Relacja z meczu Cracovia - Stomil Olsztyn

Walczący Stomil przegrał w Krakowie wygrany mecz...

25 sierpnia 2012 r.
godz. 19:45

Cracovia 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
84' Miloš Kosanović Bramki
ż Łukasz Zejdler kartki Paweł Głowacki ż
Paweł Baranowski ż
Mindaugas Kalonas ż
Bramki Cracovia : 80. Krzysztof Pilarz - 25. Andraž Struna, 5. Mateusz Żytko, 3. Miloš Kosanović, 6. Adam Marciniak - 9. Edgar Bernhardt (74, 7. Krzysztof Danielewicz), 27. Marcin Budziński, 21. Sławomir Szeliga (81, 22. Bruno Żołądź), 23. Łukasz Zejdler (46, 17. Sebastian Steblecki), 40. Rok Štraus - 4. Vladimir Boljević.
Stomil Olsztyn: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 3. Rafał Remisz, 7. Paweł Głowacki - 20. Michał Świderski (65, 10. Daniel Michałowski), 21. Łukasz Jegliński, 11. Robert Tunkiewicz, 8. Mindaugas Kalonas (83, 31. Michał Glanowski), 9. Łukasz Suchocki - 87. Szymon Kaźmierowski (72, 77. Paweł Łukasik).
Szczegóły sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
widzów: 7630.

Stomil Olsztyn przegrał 0:1 z Cracovią. Mecz mogliśmy wygrać. Idealnej sytuacji nie wykorzystał Paweł Łukasik. Chwilę później straciliśmy bramkę...

Taki Stomil chcielibyśmy oglądać w każdym meczu. Mądra gra w obronie, walka o każdy metr boiska, nasz zespół konstruował sytuacje bramkowe i nikt nie miał prawa się nudzić oglądając sobotni mecz. W pewnym momencie Cracovia nasz zdominowała, ale nasz zespół potrafił się podnieść i w tym ciężkim okresie nie straciliśmy bramki.

Zemściła się niewykorzystana sytuacja. Wykończenie akcji w polu karnym kuleje w Stomilu już od dłuższego czasu i to nie przypadek, że w tym meczu było podobnie. Szkoda, że za tydzień nikt już nie będzie pamiętał o dobrej grze zespołu. W pamięci zostanie nam niewykorzystana akcja Pawła Łukasika i liczba wyjazdowa naszych fanatyków, którzy wyśmienicie zaprezentowali się grodzie Kraka.

Nie ulega wątpliwości, że podopiecznym Zbigniewa Kaczmarka nie brakowało motywacji, ponieważ od samego początku wysoko postawili porzeczkę gospodarzom. Ambitna postawa obu drużyn zapewniła świetne widowisko kibicom zarówno z Krakowa, jak i ze stolicy Warmii i Mazur, którzy w dobrej liczbie przejechali całą Polskę, by wspomóc „biało-niebieskich” dopingiem.

Od pierwszej minuty spotkania Stomil grał odważnie i starał się stwarzać groźne akcje, ale wciąż brakowało skuteczności i zdecydowania w polu karnym przeciwnika. Gospodarze wcale nie byli gorsi i również kreowali dosyć niebezpieczne sytuację, jednak defensywa oraz bramkarz Stomilu skutecznie powstrzymywali ataki przeciwników. Obrona grała naprawdę mądrze, zaś Tomasz Ptak zaliczył kilka dobrych interwencji. Bardzo wyrównana walka toczyła się do samego końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie mecz wyglądał już zupełnie inaczej. Cracovia zdominowała drużynę z Olsztyna, która zmuszona była bronić się na swojej połowie momentami całym zespołem. Mimo zdecydowanej dominacji gospodarzy, wynik wciąż pozostawał taki sam. Wszystko mogło zmienić się w 83 minucie, kiedy dzięki podaniu Łukasza Suchockiego w doskonałej okazji do strzelenia gola znalazł się Paweł Łukasik, który jednak posłał piłkę obok słupka bramki Krzysztofa Pilarza.

Tuż po tej sytuacji, w 84 minucie meczu, gospodarze szybko odpowiedzieli, kiedy to Miloš Kosanović ustanowił wynik meczu, oddając widowiskowy strzał z 30 metrów i pokonując Tomasza Ptaka. Mimo usilnych starań, olsztynianom nie udało się już wyrównać w ostatnich minutach sobotniego spotkania. W tym przypadku rzeczywiście niewykorzystane akcje się mszczą, co boleśnie odczuli podopieczni Zbigniewa Kaczmarka, którzy do Olsztyna wrócili bez punktów po naprawdę dobrym meczu.

em, mw

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 22:19:27

90+3' Koniec meczu. Przegraliśmy 0:1.
90+2' Ostatnia akcja, po której mogliśmy strzelić bramkę na remis została zmarnowana...
90' Trzy minuty nadziei na remis.
85' Tunkiewicz prosto w bramkarza.
84' Nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Miloš Kosanović z 30 metrów pokonuje Tomasza Ptaka.
84' GOOOOOOOOL. Cracovia strzeliła bramkę.
83' Glanowski wszedł za Kalonasa.
82' Powinniśmy prowadzić 1:0. Suchocki i Łukasik marnują 200 % sytuację.
81 ' Bruno Żołądź wszedł za Sławomira Szeligę.
78' Mindaugas Kalonas sugeruje trenerowi, że chce zmiany. Kun wejdzie?
76' Mindaugas Kalonas fauluje i zobaczył żółtą kartkę.
75' Edgar Bernhardt zszedł, wszedł Krzysztof Danielewicz.
74' Łukasik strzela, ale prosto w obrońcę.
71' Paweł Łukasik wchodzi za Szymona Kaźmierowskiego.
70' Bernhardt strzela... ale tak to może :)
69' Kaźmierowski trafia w słupek!
67' Żółta kartka dla Pawła Baranowskiego.
65' Cracovia miała akcje, po której mogła strzelić bramkę. Ptak łapie spokojnie piłkę.
65' Daniel Michałowski wszedł za Michała Świderskiego.
64' Świderski wrzuca w pole karne, ale do kogo?
64' Bucholc w polu karnym i słabe podanie.
63' Cracovia wychodzi z kontrą. Steblecki strzela. Ptak bez błędu.
62' Suchocki wbiegł w pole karne i... rzut rożny.
60' Štraus strzela. Ptak broni w dobrym stylu. Cracovia zdecydowanie teraz lepsza.
55' Stomil broni się całym zespołem.
55' Szeliga z dystansu. Słaby strzał. Ptak pewnie łapie.
53' Edgar Bernhardt strzela. Pewna obrona Tomasza Ptaka.
52' Cracovia zdecydowanie przeważa w meczu.
49' Štraus strzelał, ale mocno niecelnie.
46' Sebastian Steblecki wszedł za Łukasza Zejdlera.
46' Początek drugiej połowy.
45+1' Koniec pierwszej połowy. 0:0 w Krakowie.
45' Arbiter doliczył minutę.
42' Znowu słabo wykonaliśmy rzut rożny.
40' Zółta kartka dla Pawła Głowackiego.
38' Suchocki z wolnego w pole karne. Zero zagrożenia.
36' Suchocki oddał strzał z 20 metrów. Pilarz broni. Mógł podawać...
32' Świderski dośrodkowanie w pola karne. Pilarz pewnie łapie.
29' Nic z tego.
29' Mamy rzut rożny. Róg, róg, róg...
25' Ptak strasznie nerwowo...
25' Rok Štraus strzela z daleka, Ptak broni z kłopotami.
21' Niech Cracovia zawsze wykonuje tak rzuty rożne :)
17' Dobra interwencja Ptaka. Zdecydował się wyjść z pola karnego i wybija piłkę na aut.
15' Vladimir Boljević prosto w mur.
14' Rzut wolny dla Cracovii. 20 metrów od bramki Ptaka.
12' Zamieszanie w polu karnym, nikt ze Stomilu nie oddał strzału. Dlaczego?????
12' Mamy rzut rożny.
10' Cracovia miała rzut rożny, ale nic z tego.
8' Suchocki wpadł w pole karne, ale słabe dośrodkowanie w wykonaniu naszego pomocnika.
6' Przez pierwsze minuty w meczu to nasz zespół przeważa. Brak sytuacji do strzelania bramek.
3' Żółta kartka dla Łukasza Zejdlera z Cracovii.
1' Piłkarze Stomilu Olsztyn zaczęli od środka.
Nasi na granatowo, Cracovia w swoje tradycyjne pasy.
Piłkarze wychodzą na murawę.
Skład gospodarzy: Krzysztof Pilarz - Andraž Struna, Mateusz Żytko, Miloš Kosanović, Adam Marciniak, Sławomir Szeliga, Marcin Budziński, Łukasz Zejdler. Edgar Bernhardt, Vladimir Boljević, Rok Štraus.
Za 18 minut zaczynamy ;)
Stomil zagra w składzie: Tomasz Ptak - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Paweł Głowacki - Łukasz Suchocki, Łukasz Jegliński, Robert Tunkiewicz, Mindaugas Kalonas, Michał Świderski - Szymon Kaźmierowski.
Już za pół godziny rozpocznie się mecz Cracovia - Stomil. DO BOJU OKS!

Historyczna chwila - tak o tym meczu mówią kibice Stomilu. Jeszcze nigdy w tak dużej liczbie wyjazdowej nie udaliśmy się na południe Polski. Dla piłkarzy Stomilu spotkanie z Cracovią to także duże wyzwanie. Każdy inny wynik niż porażka będzie sukcesem naszych piłkarzy.

Jeżeli ktoś obstawia spotkania u bukmachera to w ostatnich czterech spotkaniach (trzy w I lidze i jednego pucharowe - red.) zaznaczając tzw. "dwójkę" mógł powiększyć stan swojego konta. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby i tym razem weszła "dwójka". Nie ukrywamy jednak, że będzie to bardzo trudne spotkania dla olsztyńskich piłkarzy. Remis będzie dużym sukcesem, a zwycięstwo w Krakowie sprawi, że wszyscy zapomną o słabym meczu z Wartą Poznań.

Trener Zbigniew Kaczmarek ma problemy kadrowe. Dwóch środkowych obrońców nie zagra w sobotnim meczu. Kontuzjowany jest Andrzej Niewulis (do treningów wróci pod koniec września - red.). Indywidualnie trenuje Arkadiusz Koprucki. Jego występ w sobotę wiązałby się z dużym ryzykiem odnowienia się urazu. W wywiadzie dla Gazety Olsztyńskiej trener Zbigniew Kaczmarek przyznał, że nie wyklucza ponownego wystawienia w obronie Łukasza Jeglińskiego. Zdrowy jest jeszcze Rafał Remisz, dla którego byłby to debiut w I lidze i idealny moment żeby zdobyć nowe doświadczenie.

Relację na żywe ze spotkania przeprowadzi telewizja Orange Sport oraz Polskie Radio Olsztyn. Początek meczu o godzinie 19:45.