120' Koniec meczu.
119' Trzecia bramka dla Granicy. Przegrywamy 1:3. 45
110' Przegrywamy 1:2! 45
110' Zawodnik Granicy minął dwóch olsztyńskich obrońców, jednak przy strzale bardzo spudłował. 45
105' Gramy! II połowa dogrywki.

Stomil II Olsztyn przegrał 1:3 z Granicą Kętrzyn. Fot. Emil Marecki

Rezerwy Stomilu odpadły z WPP

24.08.22 19:31   kyn   5

W I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski rezerwy Stomilu przegrały po dogrywce 1:3 z Granicą Kętrzyn. Od 42. minuty biało-niebiescy grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Mateusza Drabiszczaka.

Drużynę rezerw Stomilu ponownie poprowadził w Wojewódzkim Pucharze Polski trener Piotr Krztoń. Z szerokiej kadry I zespołu miał do dyspozycji Konrada Syldatka, Mateusza Jarzynkę, Mateusza Drabiszczaka, Łukasza Borkowskiego i Filipa Szabaciuka.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, bez wskazania na żadną z drużyn. Stomil szybko wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z piątego metra piłkę strzałem głową umieścił w siatce Mateusz Jarzynka w 9. minucie gry. W końcówce tej części spotkania Granica przeprowadziła kontrę, którą faulem zatrzymał Mateusz Drabiszczak i musiał opuścić boisko po czerwonej kartce w 42. minucie.

Granica zwietrzyła swoją szansę i groźnie atakowała, ale na posterunku był Konradt Syldatk, który pewnie bronił dostępu do własnej bramki. Olsztynianie mogli podwyższyć prowadzenie, ale mocny strzał Łukasza Borkowskiego z pola karnego obronił w 66. minucie bramkarz gości Mateusz Papliński.

Niestety grająca w przewadze Granica co chwila przeprowadzała groźne akcje i w 71. minucie Paweł Aleksandrowicz wyrównał na 1:1. Goście chcieli wyjść na prowadzenie, ale znów z dobrej strony pokazał się Syldatk. Regulaminowy czas nie dał rozstrzygnięcia i sędzia zarządził dogrywkę.

Pierwsza część dogrywki nie przyniosła bramek, ale w 110. minucie w końcu Granica dopięła swego. Kamil Zawalich oddał strzał z pola karnego, piłka odbiła sie od słupka i wpadła do bramki. Wynik spotkania ustalił w 118. minucie Damian Oracz.

Kolejna runda Wojewódzkiego Pucharu Polski zostanie rozegrana 13. września.

• Stomil II Olsztyn - Granica Kętrzyn 1:1 pd 1:3 (1:0)

1:0 - Mateusz Jarzynka (8), 1:1 - Paweł Aleksandrowicz (71), 1:2 - Kamil Zawalich (110), 1:3 - Damian Oracz (118).

Stomil skład wyjściowy: 12. Konrad Syldatk - 55. Aleksander Baniewski, 5. Mateusz Jarzynka, 4. Igor Jędrzejczyk, 14. Filip Szabaciuk, 11. Krystian Skutnik - 10. Mateusz Drabiszczak, 29. Olaf Gawdziński, 17. Jakub Krztoń, 22. Łukasz Borkowski - 8. Jarosław Iłkiw

Tagi: Stomil II Olsztyn, Granica Kętrzyn, Wojewódzki Puchar Polski