Relacja z meczu ŁKS Łódź - Stomil Olsztyn

36' Pirulo
41' Maciej Wolski
66' Samu Corral
kartki Ņikita Kovaļonoks ż
Bramki ŁKS Łódź: 1. Arkadiusz Malarz - 6. Maciej Wolski (76, 11. Tomasz Nawotka), 5. Maciej Dąbrowski, 2. Jan Sobociński, 3. Adrian Klimczak - 20. Pirulo, 10. Antonio Domínguez (64, 42. Dragoljub Srnić), 29. Maksymilian Rozwandowicz (64, 24. Jakub Tosik), 19. Michał Trąbka, 16. Adam Ratajczyk (73, 17. Piotr Gryszkiewicz) - 9. Samu Corral (73, 22. Łukasz Sekulski).
Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc (69, 30. Damian Sierant), 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 4. Jakub Mosakowski, 23. Jurich Carolina - 24. Sam van Huffel (46, 87. Sebastian Jarosz; 74, 22. Jakub Staszak), 8. Maciej Spychała (62, 15. Jakub Tecław), 6. Jonatan Straus, 16. Koki Hinokio - 19. Skënder Loshi (46, 21. Ņikita Kovaļonoks).
Szczegóły sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).

Piłkarze Stomilu Olsztyn w 3. kolejce I ligi przegrali wysoko w Łodzi. Podopieczni Adama Majewskiego przegrali 0:3 z miejscowym ŁKS-em.

Trener Adam Majewski w porównaniu z ostatnim meczem z GKS-em Tychy dokonał trzech zmian w składzie. Za kontuzjowanego Krystiana Ogrodowskiego od pierwszej minuty pojawił się Jonatan Straus. Od początku zagrał także młodzieżowiec Jakub Mosakowski w miejsce Huberta Sadowskiego. Z przodu zobaczyliśmy Skëndera Loshiego w miejsce Nikity Kovaļonoksa.

Początek spotkania poprzedziła minuta ciszy ku pamięci Jacka Płuciennika. We wrześniu tego roku minęła 22. rocznica śmierci było napastnika zarówno Stomilu jak i Łódzkiego Klubu Sportowego.

Pierwsza połowa mogła podobać się miejsowym kibicom oraz fanom piłki nożnej, którzy w sobotę do obiadu włączyli Polsat Sport. Najmniej zadowoleni byli niestety fani Stomilu, bo ich zespół do przerwy przegrywał 0:2.

Mecz od początku nie wyglądał źle w wykonaniu olsztyńskich piłkarzy. Podopieczni Adama Majewskiego umiejętnie bronili się pod własną bramką, tworzyli akcje bramkowe, dobrze radzili sobie w środkowej strefie boiska. Fani mogli liczyć na coś więcej w tym meczu.

Gospodarze dwie bramki strzelili z… kontry. Najpierw ŁKS wyprowadził zabójczą kontrę po tym jak Koki Hinokio pod bramką rywala nieźle dryblował, ale przeholował w pewnym momencie i stracił piłkę zanim zdążył oddać strzał. Z naszych piłkarzy nikt nie przerwał akcji i Pirulo zdobył pierwszą bramkę w meczu.

Chwilę później Stomil źle rozegrał rzut rożny, piłkę stracił Jurich Carolina i poszła następna kontra, która zakończyła się bramką. Wynik dla ŁKS-u podwyższył Maciej Wolski.

Trener Adam Majewski w przerwie szybko zareagował na poczynania swoich podopiecznych. Do gry wprowadził dwóch zawodników z ławki rezerwowych. Za Sama van Huffela wszedł Szymon Jarosz, a do ataku w bój ruszył Kovaļonoksa.

Napastnik Stomilu w 55. minucie mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale z 6. metrów nie trafił w piłkę po dobrym podaniu Caroliny. To powinna być bramka dla Stomilu, jak tego nie strzelił zawodnik z Łotwy wie tylko on (albo i nie). W 60. minucie na boisku pojawił się Jakub Tecław w miejsce Macieja Spychały.

Zmiany niestety nic nie dały, bo to gospodarze podwyższyli wynik spotkania. ŁKS przeprowadził bardzo ładną kombinacyjną akcję, którą strzałem (w 66 minucie) z bliskiej odlegości wykończył Samu Corral.

Adam Majewski wykorzystał wszystkie pięć zmian w meczu. W 69. minucie zszedł Janusz Bucholc, a w jego miejsce pokazał się Damian Sierant. W 75. minucie na boisku pojawił się Jakub Staszak, a zszedł Jarosz.

Kolejne spotkanie już w najbliższą środę (16 września). Stomil na własnym boisku rozegra zaległy mecz z Odrą Opole. Początek meczu o godz. 19:45.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 07:24:47

93' Koniec meczu.
92' Znów Hinokio traci piłkę, Sekulski zwodzi dwóch obrońców i strzela, Szota wybija z linii! 552
91' Dwie minuty dolicza sędzia do tego widowiska.
90' Błąd Staszak! Gdyby nie Biedrzycki byłoby groźnie! Rożny dla gospodarzy. Jeszcze jeden róg i wolny dla Stomilu. 552
88' Rzut wolny dla ŁKS-u. Prosto w mur. 552
80' Piłka w bramce, ale Klimczak na spalonym! 552
78' Znów Kudrjavcevs nie daje podwyższyć prowadzenia gospodarzom! 552
76' Boisko opuszcza Wolski , w jego miejsce Nawotka. 552
75' Boisko opuszcza Jarosz , w jego miejsce Staszak. 1
74' Boisko opuszcza Corral , w jego miejsce Sekulski. 552
73' Boisko opuszcza Ratajczyk , w jego miejsce Gryszkiewicz. 552
70' Rzut rożny dla Stomilu, znów tracimy, znów kontra, na miejscu Kudrjavcevs. 1
69' Boisko opuszcza Bucholc , w jego miejsce Sierant. 1
66' Fatalnie, przegrywamy 0:3 , bramkę strzela Corral! 552
66' Boisko opuszczają Rzozwandowicz i Domiguez , w ich miejsce Srnić i Tosik. 552
64' Groźny strzał Ratajczyka, rzut rożny dla gospodarzy, strzał na dobitkę niecelny. 552
62' Rzut rożny dla Stomilu, dośrodkowanie Caroliny i od bramki Malarz! 1
62' Boisko opuszcza Spychała , w jego miejsce Tecław. 1
60' Dobrze Spychał w pole karne, ale Kovalonoks znów nic nie może zrobić! 1
59' Rzut rożny dla Stomilu i wybijają łodzianie!Dobrze, że Carolina znów nie sprokurował kontry! 1
59' Dobry strzał Strausa, rzut rożny dla Stomilu! 1
55' Kovalonoks nie trafia w piłkę po dośrodkowaniu Caroliny! 1
54' Kovalonoks szarżował na bramkę Malarza, ale osaczony przez trzech obrońców szybka stracił piłkę. 1
48' Ależ zamieszanie po rzucie rożnym, poprzeczka ratuje Stomil przed stratą kolejnej bramki! 552
47' Corral strzela, na miejscu Kudrjavcevs! 552
46' Boisko opuścili van Huffel i Loshi , w ich miejsce Jarosz i Kovalonoks.
44' Strzał van Huffela wprost w ręce Malarza! 1
42' Znów tracimy bramkę po własnym stałym fragmencie gry!
41' Druga strata, kontra i przegrywamy 0:2! Gola dla ŁKS-u strzelił Maciej Wolski. 552
36' Niestety Pirulo pokonuje Kudrjavcevsa podcinką! 552
35' Koki Hinokio zbyt długo holował piłkę, strata i kontra ŁKS-u
33' Nie ma kary dla Corrala!
31' Chamskie zachowanie zawodnika ŁKS-u! Nadepnięcie na stopę Biedrzyckiego.
27' Rzut wolny dla ŁKS-u z około 30 metrów. Uderzenie ponad bramką. 552
22' Rzut wolny dla Stomilu, strzał Spychały wprost w ręce Malarza.
18' Strzał z dystansu i bardzo dobra interwencja Kudrjavcevsa! 552
17' Świetna interwencja Szoty przy rajdzie Ratajczyka! 552
15' Strzał z dystansu Rozwandowicza, minimalnie niecelny. 552
11' Dobra akcja Stomilu, przyblokowany jednak Spychała. 1
10' 23 - średnia wieku piłkarza Stomilu w meczu z ŁKS-em Łódź. 1
9' Rzut rożny dla drużyny Stomilu!
8' Ależ zakotłowało się w olsztyńskiej szesnastce, Ratajczak dobrze dośrodkował, na szczęście wybijamy! 552
7' Dużo chaosu i błędów po obu stronach!
4' Van Huffel odbiera piłkę na połowie rywala, ale za chwilę traci. 1
3' Rzut rożny dla drużyny Dumy Warmii, ale bez celnego strzału. 1
3' Stomil rzuca się na łodzian od poczatku meczu! 1
Gramy!
Trwa minuta ciszy ku pamięci Jacka Płuciennika.
Piłkarze już na murawie.
Spotkanie na żywo można będzie obejrzeć w Polsacie Sport.
Mecz poprzedni minuta ciszy ku pamięci Jacka Płuciennika
Ławka rezerwowych: 93. Jacek Troshupa, 15. Jakub Tecław, 5. Grzegorz Lech, 21. Ņikita Kovaļonoks, 22. Jakub Staszak, 30. Damian Sierant, 25. Hubert Sadowski, 87. Sebastian Jarosz. 1
Skład Stomilu: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 4. Jakub Mosakowski, 23. Jurich Carolina - 24. Sam van Huffel (46' Sebastian Jarosz), 8. Maciej Spychała, 6. Jonatan Straus, 16. Koki Hinokio - 19. Skënder Loshi (46' Nikita Kovalonoks) 1
W kadrze ŁKS-u Łódź jest urodzony w Olsztynie Tomasz Nawotka. Piłkarz jest wychowankiem Sokoła Ostróda.
Arbitrem głównym meczu jest Tomasz Marciniak z Płocka.
W meczu z powodu urazów nie zagrają: Krystian Ogrodowski, Ingo van Weert oraz Rafał Remisz. 1
Za godzinę początek meczu ŁKS Łódź - Stomil Olsztyn!

Stomil Olsztyn w sobotę (12 września) zagra pierwszy z dwóch spotkań we wrześniu w Łodzi. Olsztyńska drużyna zmierzy się ze spadkowiczem z Ekstraklasy - ŁKS-em Łódź.

Obydwie drużyny w tym sezonie mają dopiero po jednym meczu. Spotkania Stomilu i ŁKS-u z 2. kolejki zostały odwołane z powodu powołań piłkarzy do kadr narodowych.

Do młodzieżowej reprezentacji Łotwy powołanie otrzymał Vjačeslavs Kudrjavcevs. Zagrał w dwóch spotkaniach. Najpierw w zremisowanym 2:2 z Serbią, a następnie 1:1 z Estonią.

- Ciężka praca daje rezultat - powiedział dla stomilolsztyn.com Vjačeslavs Kudrjavcevs. - Muszę to kontynuować i grać jak najlepiej. Jedziemy do Łodzi, wiemy, jak ŁKS gra i czeka na ciężkie spotkanie. W piłce jednak jest wszystko możliwe.

Przełożenie meczu miało dać trochę czasu dla osób odpowiedzialnych za transfery, aby poczynić wzmocnienia składu. Niestety od meczu z GKS-em Tychy nie udało się nikogo pozyskać. Biednemu zawsze wieje wiatr w oczy i do tego olsztyński zespół musiał zawiesić treningi z powodu koronawirusa u jednego z pracowników biurowych klubu.

Jak zapewnia Adam Majewski to nie wpłynęło mocno na przygotowania do meczu z ŁKS-em Łódź. - - Nie mieliśmy wyjścia i mieliśmy małą przerwę w treningach - mówił a konferencji prasowej olsztyński szkoleniowiec. - Taka sytuacja nas zastała. Musieliśmy się do niej dostosować, ale to już za nami i jesteśmy w 100 procentach przygotowani do meczu.

W meczu nie zagra Krystian Ogrodowski, który ma uraz mięśnia czworogłowego uda. W Olsztynie został także holenderski defensor Ingo van Weert. W kadrze meczowej kolejny raz zabrakło miejsca dla Piotra Skiby. Po zabiegu na kręgosłup do treningów powrócił Grzegorz Lech, pojechał nawet do Łodzi z zespołem, ale jego szansa na grę od pierwszej minuty jest znikomy.

- ŁKS Łódź to spadkowicz z Ekstraklasy, gra jest dobrą drużyną, gra na własnym obiekcie - mówi Adam Majewski. - Będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Paradoksalnie to będzie naszym atutem, że drużyna ŁKS-u będzie mocno zmotywowana, gra ofensywnie i ten element musimy wykorzystać.

Początek meczu o godz. 12:40. Transmisja na żywo w Polsacie Sport.