98' Koniec meczu. Pierwsza wygrana na wyjeździe w tym sezonie!
97' Gol, strzał Jarocha zaskoczył Syldatka 1496
95' Boisko opuszcza Mikita , w jego miejsce Brdak. 1
94' Mocno naciskają gospodarze, dwa rzuty rożne z rzędu. 1496
91' 5 minut doliczone.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Dwa gole Stomilu i Tychy zdobyte!

18.10.21 19:56   em   26

13. kolejka I ligi okazała się szczęśliwa dla piłkarzy Stomilu Olsztyn. Podopieczni Adriana Stawskiego pokonali 2:1 w Tychach miejscowy GKS. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięsto olsztyńskiego klubu w tym sezonie.

W meczu z GKS-em Tychy z powodu żółtych kartek nie mógł zagrać kapitan zespołu Rafał Remisz. Wydawałoby się, że do pierwszego składu wskoczy Jonathan Simba Bwanga, ale ten został w Olsztynie, po przebytej chorobie. Na środek obrony został w związku z tym przesunięty Jakub Tecław. W Poznaniu na rehabilitacji przebywa Krzysztof Bąkowski, w związku z tym w I lidze zadebiutował Konrad Syldatk.

Stomil odważnie rozpoczął spotkanie. Były piłkarz GKS-u Łukasz Moneta strzelał groźnie z lewej strony i bramkarz gospodarzy musiał mocno się wysilić żeby wybronić piłkę. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Merveille Fundambu zdobył gola, arbiter Tomasz Marciniak odgwizdał faul naszego pomocnika. W 9 minucie nie było już jednak przewinienia i Stomil objął prowadzenie 1:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Spychała, a z piątego metra gola strzelił Maciej Dampc.

W 27 minucie podwyższyliśmy prowadzenie. Stomil wyprowadził szybką kontrę, Patryk Mikita wyłożył idealna piłkę do Monety, a ten będąc sam na sam ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce.

W 48 minucie gospodarze powinni zdobyć kontaktową bramkę, ale słowacki napastnik Tomáš Malec z 4 metrów trafił… w słupek. W 53 minucie Łukasz Grzeszczyk zmarnował rzut karny, strzelając obok bramki. W 66 minucie Fundambu powinien zdobyć gola na 3:0, ale z 7 metrów nie trafił na pustą bramkę.

W doliczonym czasie gry Gracjan Jaroch strzelił strzelił honorwą bramkę dla tyskiego zespołu.

W najbliższy czwartek (21 października, godz. 18:00) Stomil na własnym stadionie zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

0:1 - Maciej Dampc (9), 0:2 - Łukasz Moneta (27), 1:2 - Gracjan Jaroch (90)

Stomil Olsztyn: 12. Konrad Syldatk - 14. Filip Szabaciuk (72, 88. Filip Wójcik), 28. Maciej Dampc, 33. Jakub Tecław, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 8. Maciej Spychała, 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu (77, 17. Patryk Zych), 13. Łukasz Moneta (72, 5. Beniamin Czajka) - 77. Patryk Mikita (90, 55. Jakub Brdak).

Tagi: Stomil Olsztyn, GKS Tychy, I liga

1. 20.10.21 12:52 zjs

Tak bywa w piłce, że niektóre drużyny pasują niezależnie od aktualnie zajmowanych miejsc. Jeśli dobrze policzyłem to bilans spotkań z Tychami jest bardzo korzystny dla Stomilu, 7 zwycięstw, 3 porażki, 5 remisów. Tychy pasują Stomilowi.

2. 19.10.21 22:30 marduck

#PJS po 12 kolejkach. Stomil 900 pkt (Bąkowski 10x90). W ost meczu pkt łapali Szabaciuk 72, Wójcik 36 (2x18) i Brdak 2(2x1) . PZPN prawdopodobnie zmieni zasady PJSa, teraz żeby "zaliczyć" zawodnika będzie on musiał rozegrać 10 spotkań i 450 minut. Sumując wszystkich zawodników mamy 1628pkt, daje nam to średnią 135,7pkt na mecz x 34 kolejki, czyli szacunkowo na koniec 4613PKT - na razie nie podano jak będzie liczona premia wg nowych zasad, zobaczymy i będziemy mądrzejsi. Prawdopodobnie pula na PJS w 1 lidze wzrośnie z 6mln na 9mln i będzie większa niż w ekstraklasie.

3. 19.10.21 22:10 marduck

Bardzo dobra 1 połowa, choć kilka razy powinniśmy wyciągnąć więcej z kilku kontr. O 2 części należy jak najszybciej zapomnieć, chyba poza pudłem Fundambu nie zrobiliśmy żadnej sensownej akcji. 3pkt cieszą, bo przyznaję nie wierzyłem, ale takie zwycięstwa smakują. Jedno spostrzeżenie, martwi że gdy przeciwnik gra na aferę w nasze PK, mamy pełne gacie i taki strach w oczach że aż boli.

4. 19.10.21 16:16 tomaso

Między 18 października a 6 listopada sześć spotkań. Takiej końskiej dawki to nawet Lewy chyba by nie wytrzymał. Kto tam wymyśla te terminarze

5. 19.10.21 15:39 zjs

To nie był przypadek, to był znak.

6. 19.10.21 14:48 DJKS

Zagrali bez Remisza z Tychami i Sandecją i mecze zakończyły się zwycięstwami Stomilu! Nie sądzę żeby to był przypadek.

7. 19.10.21 13:44 zjs

Masz specyficzne poczucie humoru z tą "legendą" gumiarzu.

8. 19.10.21 13:10 gumiarz naczelny

Doszły mnie słuchy, że po ostatniej serii świetnych wyników, właściciel salonu maseratti w Olsztynie próbuje załatwić powrót legendy stomilu - Roberta Tunkiewicza.

9. 19.10.21 12:44 zjs

Euforia Chodiego i zimny realista Putin tak samo jak ten prawdziwy. No, ale stworzyła się szansa pod warunkiem rzucenia na szalę wszystkich umiejętności i woli walki. Trzy mecze pod rząd u siebie, trzeba to wykorzystać. Jeśli tak będzie na wiosnę walka, walka i walka. Sandecja w ubiegły sezonie dowiodła, że można.

10. 19.10.21 09:28 A.

Jedyny "prawdziwy kibic" Chodi strzelił płomienną przedmeczową przemowę i stał się cud... ;) Niepokoi kolejny raz bramka w ostatniej minucie meczu... Brawo za te 3 punkty.

11. 18.10.21 23:30 F.R.T.

Elegancko ! SPW !

12. 18.10.21 22:50 Putin

Rozpaczliwa walką o utrzymanie trwa pomimo marnych szans.

13. 18.10.21 20:56 TorroRosso

Panowie dobrze że sobie przypomniałem - zapomnieliśmy napisać że z tak słabych tyszan to już dawno nikt nie widział. Cze go się spodziewaliście że w końcówce 6- sta drużyna w tabeli która nie przegrała od 11 spotkań nas nie zdominuje. Zagrali naprawdę super i rozbijali ataki naprawdę dobrze . Oby jeszcze jedna wygrana i remis w tym trójmeczu

14. 18.10.21 20:24 waldi812

Końcówka jak końcówka, ale pierwsze 20 minut drugiej połowy to była typowa padlina s wykonaniu Stomilu, gdyby Malec się nie obciął, a następnie Grzeszczyk nie widziwial przy karnym byloby w Tychach beż punktów. Znowu gramy dwie diametralnie różne połowy. Wynik oczywiście jest ok, pierwsza połowa bardzo Ok, ale druga kurewsko daleko od ok.

15. 18.10.21 20:24 barakuda

Brawo

16. 18.10.21 20:19 zjs

Ważne zwycięstwo. Gratulacje. Zobaczymy w Olsztynie z Podbeskidziem. 13 kolejka nie była pechowa bo Stomil grał 12. Pisząc poważnie, należy wykorzystywać wypracowane sytuacje i grać uważnie do końca. Można było wygrać spokojnie bez końcowej nerwówki. Szanujcie moje zdrowie.

17. 18.10.21 20:18 nor

Super, brawo, Stomil! Bardzo cieszy zwycięstwo, ale także uważam, że te stracone bramki w końcówkach meczów to jakaś plaga. Trzeba wreszcie nad tym popracować skutecznie. Dziś jednak najważniejsze są trzy punkty i radocha:)

18. 18.10.21 20:17 chodi

Brawo Panowie !!! TYLKO STOMIL!!! Teraz zróbcie wreszcie ten krok i wygrajcie za tydzień , tak żeby po zwycięstwie przyszło kolejne , potrzebujemy tego !!!

19. 18.10.21 20:16 janadam

Nie oglądałem meczu to nie wiem na pewno czy aby sędzia miał powód ciągnąć GKS za uszy na siłę przedłużając aż o 8 minut?

20. 18.10.21 20:15 Tiger

A to dopiero niespodzianka, brawo! Oby tak dalej, bardzo ważne punkty.

21. 18.10.21 20:10 Kamilos