95' Koniec meczu.
92' Rzut wolny, okolice 22. metra, strzał bezpośredni, piąstkuje Skiba na rzut rożny 87
91' 4 minuty do końca
89' Boisko opuszcza Maciej Pałaszewski, w jego miejsce Wojciech Hajda 1
87' Rzut rożny dla Odry, piłka po dośrodkowaniu minęła wszystkich i wyszła za końcową linię... 87

Artykuł

Dietmar Brehmer. Fot.  odraopole.pl

Dietmar Brehmer. Fot. odraopole.pl

Kto trenuje Odrę Opole? Dietmar Brehmer

26.02.20 10:57   em   0  

29. lutego Stomil Olsztyn na własnym stadionie zagra z Odrą Opole. Z początkiem rundy wiosennej rozpoczynamy nowy cykl artykułów, w którym będziemy przedstawiać sylwetkę trenera najbliższego ligowego rywala. Szkoleniowcem opolskiej Odry jest 45-letni Dietmar Brehmer.

Pracę z zespołem walczącym o utrzymanie w rozgrywkach Fortuna 1. Liga objął 1 stycznia 2020 roku. W tym sezonie będzie trzecim trenerem najbliższego rywala Stomilu Olsztyn. Odrę Opole w pierwszych spotkaniach prowadził Mariusz Rumak, ale został zwolniony. Do końca roku zgodę (brak licencji UEFA Pro) prowadzenia Odry otrzymał Piotr Plewnia, czyli II trener zespołu.

Odra musiała więc zatrudnić nowego szkoleniowca i postawiła na swojego byłego piłkarza. Dietmar Brehmer podjął się misji ratowania I ligi dla Opola. Z klubem musi być emocjonalnie związany bo zrezygnował z walki o mistrzostwo z Pogonią Szczecin. Brehmer był tam członkiem sztabu szkoleniowego.

- Szukaliśmy osoby z mocnym „opolskim DNA” i myślę, że dobrze trafiliśmy - powiedział Tomasz Lisiński, prezes Odry.

Wcześniej pracował w takich klubach jak Polonia Bytom, Rozwój Katowice czy w ROW-ie Rybnik. Teraz z Odrą Opole podpisał 1,5 roczny kontrakt. Nasz najbliższy rywal negocjował podobno także kontrakt z Adamem Noconiem, który pracuje teraz w Olimpii Elbląg.

Jako piłkarz grał na pozycji obrońcy. Najdłużej występował w Polonii Bytom, ale grał także we wspomnianej wcześniej Odrze, Górniku Zabrze, Górniku Pszów czy niemieckim Turu 1880 Düsseldorf.

Debiut w roli trenera przypadnie w wyjazdowym meczu w Olsztynie. - Jedziemy na bardzo trudny teraz na mecz z trudnym rywalem - mówił Brehmer, podczas spotkania z kibicami Odry. - Chciałbym żebyśmy dobrze zaczęli rundę wiosenną. Stomil dokonał sporo transferów, podobnie jak inne zespoły. Każdy chce grać w I lidze. Czeka nas ciężkie starcie.

Początek sobotniego meczu o godz. 17:30. Cały czas można kupować bilety w przedsprzedaży.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Dietmar Brehmer, Odra Opole, Przedstawiamy trenera rywali


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!