na początku (13. czerwca 2022 r.) najbliższego tygodnia do treningów wrócą piłkarze Stomilu Olsztyn. Kto ma ważne kontrakty na najbliższy sezon? Sprawdziliśmy i na ten moment nie wygląda to zbyt kolorowo.

W ostatnim wywiadzie dla Gazety Olsztyńskiej prezes Stomilu Olsztyn Arkadiusz Tymiński powiedział:

- W tej chwili ważne kontrakty na nowy sezon ma - wliczając w to naszą młodzież - 15 zawodników. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że wielu z dotychczasowych piłkarzy, którym kontrakty się skończą, będzie chciało poszukać sobie nowego pracodawcy, ponieważ albo nie chcą grać w II lidze, albo mają oczekiwania finansowe, których my po spadku nie będziemy w stanie spełnić.

Kto zatem ma ważne umowy?: Jakub Tecław, Filip Szabaciuk, Konrad Syldatk, Jakub Mysiorski, Krystian Skutnik, Adrian Morawski, Marceli Łukasik (wypożyczony do Pisy Barczewo), Bartosz Florek, Mateusz Drabiszczak, Kamil Dajnowski (wypożyczony do Polonii Lidzbark Warmiński), Jakub Brdak, Mateusz Błaut, Jakub Banul, Karol Żwir, Filip Wójcik oraz Szymon Dowgiałło (wypożyczony do Sokoła Ostróda).

W Zniczu Biała Piska gra jeszcze Mateusz Jońca, który jest wypożyczony ze Stomilu, ale nie ma podpisanego profesjonalnego kontraktu z olsztyńskim klubem.

Ostatnio umowy rozwiązali Wojciech Reiman, Guttiner oraz Łukasz Moneta. Ten ostatni ma grać w Ruchu Chorzów. Pozostali zawodnicy, którym z ostatnim dnia czerwca kończą się umowy, także raczej w Stomilu nie zostaną.

Na pierwszych zajęciach ze Stomilem mają się pojawić wyróżniający się zawodnicy z IV ligi.

Tagi: Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 11.06.22 07:20 wiktorm69

  Byli piłkarze i grający piłkarze pełniący jakieś ważne stanowiska w klubie to frofanacja.Tak jest niestety wszędzie.Nawet za granicą wychodzą jakieś nieprzewidywalne akcje.Z całym szacunkiem dla naszych fachowców w Stomilu i nie tylko,którzy jeszcze nie dawno kopali piłkę. Znajdźcie sobie inne zajęcia.zajęcia.Bo kierowanie i trenowanie zespołem piłkarskim to nie zabawa zabawa.Nawet gdy były zaslugi.zaslugi.Nawet do pielęgnacji murawy potrzebni są kompetentni ludzie po przeszkoleniach.przeszkoleniach.A ci fachowcy od byłej kopanej niech sobie znajdą inne zajęcia.

 2. 10.06.22 21:42 DJKS

  Mylisz*

 3. 10.06.22 21:41 DJKS

  Idąc twoim tokiem rozumowania to każda inna dyscyplina sportowa niż piłka nożna to sport niszowy. Myślisz pojęcia zdecydowanie! W swojej, przedstawionej wcześniej ocenie zmierzam do tego, że piłkarze są bardzo mocno przepłaceni.

 4. 10.06.22 19:35 mazinho

  dzisiaj, 19:34mazinho 0 0 30 sto krotny mistrz świata w rzucie rzodkiewką również bedzie zarabiał mnie niż podrzędny łyżwiarz figurowy i jakoś nikt z tego dymu nie robi.

 5. 10.06.22 19:32 mazinho

  DJKS siatkówka to na świecie sport niszowy stąd zarobki siatkarzy. Nie chcę tutaj wyjsc na jakiegoś wroga siatkówki bo nim nie jestem . Popularność dyscypliny = większą konkurencja = większą oglądalność =większa kasa od sponsorów co jest logiczne więc suma sumarum większe wynagrodzenie dla kopaczy . To jest bardzo logiczne i żeby być na rynku i liczyć się w "grze" trzeba poprostu płacić, często wiecej niż towar jest warty. Średniej klasy Kopacz będzie droższy niż top zawodnik siatkówki i takie są prawa rynku.

 6. 10.06.22 18:55 DJKS

  mazinho, siatkówka sport niszowy? Nie wiedziałem. Napisz mi od kiedy tak jest... Wiadomo, że piłka nożna jest bardziej popularna ale nie róbmy sobie żartów. Nikt nie mówi o przepłacaniu siatkarzy ale mistrzowie świata czy medaliści olimpijscy w siatkówce nawet nie mogą pomarzyć o cząstce zarobków wielu miernych kopaczy.

 7. 10.06.22 17:16 mazinho

  DJKS nie porównuj sportu niszowego który na poważnie traktuje może z 5 krajów na krzyż i mało kto go uprawia do sportu globalnego gdzie idzie niewyobrażalna kasa i trwa bezustanny wyścig zbrojeń. Gdyby siatkówka była choćby w 5% tak popularna jak piłka nożna to kluby z bogatszych państw miały by na nią monopol. Szacun dla siatkarzy za osiągnięcia ale nie porównuj tego do piłki, a tekst z zarobkami to już w ogóle kosmos , ktoś ma przepłacać siatkarzy żeby było sprawiedliwie czy jak ?

 8. 10.06.22 10:16

  Ciekawe kiedy klub poda komunikat co dalej jaki budżet ile będziemy jeszcze czekać ! Ani przeprosin za spadek ani żadnych informacji co dalej kurrwa

 9. 10.06.22 09:03 Bart

  slawo zapomniałeś dodać do tych ludzi tego który nad nimi jest celebryty M.Ż i tak o to jesteśmy gdzie jesteśmy.

 10. 09.06.22 23:03 slawo0103

  Patologia w piłce, polskiej piłce trwa w najlepsze, a w Stomilu to już od dawna przybrała rozmiary giganta. Piłkarze trenerami, prezesami , asystentami trenerów których sami zatrudnili, a ci trenerzy to z przygotowaniem, myślą techniczna, strategią, to trzeba powiedzieć wprost: z dupy. Jedyny klub w regionie z tradycjami zatrudnia trenera który wszystko przegrywa i ....jest tak długo że nie ma szans na utrzymanie. Zatrudnia go prezes, który był piłkarzem. Facet bez "jaj", wiedzy i prezencji, w wyciagnietym sweterku na meczu " swojej" drużyny na centralnym poziomie rozgrywek. Później staje się jego asystentem, ale za brak wyników wyrzuca trenera się sztab szkoleniowy pozostawiając w sztabie pilkarza-prezesa- asystenta. Myśl szkoleniowa w dalszym ciągu jest nowym trenerem- kolejnym mistrzem, specjalistą od spadków. Czy ktoś się dziwi że z takim zarządzaniem mamy druga ligę? Mamy tylko dlatego że w jednym sezonie sportowo mogliśmy spać o jeden szczebel. Z tymi ludźmi, ich pomysłami, decyzjami to wszysto"czarno" widać. A Głowacki? A Głowacki to już temat na kolejną rozprawkę o "fachowosci" i awansach kolejnego piłkarza, trenera, kierownika a tak naprawdę drugiego nieudacznika który w Stomilu to nawet nie nadaje się do pielęgnacji trawy, bo się na tym nie zna tak jak na trenerce, razem z Lechem niech się wezmą pod ręce i dopóki nie zaśpiewają "trzeba wiedzieć kiedy że sceny Stomilu zejsc" to patologia cały czas rosnie.

 11. 09.06.22 21:49 stomil1960

  I to nie jest dobra informacja dla kibiców piłki ponieważ miasto mając wybór inwestycji w piłkę czy siatkę , wybierze siatkówkę. Jesteśmy światowymi hegemonami i mamy drużynę w lidze mistrzów siatkarskich, w światowej czołówce. I nagle krzyk o nowe dobra dla prowincjonalnej piłki nożnej. Bądź świetny w jednej dyscyplinie -siatkówce. Nie ma już mody na piłkę nożną. Nie trafia tutaj już dobre DNA !Na treningi zostają wszyscy bo brak selekcji , a liczą się składki.Trenerami są piłkarze bez praktyki ale ich wynagrodzenie za grę daje klubowi alibi bo wynagradza trenera.

 12. 09.06.22 17:49 DJKS

  Dla porównania można było wczoraj obejrzeć mecz polskich siatkarzy. Grając praktycznie trzecim składem ograli medalistę olimpijskiego - Argentynę. Nasi - podwójni mistrzowie świata, zwycięzcy ligi mistrzów, z jedną z trzech największych lig na świecie. Nie zmanierowani, super wyszkoleni, zarobkami pięć razy niższymi od polskich kopaczy. Ech...

 13. 09.06.22 16:02 zjs

  Ach! Historia zaisuje kolejne karty. My tu łzy wylewami na d losem naszego klubu a orły Michniewicza do stały niesamowite lanie od Belgów. Polska piłka nożna to europejska 4 liga, stroświecka, bez nowej szkoleniowej myśli, zastygła w nawykach lat sześćdziesiatych. W Europie odgrywa taką samą roę jak Stomil w Polsce. Zauważyliście, że obcokrajowcy z 2 ,3 i 4 ligi europejskiej robia u nas profesorów. Czemu się dziwić, że nasi zawodnicy to zwykli wyrobnicy?

 14. 08.06.22 09:01

  Stadion na Piłsudskiego a centrum piłkarskie na Warmii

 15. 08.06.22 06:36 chodi

  Na obiektach Warmii jest miejsce na 4 pełnowymiarowe boiska i do tego duży parking. Już dawno pisałem że jeżeli tylko miasto by chciało to mogłoby sprzedać teren na Piłsudskiego za gruby pieniądze i za nie plus np dofinansowanie z Polskiego Ładu budować piękny stadion na Warmii. Podobno teraz jest koncepcja na budowę na Warmii Centrum Piłkarskiego z kilkoma boiskami treningowymi i nowym budynkiem z szatniami etc. Ostatnio czytałem gdzieś o tym artykuł . Co do składu na II Ligę to nasi zawodnicy plus wyróżniający się III ligowcy i II Ligowcy z regionu i można walczyć o wysokie miejsca.

 16. 07.06.22 18:59 stomil1960

  Dwa boiska są, miejsce na trybuny i infrastrukturę klubową pod trybunami czy obok jest, miejsce na przynajmniej dwa orliki jest, na parking również , niedaleko do Dajtek.Być może , zaznaczam być może możliwość powiększenia terenu o jeden kwartał działek i jest centrum sportu dla młodzieży z Warmii i Stomilu.Po rewitalizacji Hutnika Warszawa gra tam w weekendy połowa klubików z północnej Warszawy.A jak obiekt wygląda ? Jakoś pamiętam Stomil tam grywał , a tłumy kibiców i pracownicy ze Szczytna szaleli na trybunach. Ech…Marian Szarmach!

 17. 07.06.22 17:50 SanDiego

  Ale pamiętacie jakie były oburzenia na forum, jak były propozycje X lat temu, żeby Stomil grał na Warmii po remoncie? Że skandal, że klita, że mało miejsca itd

 18. 07.06.22 17:30 zjs

  Słuszna diagnoza. Takie samo zdanie miał Bobo Kaczmarek, który twierdził, że obiekty Warmii światnie nadają się na bazę olsztyńskiej piłki nożnej. Przeważył biało-niebieski mit popadającego w ruinę stadionu przy ulicy Pisudskiego. Wtedy obiekt Warmii był własnością kolejarzy ale teraz zmieniło się.

 19. 07.06.22 17:09 stomil1960

  Jak ktoś miał wątpliwości jak to działa to może po kilku latach zauważy. Nie ma się co dziwić niektórym, że nie chcą grać w trzeciej lidze. No i teraz po co takiemu amatorskiemu klubikowi duży stadion. Zrewitalizować Warmię na 5 tysięcy , wyremontować boiska boczne i klepać tą bidną prowincjonalną piłkę. Od początku lat 80 nie było pomysłu na ten klub i nadal nie ma. To chyba i szkoda kasy społecznej na ten brak projektu.

 20. 07.06.22 15:56 SzEFoo

  Czemu mamy nie wystartować budżet na poziomie 4-5 mln zrobi robotę.

 21. 07.06.22 15:55 SzEFoo

  Zgadzam się, w PJS będziemy rządzić, połowe wygranej zgarniemy.

 22. 07.06.22 13:19 Zenon Jaskóła

  i oby się tylko utrzymać...

 23. 07.06.22 13:18 Zenon Jaskóła

  Jedno jest pewne - w PJS nie ma na nas mocnych...

 24. 07.06.22 13:02 barakuda

  Bedziemy walczyć o miszcza o ile w ogóle wystartujemy

 25. 07.06.22 12:49 Bart

  brakuje tylko 9 do pierwszego składu:)

 26. 07.06.22 12:37 kot

  Trzon mamy, brakuje lewego obrońcy i można grać.

 27. 07.06.22 12:32 Stomilowiec16

  13 czerwca a nie sierpnia i Mateusz Jońca, który jest wypożyczONy :)

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!