Relacja z meczu Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn

Lechia Gdańsk 2:0 Stomil Olsztyn
1:0
31' Kristers Tobers
49' Flávio Paixão
Bramki Lechia Gdańsk: 1. Zlatan Alomerović (60 Antoni Mikułko) - 4. Kristers Tobers, 7. Maciej Gajos, 17. Mateusz Żukowski, 18. Kingsley Sarpei (46 Ryszard Sumiński), 23. Mario Maloča, 28. Flávio Paixão, 31. Timur Gayret (46 Marek Niewiadomski), 55. Bartosz Brylowski, 69. Jan Biegański (30 Kacper Sezonienko), 88. Jakub Kałuziński. Od 60. minuty grali także: Conrado, Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Mykoła Musolitin, Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski, Filip Koperski, İlkay Durmuş, Łukasz Zwoliński, Joseph Ceesay.
Stomil Olsztyn: 1. Krzysztof Bąkowski (46, 1. Eryk Mirus) - 70. Maciej Dampc, 30. Rafał Remisz (46, 16. Tiago Lopes) , 22. Damian Ciechanowski (46, 23. Radosław Sylwestrzak), 17. Jonatan Straus (46, Patryk Skórecki) - 71. Karol Żwir (46, 87. D'sean Theobalds), 96. Wojciech Reiman (46, 7. Aleksander Pawlak, 7. Merveille Fundambu (46, 24. Jakub Tecław), 99. Łukasz Moneta (46, 17. Shuma Nagamatsu), 37. Hubert Szramka (46, 9. Maciej Spychała) - 90. Jakub Mysiorski (46, 21. Aron Stasiak).

Piłkarze Stomilu Olsztyn mają za sobą pierwsze spotkanie sparingowe rozegrane latem 2021 roku. Olsztyński zespół w Gniewinie przegrał 0:2 z Ekstraklasową Lechią Gdańsk.

W wyjściowej jedenastce na pierwsze spotkanie sparingowe pod wodzą trenera Adriana Stawskiego wybiegło tylko 3 piłkarzy z poprzedniego sezonu I ligi: Rafał Remisz, Jonatan Straus oraz Jakub Mysiorski. Od pierwszej minuty spotkania w akcji widzieliśmy m.in. wypożyczone z Lecha Poznań Krzysztofa Bąkowskiego czy podpisanego w dniu meczu Merveille Fundambu. W drugiej połowie meczu Stomil testował m.in Eryka Mirusa z Lechii Gdańsk (bramkarz).

Lechia na prowadzenie wyszła w 31 minucie za sprawą łotewskiego piłkarza Kristersa Tobersa, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Macieja Gajosa. Na początku drugiej połowy Flávio Paixão wykorzystał błąd w obronie Stomilu i z ostrego kąta podwyższył wynik spotkania.

- Powoli budujemy drużynę - powiedział na początku Adrian Stawski. - Ściągamy zawodników, których nas stać. Chcemy zbudować drużynę, bo teraz nie można powiedzieć, że jest to drużyna. Część osób przyjechała w poniedziałek i we wtorek już grała, a jeden zawodnik przyjechał prosto na sparing.

I dodaje: - Były momenty przyzwoitej gry w defensywie, a bardzo słabo to wyglądało w ofensywie, aczkolwiek ze strony Łukasza Monety i Jonatana Strausa, te akcje były napędzane. Przy lepszym zachowaniu napastnika, mogliśmy ze dwie bramki w tym sparingu strzelić. Dużo pracy przed nami. W organizacji pracy gry w ofensywie jeszcze nic nie zrobiliśmy, bo nie było na to czasu.

W kolejnym spotkaniu sparingowym Stomil Olsztyn zagra w sobotę (10 lipca, godz. 12) z II-ligową Chojniczanką Chojnice. Spotkanie odbędzie się w Pelplinie (woj. pomorskie).