Relacja z meczu Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn

1:1
25' Adam Duda
52' Paweł Buzała
79' Paweł Buzała
82' Patryk Tuszyński
Bramki Szymon Kaźmierowski 7'
ż Kacper Łazaj kartki
Bramki Lechia Gdańsk: (I połowa) Mateusz Bąk - Deleu, Rafał Janicki, Sebastian Madera, Adam Pazio - Christopher Oualembo, Marcin Pietrowski, Wojciech Zyska, Przemysław Frankowski, Piotr Wiśniewski - Adam Duda. (II połowa) Michał Buchalik - Krzysztof Iwanowski, Krzysztof Bąk, Jarosław Bieniuk, Daniel Kutarba - Kacper Łazaj, Paweł Dawidowicz, Mateusz Machaj, Piotr Grzelczak (87 Damian Kugiel), Patryk Tuszyński - Paweł Buzała.
Stomil Olsztyn: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Dawid Szymonowicz, Rafał Remisz, Wojciech Dziemidowicz - Dominik Kun, Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Piotr Głowacki - Szymon Kaźmierowski. (II połowa) Michał Leszczyński - Tomasz Kolibowski, Mateusz Lisiecki, Arkadiusz Mroczkowski, Piotr Wypniewski, Daniel Michałowski, Piotr Łysiak, Paweł Tomkiewicz, Patryk Kun, Karol Żwir, Paweł Łukasik.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 23:30:01

90' Koniec, Stomil przegrał z Lechią 1:4.
88' Dwie minuty do końca meczu.
87' Kugiel za Grzelczaka.
82' GOOOOOOOL - 1:4. Tuszyński strzałem głową pokonał Leszczyńskiego po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony boiska od Grzelczaka.
79' GOOOOOOOLLL - Lechia strzela trzeciego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Buzała, tym razem asystował mu Grzelczak.
72' Na bramkę Stomilu strzelali Grzelczak oraz Machaj, jednak zostali zablokowani przez graczy "biało-niebieskich".
70' Siedemdziesiąt minut gry w Gniewinie za nami. Na razie Stomil przegrywa z Lechią Gdańsk 1:2.
63' Kacper Łazaj otrzymał żółtą kartkę za faul na Patryku Kunie.
62' Swojej okazji próbował szukać Daniel Michałowski, jednak uderzona przez niego piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.
53' Stomil miał rzut wolny, jednak Paweł Łukasik fatalnie go wykonał i uderzył w środek bramki strzeżonej przez Michała Buchalika.
52' GOOOOOOOOLLL - Lechia prowadzi ze Stomilem 2:1. Gdańszczanie przeprowadzili kontrę, po której Patryk Tuszyński podał do Pawła Buzały, który umieścił piłkę w pustej bramce.
46' 17:04 - ruszyła druga połowa, zaczęła Lechia.
46' W drugiej połowie w Stomilu będą sprawdzani - Tomasz Kolibowski (Start Działdowo), Mateusz Lisiecki (FC Šiauliai) oraz dwóch zawodników rezerw - Paweł Tomkiewicz oraz Piotr Wypniewski.
45' Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Stomil remisuje w Gniewinie z Lechią 1:1. Bramkę dla "biało-niebieskich" zdobył w 7. minucie Szymon Kaźmierowski, wyrównał osiemnaście minut później Adam Duda.
44' Tuż przed pierwszą olsztynianie mieli jeszcze swoją sytuację. Jegliński podał do Lecha, którego strzał odbił jeden z graczy Lechii i piłka wyszła na rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł jednak olsztynianom żadnej korzyści.
37' Spotkanie się wyrównało, dobrze spisują się formacje defensywne obu ekip.
30' Wynik 1:1, ale to Stomil stwarza sobie więcej sytuacji. Aktywny jest szczególnie grający z przodu Szymon Kaźmierowski.
25' GOOOOOOOOOOL - Lechia doprowadza do wyrównania. Piotra Skibę pokonał Adam Duda.
16' Szesnaście minut gry za nami. Na razie Stomil prowadzi 1:0.
14' Piętą po podaniu Piotra Głowackiego strzelał Dominik Kun, ale został zablokowany.
11' Po raz kolejny z rzutu wolnego dośrodkowywał Frankowski, tym razem piłka minęła jednak wszystkich zawodników znajdujących się w "szesnastce" i poleciała obok słupka.
9' Teraz Stomil miał szczęście. Frankowski zagrał futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne, gdzie Rafał Janicki uderzył głową minimalnie obok słupka.
7' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL - STOMIL PROWADZI 1:0. Szymon Kaźmierowski otrzymał prostopadłe podanie, ograł wychodzącego z bramki Mateusza Bąka i pewnie skierował futbolówkę do siatki.
4' Błąd popełnił Adam Pazio, piłkę przejął Grzegorz Lech jednak uderzył niecelnie.
1' W pierwszej połowie grają: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Dawid Szymonowicz, Rafał Remisz, Wojciech Dziemidowicz - Dominik Kun, Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Piotr Głowacki - Szymon Kaźmierowski.
1' 16:03 - rozpoczął Stomil od środka.

W środę w Gniewinie piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do nowego sezonu I ligi. Przeciwnikiem będzie Lechia Gdańsk. Początek meczu o godzinie 16:00.

Trener Zbigniew Kaczmarek będzie chciał sprawdzić przydatność do zespołu testowanych zawodników. Od poniedziałku z zespołem trenują dwaj zawodnicy Startu Działdowo - Tomasz Kolibowski oraz Piotr Głowacki. Bezpośrednio do Gniewina mają przyjechać Mateusz Lisiecki oraz Mateusz Bogdanowicz.

Kolejnym przeciwnikiem Stomilu Olsztyn będzie Olimpia Grudziądz. Następnie piłkarze Stomilu wyjadą na zgrupowanie do Jarocina.