90+3' Koniec meczu. Przegraliśmy 0:1.
90+2' Ostatnia akcja, po której mogliśmy strzelić bramkę na remis została zmarnowana...
90' Trzy minuty nadziei na remis.
85' Tunkiewicz prosto w bramkarza.
84' Nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Miloš Kosanović z 30 metrów pokonuje Tomasza Ptaka.

Logo Cracovii, fot. 90minut.pl

Ostatni raz z Cracovią na wyjeździe graliśmy 21 lat temu

21.08.12 14:48   em   5

Ostatni mecz Stomilu z Cracovią na wyjeździe odbył się 4 sierpnia w 1991 roku. Ja tego czasu nie mam prawa pamiętać. Na Stomilu pierwszy raz byłem w 93 roku. Przy napisaniu tego tekstu posiłkowałem się serwisem wikipasy.pl oraz wspomnieniem jednego z kibiców Stomilu.

Stomil Olsztyn wygrał na Cracovii 2:1. Bramki dla naszego zespołu strzelali wtedy: Cezary Baca (64) oraz Janusz Prucheński (65).

Zagraliśmy wtedy w takim składzie: Bohdanowicz - Roszkiewicz, Waćkowski, Michalewski, Ząbecki, Romanowski, Jankowski, Żukowski (46' Baca), Szulżycki, Biedrzycki, Prucheński (88' Opaliński).

- Byliśmy wtedy w osiem osób w Krakowie. Usiedliśmy incognito. Po drugiej bramce spontanicznie się ujawniliśmy i nawet zawiesiliśmy na chwilę flagę. Długo ona nie wisiała bo musieliśmy się szybko ewakuować - wspomina jeden z fanatyków Stomilu z dzielnicy Zatorze.

"Szczęście opuściło Cracovię. W meczu, który spokojnie powinna wygrać, wystarczył kwadrans dekoncentracji, by Stomil wywiózł z Krakowa oba punkty. Sygnałem zlekceważonym przez "Pasy", że prowadzenie jedną bramką to za mało, by czuć się spokojnie, była 54 min. Romanowski znalazł się sam na sam z Holocherem, który w znakomitym stylu obronił. Nic nie był jednak w stanie zrobić, gdy 10 minut później Baca z najbliższej odległości wyrównał. Minutę potem Prucheński "zakręcił" obrońcami Cracovii i trafił obok wybiegającego bramkarza. W 68 min mecz został przerwany - ulewa trwała od 30 minuty, W końcówce desperackie ataki gospodarzy przyniosły dwa rzuty wolne. W 81 min po strzale Kubika trafiła w słupek, po minucie to samo stało się po uderzeniu Owcy" - tak spotkanie opisywał Tempo.

Tagi: Stomil Olsztyn, Cracovia, kibice, Kraków, Cezary Baca, Janusz Prucheński