Relacja z meczu Radomiak Radom - Stomil Olsztyn

Wiało i formę Stomilu wywiało

I liga 2020/2021 (28. kolejka, 2.V.2021 r.) Koniec Radom - stadion MOSiR
Radomiak Radom 1:0 Stomil Olsztyn
1:0
20' (k) Meik Karwot Bramki
kartki Damian Byrtek ż
Mateusz Skrzypczak ż
Damian Byrtek ż
Damian Byrtek cz
Bramki Radomiak Radom: 12. Mateusz Kochalski - 3. Artur Bogusz, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 7. Miłosz Kozak (69, 77. Patryk Mikita), 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot, 23. Filipe Nascimento (69, 10. Mateusz Radecki), 25. Damian Gąska (84, 88. Amâncio Fortes) - 19. Karol Angielski (14, 97. Dominik Sokół).
Stomil Olsztyn: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus - 30. Damian Sierant (63, 7. Adrian Szczutowski), 20. Mateusz Skrzypczak, 51. Krystian Ogrodowski (63, 12. Wojciech Łuczak), 16. Koki Hinokio - 97. Jakub Mysiorski (88, 15. Jakub Tecław), 24. Sam van Huffel
Szczegóły Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).
Mecz bez udziału publiczności.
W 42. minucie Meik Karwot (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Piłkarze Stomilu Olsztyn w niedzielny wieczór zanotowali 15 porażkę (!) w tym sezonie I ligi. Olsztyńscy piłkarze przegrali 0:1 na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

Przed meczem kibice olsztyńskiego klubu zastanawiali się w jakim zestawieniu wyjdzie na ten mecz drużyna Stomilu Olsztyn. Dlaczego? Właściciel klubu Michał Brański zmienił cele drużyny na ten sezon. W specjalnym oświadczeniu przeczytaliśmy:

“1. Gra odmłodzonym zespołem - złapanie “czucia”, jak wyglądać będzie następny sezon i w których formacjach potrzebujemy korekt, a w których na pokładzie mamy już obiecujących zawodników, którzy są inwestycją w przyszłość. 2. Rozwój piłkarskiej “młodzieży” (17-26 lat) i zbieranie doświadczenia na boiskach Fortuna 1 liga. 3. Wreszcie - walka o punkty w ligowej tabeli, ale też walka o środki z Pro Junior System, które posłużą w okienku letnim do wzmocnień transferowych (nawet 1,6 mln zł)”.

Wyznaczenie takiego celu oznaczałoby, że w drużynie powinno grać więcej młodzieżowców niż dotychczas. Do tego olsztyński zespół jeszcze nie utrzymał się w rozgrywkach I ligi, tym bardziej, że ostatniego słowa nie powiedziała jeszcze drużyna GKS-u Bełchatów, która wygrała 3:1 w Rzeszowie z miejscową Resovią.

Olsztyński szkoleniowiec dokonał jednej zmiany w porównaniu z wygranym 2:0 meczem z Koroną Kielce. Z powodów zdrowotnych w domu został Grzegorz Kuświk, a na boisku zobaczyliśmy młodzieżowca Krystiana Ogrodowskiego.

Po pierwszej połowie drużyna Stomilu przegrywała 0:1. Drużyna gospodarzy strzeliła bramkę z rzutu karnego, którego sprokurował Damian Byrtek. Jedenastkę pewnie wykonał Meik Karwot. Ten sam zawodnik pod koniec drugiej połowy nie wykorzystał drugiego karnego, piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. W polu karnym ponownie faulował Byrtek.

W drugiej połowie olsztyński zespół chciał doprowadzić do wyrównania, ale nic z tego nie wyszło. Nasza drużyna nie stworzyła sobie żadnej sytuacji bramkowej. Do tego mecz Stomil kończył w dziesiątkę, bo za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Damian Byrtek. Olsztyński zespół w tym meczu stworzył sobie zaledwie trzy sytuacje bramkowe i oddał w kierunku bramki rywala zaledwie jedno uderzenie. Statystyki nie grają, ale przy takiej małej liczbie strzałów ciężko oczekiwać, że drużyna Stomilu zdobędzie gola.

- Było to dla nas bardzo ciężkie spotkanie - powiedział po meczu Piotr Klepczarek, trener olsztyńskiego zespołu. - Warunki na boisku też były ciężkie, bo wiał silny wiatr i boisko było nasiąknięte. Mało było dzisiaj grania w piłkę. Widzieliśmy z czym możemy się tutaj spotkać, poniewaz przyjechaliśmy do czołowego zespołu tej ligi. Plan na to spotkanie był taki, żeby dobrze bronić a w drugiej połowie wyprowadzić kilka kontrataków i pokusić się o kilka sytuacji.

I dodaje: - Celem było to, żebyśmy wywieźli stąd punkty, to było dla nas najważniejsze. Niestety sytuacja kadrowa na to spotkanie, jeśli chodzi o ofensywę, była bardzo trudna, ponieważ Grzegorz Kuświk musiał zostać w Olsztynie z powodu choroby. Również Maciej Spychała, z tego samego powodu musiał zostać w Olsztynie, więc nasze pole manewru było bardzo małe. Z przebiegu spotkania tak to wyglądało, postawiliśmy na mocną defensywę w pierwszej połowie. Po tym jak przyjechaliśmy na obiekt i zobaczyliśmy jakie są warunki, byliśmy przekonani, że stałe fragmenty gry zdecydują o wyniku spotkania. Niestety przegrywamy dla nas bardzo ważny mecz.

Kolejne spotkanie drużyna Stomilu Olsztyn zagra na własnym stadionie z Chrobrym Głogów. Mecz zaplanowano na najbliższą sobotę (8 maja) o godz. 16.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:15:49

93' Koniec meczu. Przegrywamy w Radomiu.
90' 3 minuty doliczone.
88' Boisko opuszcza Mysiorski , w jego miejsce Tecław. 1
85' Rzut rożny dla drużyny Radomiaka, strzał minimalnie ponad bramką. 239
84' Boisko opuszcza Gąska, w jego miejsce Fortes. 239
80' Strzał gospodarzy z dystansu minimalnie obok słupka. 239
77' Czerwona kartka dla Byrtka, po drugiej żółtej! 1
77' Rzut wolny dla Stomilu, van Huffel dośrodkowuje, gospodarze wybijają na aut. 1
69' Boisko opuszcza Nascimento i Kozak , w jego miejsce Radecki i Mikita. 239
67' Rzut rożny dla Stomilu, ale Łuczak dotyka piłkę ręką. 1
63' Boisko opuszczają Ogrodowski i Sierant , w ich miejsce Łuczak i Szczutowski, 1
63' Rzut rożny dla drużyny Radomiaka, obrońcy wybijają na drugą stronę. Ponownie z narożnika boiska Radomiak i znów bez zagrożenia. 239
61' Rzut wolny z lewej strony pola karnego, wybijamy na róg. 239
55' Strzał z dystansu, obok bramki. 239
52' Brzydko zaczyna się druga połowa, co chwila któryś z zawodników zwija się na murawie.
50' Żółtą kartką ukarany Skrzypczak. 1
45' Dwie minuty doliczone.
44' Dośrodkowanie Caroliny z rzutu wolnego, jednak Straus daleko od bramki. 1
42' Myli się Karwot, nie ma gola! 239
41' Żółtą kartką ukarany Byrtek 1
41' Karny dla Radomiaka 239
39' Grę cały czas prowadzą gospodarze, mają kolosalną przewagę w posiadaniu piłki. Stomil niedokładny i bez wiary we własne siły.
28' Rzut rożny dla drużyny z Radomia, strzał głowa bardzo niecelny. 239
20' Radomiak prowadzi po dobrze wykonanym rzucie karnym! Karwot się nie pomylił. 239
20' Karny dla Radomiaka po faulu Damiana Byrtka. 239
18' Dobra akcja Stomilu, dośrodkowanie Ogrodowskiego wybite na róg. 1
17' Wyrzut z autu w pole karne Stomilu, łapie Leszczyński. 239
15' Pierwszy kwadrans to typowa, pierwszoligowa kopanina, z delikatnym wskazaniem na gospodarzy.
14' Boisko opuszcza Angielski, w jego miejsce Sokół. 239
10' Gra wstrzymana, jeden z zawodników gospodarzy na murawie.
8' Rzut rożny dla drużyny Radomiaka bez zagrożenia. 239
7' Dobry wślizgi Byrtka ratuje nasz zespół, tylko róg dla Radomiaka. 239
4' Strzał z dystansu obok bramki Leszczyńskiego. 239
Gramy!
W rundzie jesiennej Stomil Olsztyn przegrał 0:1 z Radomiakiem Radom.
Mecz sędziować będzie Tomasz Marciniak z Płocka.
W Radomiu z powodu żółtych kartek i urazu brakuje Huberta Szramki, uraz ręki ma Piotr Skiba oraz Grzegorza Kuświka (jeszcze nie wiemy dlaczego). 1
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 14. Filip Szabaciuk, 3. Rafał Remisz, 4. Jakub Mosakowski, 15. Jakub Tecław, 12. Wojciech Łuczak, 7. Adrian Szczutowski. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus - 30. Damian Sierant, 51. Krystian Ogrodowski, 20. Mateusz Skrzypczak, 24. Sam van Huffel, 16. Koki Hinokio - 97. Jakub Mysiorski. 1
Witajcie, za godzinę mecz z Radomiakiem Radom.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w niedzielę (2 maja) zagrają na wyjeździe z Radomiakiem Radom. W jakim zestawieniu wystąpi olsztyński zespół w tym meczu? Właściciel klubu oczekuje większej gry młodzieżowców.

Po pierwszej wygranej wiosną na własnym boisku, Stomil udał się na kolejny wyjazd. Duma Warmii znów jedzie do zespołu ze ścisłej czołówki ligi, tym razem zmierzy się w Radomiu z Radomiakiem.

Radomiak dość niespodziewanie jest aż tak wysoko w ligowej tabeli, że ma szansę na zagwarantowanie sobie bezpośredniego awansu do Ekstraklasy. Podopieczni trenera Dariusza Banasika w ostatniej kolejce zremisowali 1:1 na wyjeździe z ŁKS-em.

W zespole gospodarzy nie zobaczymy doświadczonego defensora Damiana Jakubika, który pauzuje za żółte kartki. Z kolei do składu Stomilu wraca po karze za kartki Wojciech Łuczak, choć jak zapowiadał trener Klepczarek, nie może być pewny pierwszego placu. Do zdrowia wrócił już także Maciej Spychała i być może od pierwszej minuty pojawi się w Radomiu.

Olsztynianie pokrzepieni zwycięstwem z Koroną i raczej już pewni utrzymania w I lidze (oczywiście matematyczne zagrożenie spadkiem wciąż istnieje), pojadą do Radomia sprawić niespodziankę. Zespół pod wodzą Piotra Klepczarka jest bezkompromisowy, dwa razy wygrał i dwa razy przegrał. Biorąc po uwagę fakt, że lepiej spisujemy się w tym sezonie na wyjazdach, możemy się spodziewać zaciętego i emocjonującego meczu.

W piątek miała się odbyć konferencja prasowa z udziałem olsztyńskiego szkoleniowca, ale została przez klub odwołana. Nie było w tym żadnego przypadku.

W sobotę właściciel klubu Michał Brański poinformował w oświadczeniu o nowych celach drużyny. Przewodniczący Rady Nadzorczej oczekuje większej gry młodzieżowców w meczu i tym samym włączenie się o jak największe pieniądze z Pro Junior System.

Trener Piotr Klepczarek na poprzednich konferencjach prasowych mówił I podkreślał, że o wyjściowej jedenastce decyduje tylko i wyłącznie forma sportowa.

W jakim zestawieniu wyjdzie Stomil na mecz z Radomiakiem? Przekonamy się w niedzielny wieczór. Początek spotkania o godz. 19:10, a transmisję przeprowadzi telewizja internetowa IPLA TV.