Stomil II Olsztyn przegrał w Iławie. Fot. Tomasz Rybicki / Jeziorak Iława

Po meczu z Jeziorakiem trzeba obejść się smakiem

dzisiaj, 09:18   em   0

Piłkarze Stomilu II Olsztyn doznali piątej porażki w rozgrywkach IV ligi. Podopieczni Sebastiana Całki na wyjeździe przegrali tym razem 1:3 z Jeziorakiem Iława.

Olsztynianie przegrali z przedostatnim zespołem w tabeli i aktualnie sami spadli na to miejsce. Niżej w tabeli jest tylko Olimpia Olsztynek.

Wynik spotkania pięknym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył Adrian Szantyr. W drugiej połowie kolejne gole były autorstwa byłych piłkarzy Stomilu - Krystiana Ogrodowskiego i Huberta Szramki. Honorowe trafienie zaliczył Jakub Kopacz.

- Pierwsza połowa meczu bardzo wyrównana - powiedział po meczu na konferencji prasowej Sebastian Całka, trener Stomilu II. - Straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Długo utrzymujemy się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Jest mało konkretów, musimy pracować nad zdobyciem przestrzeni na boisku w tej trzeciej tercji. Przeciwnik był bardzo konkretny i stwarzał dużo zagrożenia pod naszą bramką. W drugiej połowie kuriozum to nasze nastawienie mentalne, bo na dzień dobry tracimy dwie bramki. Dopiero przy wyniku 0:3 zaczynamy coś grać.

I dodaje: - Dużo zależy od naszego podejścia mentalnego, mamy z tym problem. Chęć blokowania strzału w obronie niskiej jest na… niskim poziomie. Robimy to w treningu cały czas i potem na meczu nie przyosi efektu. Musimy zmobilizować chłopaków do walki bo tak się zdobywa punkty w tej lidze. Po dwóch meczach mamy ich zero i tracimy siedem goli.

W kolejnym meczu Stomil II Olsztyn zagra z Sokołem Ostróda.

• Jeziorak Iława - Stomil II Olsztyn 3:1 (1:0)

1:0 - Adrian Szantyr (41), 2:0 - Krystian Ogrodowski (46), 3:0 - Hubert Szramka (52), 3:1 - Jakub Kopacz (82)

Jeziorak Iława: Michał Tyszka - Kacper Kłosowski, Paweł Kolcz, Thamsaqa Mohale (46 Hubert Szramka), Radosław Kruczkowski, Adrian Szantyr (80 Mikołaj Obrębski), Kotaro Imaiida (67 Wiktor Ciepliński), Tomasz Sedlewski, Krystian Ogrodowski, Dawid Panek, Jakub Stanikowski (67 Grzegorz Kochalski).

Stomil Olsztyn: 19. Łukasz Jakubowski - 11. Eryk Kosek (46, 2. Kacper Skonieczny), 4. Aleksander Wtulich (46, 21. Igor Jędrzejczyk), 5. Maciej Kotarba, 3. Michał Romanek - 7. Maciej Cichocki, 15. Łukasz Borkowski (60, 12. Oskar Bienenda), 6. Jakub Kopacz, 20. Jakub Krztoń (60, 14. Antoni Suwiński), 16. Maciej Niemier - 9. Kacper Sionkowski (46, 18. Filip Nilipiński).

Tagi: Stomil II Olsztyn, Jeziorak Iława, IV liga, Sebastian Całka