98' Koniec meczu. Pierwsza wygrana na wyjeździe w tym sezonie!
97' Gol, strzał Jarocha zaskoczył Syldatka 1496
95' Boisko opuszcza Mikita , w jego miejsce Brdak. 1
94' Mocno naciskają gospodarze, dwa rzuty rożne z rzędu. 1496
91' 5 minut doliczone.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Poniedziałkowe granie w Tychach

17.10.21 19:32   em   9

Spotkanie Stomilu Olsztyn w Tychach z miejscowym GKS-em zakończy 13. kolejkę Fortuna I liga. Czy będzie szczęśliwa dla olsztyńskiego klubu? Okaże się w poniedziałek wieczorem.

Piłkarze Stomilu Olsztyn ostatnie ligowe spotkanie zagrali dwa tygodnie temu w Katowicach, gdzie przypomnijmy przegrali 1:2 z miejscowym GKS-em. Bramkę na wagę straty jednego punktu padła w ostatniej minucie. Żal po straconych punktach już pewnie dawno minął, a dłuższa przerwa spowodowała tęsknotę za ligową rywalizacją. Mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała z powodu powołań do młodzieżowych reprezentacji Polski został przełożony na najbliższy czwartek.

Trener Adrian Stawski mógł jednak sprawdzić formę zespołu na tle ekstraklasowej Lechii Gdańsk, która zlała Stomil 5:0. W tym tygodniu większość zawodników wróciła do zdrowia po wirusówce i w miarę optymalnym zestawieniu olsztyński klub szykował się do wyjazdowego spotkania z GKS-em Tychy. - Po sparingu daliśmy piłkarzom 3 dni wolnego, żeby się to wszystko wyciszyło - mówi Adrian Stawski, trener Stomilu. - 99 procent zawodników wróciło do treningów i cały tydzień przetrenowali mikrocykl. Cieszę, że grupa zawodników, która była chora, to trenowała i nie było u nich widać śladów choroby.

W meczu nie zagra na pewno Rafał Remisz, który w ostatnim spotkaniu obejrzał 4 żółty kartonik i musi odcierpieć karę jednego spotkania. Cały czas w Poznaniu na rehabilitacji przebywa podstawowy bramkarz Krzysztof Bąkowski, który zmagał się z kontuzją. Piłkarz mógł już wrócić do Olsztyna, ale olsztyński trener po konsultacjach z fizjoteraputami Lecha Poznań (skąd wypożyczony jest Bąkowski) ustalił, że młody bramkarz jeszcze nie będzie brał udziału w treningach i wróci do Olsztyna gdy będzie zdrowy na... 110 procent. Podczas sparingu z Lechią kostkę podkręcił Filip Wójcik, ale normalnie trenuje z zespołem.

Początek meczu o godz. 18:00.