Relacja z meczu Radunia Stężyca - Stomil Olsztyn

Wysoka porażka w sparingu!

Sparing - zima 2021/2022 (8.II.2022 r.) Władysławowo (Stadion Lekkoatletyczny COS OPO Cetniewo)
Radunia Stężyca 5:2 Stomil Olsztyn
2:0
10' (k) Wojciech Łuczak
14' Radosław Stępień
54' Dawid Retlewski
58' Michał Miller
90' (k) Damian Szuprytowski
Bramki Hubert Sobol '73
Hubert Szramka '75
ż Jakub Letniowski
Bramki Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki (60 Kacper Czajkowski) - Przemysław Szur, Rafał Kosznik (60 Fabian Kropidłowski), Jakub Witek (46 Paweł Flis) - Maciej Orłowski (46 Kuba Lizakowski), Jakub Letniowski (60 Filip Pawłowski), Sebastian Deja, Radosław Stępień (46 Damian Szuprytowski), Wojciech Łuczak (46 Michał Miller), zawodnik testowany (51 Adrian Rajski) - Dawid Retlewski.
Stomil Olsztyn: 12. Konrad Syldatk (46, 1. Dominik Budzyński) - 97. Sebastian Kamiński (46, 14. Filip Szabaciuk), 22. Jonathan Simba Bwanga (46, 28. Maciej Dampc), 33. Jakub Tecław, 6. Jonatan Straus (46, 52. Dominik Urban) - 8. Bartosz Florek (46, 37. Hubert Szramka), 7. Tomasz Tymosiak (46, 4. Wojciech Reiman), 63. Jakub Kisiel (46, 5. Beniamin Czajka), 44. Krzysztof Toporkiewicz (46, 15. Shun Shibata), 13. Łukasz Moneta (46, Merveille Fundambu) - 77. Patryk Mikita (46, 11. Hubert Sobol).

Piłkarze Stomilu Olsztyn zaliczyli poważną wpadkę podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej I ligi. Co prawda forma ma przyjść na pierwszy mecz ligowy, ale porażka 2:5 zawsze będzie niepokoić, w szczególności kibiców, którzy oczekują w każdym spotkaniu zwycięstw.

Podopieczni Adriana Stawskiego w poniedziałek rano wyjechali z Olsztyna na tygodniowe zgrupowanie do Władysławowa-Cetniewa. W komfortowych warunkach, o których w stolicy regionu mogą tylko pomarzyć, będą szykowali się do rundy wiosennej I ligi, która nieubłaganie się zbliża. Pierwszy mecz ligowy na wiosnę olsztyński klub zagra w ostatni weekend w Kielcach z miejscową Koroną.

Dotychczas Stomil Olsztyn zagrał trzy sparingi i wszystkie z III-ligowcami. Na początek miały miejsce zwycięstwa 2:0 z Mamrami Giżycko i Sokołem Ostróda, a następnie 1:0 z Legionovią Legionowo. W ostatni weekend Stomil nie zagrał z Wigrami Suwałki, bo rywale odmówili gry, więc olsztyński szkoleniowiec zarządził grę wewnątrzną, która zakończyła się serią rzutów karnych. Ten element gry Stomil powinien trenować do znudzenia, bo w rundzie jesiennej olsztyński zawodnicy mieli cztery “jedenastki”, a nie potrafili wykorzystać żadnej.

Nie wszyscy piłkarze udali się na trzeci w tym roku kalendarzowym obóz. Karol Żwir został w domu z powodu spuchniętej kostki, piłkarz ma nadzieję, że szybko się wyleczy i dojedzie na końcówkę obozu. Na wynik badań czeka bramkarz Krzysztof Bąkowski. W sparingu przeciwko Raduni Stężyca z powodu drobnych urazów nie mogli zagrać Rafał Remisz oraz Filip Wójcik. Obecnie w drużyną juniorów trenuje Maciej Spychała, dla którego nie będzie już miejsca w seniorskim Stomilu.

Radunia Stężyca to solidny II-ligowiec z aspiracjami do awansu. Po rundzie jesiennej zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. W meczu ze Stomilem bardzo szybko strzelili dwa gole. Najpierw z rzutu karnego Konrada Syldatka pokonał dobrze znany w Olsztynie Wojciech Łuczak, a chwilę później gola na 2:0 strzelił wychowanek Juranda Barciany - Radosław Stępień.

W początkowej fazie drugiej połowy spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Znowu dwa gole strzeliła drużyna Raduni. Najpierw w 51 minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Rajski, a następnie w 58 minucie Michał Miller. Stomil pod koniec meczu się obudził i zdołał zmniejszyć rozmiary porażki. W 73 minucie gola zdobył wypożyczony z Wisły Kraków Hubert Sobol, a dwie minuty później Hubert Szramka. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił strzałem z rzutu karnego Damian Szuprytowski (były zawodnik Concordii i Olimpii Elbląg). W składzie rywali próżno było szukać Michała Leszczyńskiego. Były bramkarz Stomilu dostał wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowego klubu. Do Raduni trafił latem po tym jak w olsztyńskim klubie nie przedłużono z nim umowy. Sporo czasu się leczył i nie zdołał się przebić do podstawowego składu zespołu z województwa pomorskiego.

Kolejne spotkanie sparingowe Stomil Olsztyn zagra na koniec obozu z I-ligową Arką Gdynia.