Relacja z meczu Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn

Lechia Gdańsk 2:0 Stomil Olsztyn
0:0
71' Adam Duda
81' Adam Duda
Bramki Lechia Gdańsk: (I połowa) Michał Buchalik - Deleu, Rafał Janicki, Jarosław Bieniuk, Piotr Brożek - Paweł Buzała, Marcin Pietrowski, Andreu, Samuel Piètre, Mohammed El Amine Rahoui - Grzegorz Rasiak. (II połowa) Patryk Sobczak - Christopher Oualembo, Krzysztof Bąk, Paweł Dawidowicz, Przemysław Czerwiński - Piotr Wiśniewski, Łukasz Surma, Wojciech Zyska, Ricardinho, Kacper Łazaj - Adam Duda.
Stomil Olsztyn: (I połowa) 25. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 3. Rafał Remisz, 23. Kamil Hempel - 9. Łukasz Suchocki, 31. Michał Glanowski, 21. Łukasz Jegliński, 11. Paweł Piceluk, Paweł Szymański - 87. Szymon Kaźmierowski. (II połowa) 25. Michał Leszczyński - 17. Tomasz Strzelec, 4. Andrzej Niewulis, 16. Dawid Szymonowicz, 2. Wojciech Dziemidowicz - 10. Mateusz Różowicz, 7. Paweł Głowacki, 13. Dominik Kun, 14. Piotr Łysiak, 77. Paweł Łukasik - 24. Karol Żwir (84, 95. Patryk Kun).

Piłkarze Stomilu Olsztyn w swoim pierwszym tegorocznym spotkaniu sparingowym przegrali z ekstraklasową Lechią Gdańsk 0:2 (0:0).

Od początku meczu przewagę na boisku mieli gracze gdańskiego klubu. Najgroźniejszymi graczami w Lechii byli Samuel Piètre oraz Grzegorz Rasiak. W 15. minucie piłka po strzale tego pierwszego z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Rasiak z kolei na bramkę Leszczyńskiego uderzał kilkakrotnie, jednak ani razu nie zdołał pokonać olsztyńskiego golkipera. Stomil miał swoje sytuacje za sprawą Kaźmierowskiego, który najpierw uderzał przewrotką obok bramki, a następnie dobrą interwencją po jego strzale popisał się Michał Buchalik.

W drugiej połowie trener Zbigniew Kaczmarek dokonał zmiany wszystkich zawodników z pola i to przełożyło się również na grę olsztynian. Gdańszczanie jeszcze bardziej zdominowali nasz zespół. Swoje sytuacje mieli Adam Duda oraz Piotr Wiśniewski, jednak do 71. minuty żaden z nich nie potrafił skierować piłki do siatki. Dopiero udało się to na dziewiętnaście minut przed końcem meczu Dudzie, który wykorzystał dośrodkowanie Wiśniewskiego. W 81. minucie Duda wykorzystał sytuację sam na sam i po raz drugi pokonał Leszczyńskiego, przy tym golu nie popisała się obrona, którą w drugiej połowie tworzyli Strzelec, Niewulis, Szymonowicz oraz Dziemidowicz. W 88. minucie dobrej okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Kacper Łazaj.

W Stomilu testowani byli Kamil Hempel, Paweł Piceluk, Paweł Szymański oraz Mateusz Różowicz.

- Grali dziś nowi zawodnicy, ta współpraca być może nie była najlepsza, ale tak naprawdę graliśmy z zespołem, który zajmuje czołowe miejsce w ekstraklasie. Nie było dzisiaj łatwo, ale mimo wszystko ja ten mecz oceniam dość pozytywnie – mamy w końcu za sobą dopiero 10 dni ciężkich treningów. To jest początek przygotowań. Zawodnicy mogą być teraz zmęczeni treningami, bo w tym okresie wypracowują jakieś elementy, które będą decydujące w dalszym momencie sezonu. Teraz po tych ciężkich treningach zależało nam na tym, aby zespół realizował działania przede wszystkim w destrukcji. Do przerwy udało nam się to w jakimś stopniu osiągnąć, po przerwie też do jakiegoś momentu wyglądało to w miarę poprawnie, ale niestety popełniliśmy kilka błędów, które spowodowały, że straciliśmy bramki i przegraliśmy mecz. Mimo wszystko ja nie robiłbym z dzisiejszej porażki tragedii, bo powtórzę – to jest dopiero początek przygotowań - powiedział dla stomilolsztyn.com Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

mmks

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 22:40:58

90' Koniec meczu. Stomil w swoim pierwszym sparingu przegrywa z Lechią Gdańsk 0:2.
84' Zmiana w Stomilu, Patryk Kun wszedł za Żwira.
81' GOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Lechii, znowu do siatki trafia Duda.
80' Do końca spotkania około dziesięciu minut. Stomil przegrywa z Lechią 0:1.
72' Kolejna dobra sytuacja Lechii, Wiśniewski jednak uderzył wprost Leszczyńskiego.
71' GOOOOOOOOOOOOOOOL! Adam Duda pokonuje Leszczyńskiego. Lechia prowadzi ze Stomilem 1:0.
59' Ricardinho podaje do Wiśniewskiego, ten znajduje się w sytuacji sam na sam, jednak nie potrafi skierować piłki do bramki.
55' Pierwsze dziesięć minut to wyraźna przewaga gdańskiego zespołu, olsztynianie póki co bronią się rozpaczliwie. Nadal jednak na boisku bez bramek.
50' Groźnie strzelał Duda, po raz kolejny dobrą interwencją popisał się Leszczyński.
47' Tak jak się spodziewano. Lechia jeszcze bardziej zdominowała Stomil. W naszej drużynie grają sami dublerzy.
46' Druga połowa rozpoczęta. Stomil gra w składzie: Leszczyński - Strzelec, Niewulis, Szymonowicz, Dziemidowicz - Różowicz, Głowacki, D.Kun, Łysiak, Łukasik - Żwir.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk.
40' Znowu sytuacje miał Rasiak - najpierw Leszczyński dobrze interweniuje i wybija piłkę na rzut rożny, a następnie futbolówka po jego strzale minimalnie mija olsztyńską bramkę.
38' Dobrą interwencją popisał się Hempel, który zablokował strzał Rasiaka. Wynik nadal bez zmian.
34' Piłka po strzale Piètre minimalnie przeleciała obok bramki strzeżonej przez Leszczyńskiego.
30' We Władysławowie na razie bez bramek. W ostatnich dziesięciu minutach godne odnotowania sytuacje - Rasiaka dla Lechii oraz Kaźmierowskiego dla Stomilu. Napastnik "biało-niebieskich" oddał strzał zza pola karnego, który na rzut rożny wybił golkiper rywali. Po dośrodkowaniu z rogu niecelnie strzelał głową Baranowski.
26' Przewrotką niecelnie po dośrodkowaniu Jeglińskiego strzelał Kaźmierowski.
20' Lechia jest na razie stroną przeważającą. Piłkarze Stomilu póki co skazani są na obronę. "Biało-niebiescy" mieli jednak swoją szansę - Hempel podawał do Suchockiego, który strzelał jednak bardzo niecelnie.
15' Piłka po strzale z rzutu wolnego Samuela Piètre odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.
1' Początek meczu.
Wyjściowy skład Stomilu na mecz sparingowy z Lechią Gdańsk: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Kamil Hempel - Łukasz Suchocki, Michał Glanowski, Łukasz Jegliński, Paweł Piceluk, Paweł Szymański - Szymon Kaźmierowski.

W środę o godz. 13:00 we Władysławowie Stomil Olsztyn zagra swój pierwszy sparing w nowym roku. Przeciwnikiem podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka będzie grająca w Ekstraklasie Lechia Gdańsk.

- Jesteśmy po okresie ciężkiej pracy. Wynik meczu nie będzie istotny. Najważniejsze żebyśmy realizowali założenia taktyczne. Zagramy dwoma składami. Można spodziewać ciekawego spotkania. Piłkarze na treningach są mocno zaangażowani - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

W spotkaniu nie zagrają chorzy Piotr Skiba i Paweł Piceluk. Zabraknie także lekko kontuzjowanych: Pawła Szymańskiego oraz Arkadiusza Mroczkowskiego. Od dłuższego czasu z zespołem nie trenuje Arkadiusz Koprucki.

- Będziemy grali w każdym meczu na dwa składy. Musimy bowiem pamiętać, że mamy w kadrze młodych zawodników, a także takich, którzy będą trenowali indywidualnie. Te sparingi służą przede wszystkim temu, aby w tym okresie przygotowań każdy zawodnik miał też na koncie jednostkę startową – mówi dla lechcia.pl Bogusław Kaczmarek, szkoleniowec Lechii Gdańsk.