Relacja z meczu Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn

godz. 11:00

Lechia Gdańsk 3:1 Stomil Olsztyn
0:1
59' Grzegorz Rasiak
70' Łukasz Kacprzycki
82' (k) Andreu
Bramki Paweł Baranowski 44'
Bramki Lechia Gdańsk: Sebastian Małkowski - Deleu (46 Marcin Pietrowski), Krzysztof Bąk (46 Jarosław Bieniuk), Sebastian Madera, Lewon Hajrapetjan (46 Vytautas Andriuškevičius) - Ricardinho (46 Łukasz Kacprzycki), Łukasz Surma (46 Maciej Kostrzewa), Marko Bajić (46 Mateusz Machaj), Andreu, Piotr Wiśniewski (46 Paweł Nowak) - Adam Duda (46 Grzegorz Rasiak).
Stomil Olsztyn: Tomasz Ptak (46 Michał Leszczyński) - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Andrzej Niewulis, Paweł Głowacki - Łukasz Suchocki (71 Daniel Michałowski), Robert Tunkiewicz, Łukasz Jegliński (71 Michał Glanowski), Mindaugas Kalonas (60 Krzysztof Filipek), Tomasz Strzelec (46 Michał Świderski) - Szymon Kaźmierowski (60 Paweł Łukasik).
Szczegóły widzów: 1500.

W swoim przedostatnim spotkaniu sparingowym piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w Gdańsku z ekstraklasową Lechią 1:3 (1:0). Jedyną bramkę dla "biało-niebieskich" strzelił w 44. minucie Paweł Baranowski.

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka jako pierwsi zdobyli gola w meczu. Tuż przed końcem pierwszej połowy Sebastiana Małkowskiego strzałem głową pokonał Paweł Baranowski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Mindaugasa Kalonasa. Po zmianie stron podopieczni Bogusława Kaczmarka trzykrotnie pokonali Michała Leszczyńskiego - najpierw w 59. minucie Grzegorz Rasiak, jedenaście minut później piłkę w olsztyńskiej bramce umieścił Łukasz Kacprzycki, a w 82. minucie Andreu pewnie wykorzystał rzut karny. W międzyczasie Leszczyński w dobrym stylu obronił strzał Rasiaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam po dobrym podaniu od Pawła Nowaka. Tuż przed końcem Kacprzycki dośrodkował futbolówkę w pole karne, tam Rasiak zgrał głową do Nowaka, który uderzył z woleja minimalnie obok słupka.

- Do przerwy graliśmy jak równy z równym, stwarzaliśmy sobie sytuacje, momentami to my dominowaliśmy na boisku. Po przerwie Lechia wymieniła praktycznie całą "jedenastkę" i było u nich widać świeżość i szybkość, to przeważyło o wyniku. My jesteśmy na innym etapie, przygotowujemy się już do meczu z Dolcanem, dlatego zmiany były rzadkie - mówił po meczu trener Zbigniew Kaczmarek.

W sobotę (21 lipca) piłkarzy Stomilu Olsztyn czeka kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem "biało-niebiescy" zmierzą się na Stadionie Miejskim w Gdańsku z Lechią, która występuje w ekstraklasie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11:00.

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka mają za sobą już oficjalne spotkanie w sezonie 2012/13. W rundzie przedwstępnej Pucharu Polski wygrali po dogrywce z Kaszubią Kościerzyna 3:1. Z drużyną do Gdańska pojadą bramkarz Tomasz Ptak oraz pomocnik Mindaugas Kalonas, którzy są bliscy podpisania kontraktów z naszym klubem.

Oprócz nich w osiemnastoosobowej kadrze znaleźli się Michał Leszczyński, Paweł Baranowski, Janusz Bucholc, Paweł Głowacki, Andrzej Niewulis, Rafał Remisz, Michał Glanowski, Łukasz Jegliński, Daniel Michałowski, Tomasz Strzelec, Łukasz Suchocki, Michał Świderski, Robert Tunkiewicz, Krzysztof Filipek, Szymon Kaźmierowski oraz Paweł Łukasik.