Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Oświadczenie grup kibicowskich Stomilu Olsztyn

20.05.21 06:33   em   36  

Na redakcyjną skrzynkę trafiło oświadczenie grup kibicowskich Stomilu Olsztyn w sprawie ostatnich wydarzeń w naszym klubie. Prezentujemy pismo na łamach naszego portalu.

Treść oryginalna: 

"Docierające od kilku tygodni doniesienia z naszego ukochanego klubu, budziły w nas coraz większy niepokój. Kulminacją, było niedzielne oświadczenie głównego udziałowca klubu, Michała Brańskiego, w którym to, poinformował on o swoim odejściu.

Do tej pory wstrzymywaliśmy się z zajmowaniem jakiegokolwiek stanowiska, czekając na rozwój sytuacji oraz obserwując przerzucanie się argumentami pomiędzy prezydentem miasta, a prezesem Rady Nadzorczej Stomilu.

Niestety, nie od dziś wiadomo, że miasto Olsztyn, nie jest zbyt przyjaznym partnerem w sferze sportu i po raz kolejny przekonujemy się, że hasło z 2012 roku „Olsztyn – miasto bez futbolu”, jest jak najbardziej aktualne. Mamy jednak wrażenie, że stanowisko Rady Miasta jak i Piotra Grzymowicza, przy sprzedaży spółki w lipcu 2019 roku, było jasne – zapewniamy wynegocjowane finansowanie w najbliższych 3 latach, a później radźcie sobie sami. Jedynym bodźcem, który mógł zmusić miasto do zmiany swojego stanowiska, był wynik sportowy, którego przez błędne decyzje w pionie zarządczym zabrakło.

Oczywiście, miasto nie jest bez winy. Infrastruktura sportowa w Olsztynie woła o pomstę do nieba. Brak stadionu, brak pełnowymiarowych boisk na terenie miasta – te czynniki w bezsprzeczny sposób hamują rozwój klubu i utrudniają poszukiwanie sponsorów i inwestorów. Stadion to skansen, który wzbudza uśmiech każdego, który odwiedza go po raz pierwszy, a transmisja meczu w telewizji nie może obyć się bez kąśliwych uwag pod adresem obiektu przy Piłsudskiego. Obietnice o budowie nowego stadionu, nie tak dawno obchodziły okrągłe dziesięciolecie, w tym czasie Prezydent zdążył zabetonować kilka ulic pod tramwaje, czy pozyskać fundusze na remont(!) Uranii. W tym czasie, odbyło się tylko kilka zabiegów, które miały na celu pudrowanie trupa (tzn. stadionu), tak by spełniał on warunki licencyjne, a klub nie musiał uciekać z miasta.

Z rozczarowaniem przyjęliśmy oświadczenie przewodniczącego Rady Nadzorczej, który wiele razy zapewniał o swoim przywiązaniu do Stomilu, o tym jak bardzo podoba mu się warmiński charakter i przywiązanie kibiców do barw klubowych, a tymczasem postanowił on wywiesić białą flagę, po fiasku negocjacji z miastem. Zdecydowanie nie jest to odpowiednik wymienionych wyżej cech.

Nie można jednak mówić, że okres rządów Michała Brańskiego, to same porażki, ponieważ w klubie pod względem administracyjnym zapanowała stabilizacja, spółka została oddłużona i to mimo bardzo trudnych, pandemicznych sezonów.

Michał Brański od początku swoich rządów mógł liczyć na nasze pełne poparcie i każdą jego decyzję przyjmowaliśmy z entuzjazmem. Po latach doświadczeń z olsztyńskim magistratem, zdawaliśmy sobie sprawę, że obietnice miasta to mrzonki i tylko ktoś taki, pochodzący z zewnątrz, o mocnej pozycji biznesowej, może mieć szansę w Stomilu.

W chwili obecnej, może wydawać się, że jesteśmy w permanentnym dniu świstaka, gdzie po chwilowej stabilizacji nadchodzi załamanie, a my, kibice, jesteśmy zmuszeni do ponownej walki o byt naszego zespołu.

Podsumowując, w przeciąganiu liny pomiędzy miastem, a większościowym właścicielem, nikt nie jest bez winy. Mocno apelujemy, by obie strony zasiadły do dialogu, którego efektem będzie ustabilizowanie sytuacji, a w przyszłości walka o przywrócenie dawnej chwały Stomilowi.

STOMIL NIGDY NIE ZGINIE!

Grupy kibicowskie Stomilu Olsztyn"

Tagi: Stomil Olsztyn, I liga, kibice


Komentarze

 1. 21.05.21 10:20 barakuda

  Owsian bo to Częstochowa a nie Olsztyn

 2. 21.05.21 09:13 henio

  W Częstochowie właścicielem został kibic Rakowa, który ma potężną firmę i możliwości finansowe. U nas to trochę inaczej wygląda. Michał B. dopiero zakochiwał się w Stomilu I regionie. Myślałem, że mimo wielu niepowodzeń, nie zrezygnuje tak łatwo i się nie podda. Dziwi mnie jego postawa, obrażanie się na Stomil, w którym się zakochał. Jakby tylko chciał to zrobiłby tu wynik sportowy. Wystarczy walnąć pięścią w stół i pokazać charakter. Zaufanie kibiców zostało mocno nadszarpnięte, jednak całkowicie go przecież nie stracił. Wszyscy liczą, że to się dobrze skończy. Nie trzeba liczyć na pomoc miasta, wystarczy namówić jeszcze ze dwie poważne firmy lub biznesy do zainwestowania w Stomil i można robić Ekstraklasę. Miasto niech wspiera akademię i naszą młodzież. Odciążenie klubu od akademii to też będzie dobry pomysł. Michał przecież ma takie możliwości, aby namówić jeszcze kogoś poważnego na zainwestowanie w klub. Zastanawiające jest to, czemu wcześniej tego nie zrobił. Jak widać na przykładzie Rakowa, po sukces sportowym można już zarabiać duże pieniądze, a nie tylko wykładać swoje. Jak będzie chciał to wyprowadzi Stomil na prostą i zrobi tu profesjonalny klub. Chyba, że już nie chce i się tak łatwo podda. Wkrótce zobaczymy w jakim kierunku to zmierza.

 3. 21.05.21 06:59 Owsian

  Dlaczego Częstochowa może a Olsztyn nie. Tutaj trzeba patrzeć. Brać przykład i skopiować.

 4. 20.05.21 23:25 SzEFoo

  Trzeba zrobić wszystko żeby złożyć papiery na 1 ligę i mieć czas na reakcję po odejściu szanownego MB. W najgorszym razie grać chłopakami z regionu i młodzieżą, wygrać PJS (połowa do wzięcia po spadku) i budować zespół na drugą ligę. Klub niby jest oddłużony więc byłby ewenementem gdyby miał zjechać w dół parę szczebli.

 5. 20.05.21 23:14 czerkasow

  Jeszcze można kupić trochę czasu i fakrltycznie siąść do do stołu: 1) albo dogadują się strony do współpracy na zdrowych zasadach, 2) albo ktoraś ze stron odpuszcza i sprzedaje akcje komu innemu, 3) albo.rozwiązujemy ssa: a) klub działa jako stowarzyszenie: aa) jakimś cudem w tej lidze, aaa) w niższej lidze, b) rozwiązujemy wszystko i jest do dupy.

 6. 20.05.21 22:54 TorroRosso

  TO ZOBACZYSZ TERAZ --- obym się mylił

 7. 20.05.21 22:52 DJKS

  Jakoś przez te 2,5 roku nie zauważyłem wielkiego biznesu, dzięki któremu Stomil zrobiłby choć jeden krok w przód...

 8. 20.05.21 22:47 TorroRosso

  Kuźwa mam nadzieję że że tak nie będzie - ale jest chujowo

 9. 20.05.21 22:45 TorroRosso

  DKJS to teraz po wielkich radach i analizach , bez wsparcia -- po prostu chamskiego biznesu , gdzie nie ma sentymentów tylko FORSA , będziemy śpiewać w 100 osób na okręgówce

 10. 20.05.21 22:36 TorroRosso

  Dlatego duet Czereszewski - Kowalewski był błędem - lecz brak był pozytywnego kopa , pozytywnej reakcji -jak było zawsze na meczu " JESTEŚMY Z WAMI " a teraz w oświadczeniu ....... jak pisałem wcześniej " nasze pełne poparcie " .. nie rozumiem .

 11. 20.05.21 22:31 DJKS

  Po co jeszcze drążyć temat tej nieprzygotowanej i przeprowadzonej w złym momencie akcji? Tak jak pisze Emilozo na ten temat wszystko już zostało powiedziane. Taka narracja, że źli kibice, że przez brak zaangażowania w akcję klub się sypie jest odwracaniem kota ogonem. Jak by to Kocie nie brzmiało ;) Dobrze wszyscy wiemy, że problem leżał w złych decyzjach kadrowych (prezesi, dyrektor sportowy, a w konsekwencji piłkarze), w braku pomysłu na klub i braku kontroli właścicielskiej.

 12. 20.05.21 22:27 SzEFoo

  Co Wy tak się przyczepiliście się tego Kowalewskiego. Co wyjął klubowego konta to jego- z perspektywy czasu będzie pobyt w Olsztynie wspominał z uśmiechem:)

 13. 20.05.21 22:23 wiktor 69

  czerkasow I za to cie cenię i szanuje.Za obiektywność i za serce do naszego StomiluW sobotę obecność obowiązkowa. .

 14. 20.05.21 22:08 czerkasow

  Masz rację TorroRosso - był brak zaangażowania i chęci ze strony duetu Kowalewski-Czereszewski 😁. Teraz czekam na zarzuty że to wina czerkasowa, który zniechęcał do kupowania akcji.

 15. 20.05.21 21:52 TorroRosso

  Nie wina tylko zaangażowanie . Ok teraz będzie super okazja do kibicowania

 16. 20.05.21 21:44 Emilozo

  Jasne, wina kibiców.

 17. 20.05.21 21:38 TorroRosso

  Emilozo nie udowadniajmy sobie teraz kto wpłacił te - tylko 100 zł . Opisuje fakt - Olsztyn bardzo chce , ale jak co do czego - olewam to

 18. 20.05.21 21:32 Emilozo

  Było sprawdzam dla ówczesnej polityki klubu z panem Kowalewskim na czele, na ten temat było już powiedziane bardzo dużo, ale trzeba przypomnieć, że nie chciało się nas słuchać. Tłumaczyliśmy to z Kyniem podczas wywiadu na żywo z Michałem Żukowskim, ale na nasze porady były olewane, bo przecież tylko tylko 100 złotych... i ja te 100 zlotych wpłaciłem, a potem oddano mi, więc wydałem w klubowym sklepiku.

 19. 20.05.21 21:11 TorroRosso

  Ciekaw jestem jak duże forum zostanie za pół roku , może rok . Kto za rok zapali te jupitery . Wyważone stanowisko nie załatwi pieniędzy ....... Brutalnie biznes is biznes tego nie zamilczysz . Albo włodarze się zmienią , albo totalny świr wyłoży kasę - choć świr z kasą właśnie odchodzi - na innych nie liczę bo jaki to biznes gdy w tym takim jak OLSZTYN ,,,,, kibice w dzisiejszym oświadczeniu piszą że "Michał Brański od początku swoich rządów mógł liczyć na nasze pełne poparcie i każdą jego decyzję przyjmowaliśmy z entuzjazmem. - a gdy przychodzi do" sprawdzam "brakuje entuzjazmu do wydania 100 zł , niezależnie jakie błędy robił wtedy Właściciel -PRZECIEŻ MIAŁ PEŁNE POPARCIE. To jest właśnie Olsztyn - bo jeśli chcielibyśmy mieć w Olsztynie prawdziwy klub , to i nasz WYBRANIEC musiał by także chcieć

 20. 20.05.21 19:45 czerkasow

  Nie będę odpowiadał asi - pogadamy na meczu. Wiktor - słuszna sprawa, kibice nie raz ratowali klub, i zauważenie że każda ze stron (współwłaścicieli) popełniły błędy. Tylko mała dygresja - większościowy właściciel, według mnie, za późno działał pobieważ niektóre sprawy trzeba było z miastem wcześniej załatwić. A może robi tak jak Bogusz swego czasu - takim działaniem próbuje wymusić na gminie pewne działanie. Ogólnie jestem przeciwny udziałowi miasta w takiej formie ssa, chociaż sam przyznaję nie było innego wyjścia w marcu 2019 roku jak taka a nie inna forma "współpracy". Mam wrażenie, że większościowy właściciel popełnił błędy i próba wymuszenia w takiej formie na mieście czegokolwiek mija się z celem. Formuła się wyczerpała. A kibiców mamy wielkich, ale jedni czują sercem a inni "szkiełkiem" (jak u Mickiewicza). Swoich słów wobec prokurenta cofać nie będę, bo udowodnie swoje racje w sądzie, jak pan Michał mi.obiecał. Pozdrawiam wszystkich, również tych, którzy twierdzą że nie mam.racji i że "za bardzo się udzielam". Do zobaczenia w sobotę.

 21. 20.05.21 19:27 wiktor 69

  czerkasow jak się odniesiesz do komunikatu grup kibicowskich Stomilu?

 22. 20.05.21 18:32 A Ś

  W poziomie to możesz leżeć

 23. 20.05.21 17:47 czerkasow

  Jak widać asia próbuje każdego ściągnąć do swojego poziomu - ale nie tym RAZEM 😁

 24. 20.05.21 17:37 Mark Tłejn

  A Ś co frajerskiego jest w tym, że ktoś używający mózgu wypowiada się na temat osób, które z tą czynnością mają problem?

 25. 20.05.21 16:46 A Ś

  Bo A Ś z frajerstwem nie dyskutuje zulu

 26. 20.05.21 16:26 Mati

  W sobotę tylko zwycięstwo . Innego wyniku kibice nie akceptują tym bardziej że Puszcza będzie wystawiać młodzież.

 27. 20.05.21 14:19 czerkasow

  Aż mnie dziwi że A Ś nie reaguje na wpis z godziny 10:40.

 28. 20.05.21 13:25 Piekarz/OKS

  Bardzo dobrze napisane oświadczenie. Wyważone, merytoryczna treść- krótka i treściwa ocena. Jednocześnie Apel o rozsądek. Ave Stomil!

 29. 20.05.21 10:40 Mark Tłejn

  Komentarz został ukryty z powodu nieodpowiedniej treści.

 30. 20.05.21 10:17 siergiej26

  Ode mnie też brawa. Ale ciekaw jestem bardzo co ogólnie kibice myślą o naszych piłkarzach z biało niebieskimi sercami? Bo mi się wydaje że trzeba rozgonić towarzystwo żeby ktoś w końcu wziął się za Stomil i szybko nie wymiękł.

 31. 20.05.21 09:42 SzEFoo

  Brawo! Nie wyobrażam sobie żeby klub nie złożył papierów na 1 ligę będąc oddłużony. Trzeba dać sobie szansę to poukładać.

 32. 20.05.21 09:34 stomil 14/88

  Bardzo dobry apel. Tylko trzeba pamiętać, że to nie Brański oddłużył klub tylko miasto dało kasę, bo tyle lat dawało na frytki więc tak naprawdę spłaciło swoje długi. Każdy klub korzysta z finansowania miasta w większym lub mniejszym stopniu. Skoro miasto i spółki miejskie posiadają 15% wiec powinni dać 15% budżetu.

 33. 20.05.21 09:11 nor

  Brawo! Apel o zachowanie rozsądku.

 34. 20.05.21 08:37 waldi812

  Rozsądne i wyważone stanowisko.

 35. 20.05.21 08:09 Jerzy Makiel

  Od dawna było wiadomo jakie sa umowy zawarte między Brańskim a miastem a zatem obwinianie w tej materii stron jest nieuzasadnione. Można tylko apelować i prosić strony o zmianę swych decyzji .

 36. 20.05.21 07:26 tomaso

  Bardzo mądry wniosek. Usiąść do stołu i może uda się wypracować kompromis

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!