Stomil II Olsztyn zremisował 1:1 z Jeziorakiem Iława. Fot. Mateusz Partyga / ilawa.wm.pl

Rezerwy znów bez zwycięstwa. Podział punktów w Iławie

20.03.21 12:55   kot   6

Stomil II Olsztyn zremisował na bocznym boisku w Iławie z tamtejszym Jeziorakiem 1:1. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Jurczak.

Ponownie rezerwom Stomilu nie udało się wygrać meczu w IV lidze, nawet mimo wzmocnień w przerwie zimowej i wzmocnień z pierwszego zespołu na ten konkretnie mecz. W pierwszej połowie niewiele się działo, jedynie Daniel Madej w 44. minucie uderzył z wolnego w poprzeczkę.

W 47. groźnie głową uderzał Cezary Nowiński. W 66. minucie Stomil objął prowadzenie, gdy po rzucie rożnym w zamieszaniu najprzytomniejszy okazał się Jakub Jurczak, który wpakował piłkę do bramki. Prowadzenie olsztynian trwało raptem 5 minut, bowiem po dośrodkowaniu z prawej strony Wojciech Figurski strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Z przewagi Jezioraka niewiele wynikało, a Stomil próbował strzałów z dystansu. W 5. minucie doliczonego czasu gry po wrzutce z rożnego główkował Szymon Dowgiałło, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Za tydzień Stomil zagra z ostatnią w tabeli Olimpią Olsztynek.

• Stomil II Olsztyn - Jeziorak Iława 1:1 (0:0)

0:1 - Jakub Jurczak (66), 1:1 - Wojciech Figurski (71)

Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 7. Sebastian Puszkar (77, 66. Jakub Kisiel), 6. Filip Szabaciuk (46, 22. Marcel Supranowicz), 3. Jakub Jurczak, 4. Szymon Dowgiałło, 71. Mateusz Jońca - 21. Łukasz Jegliński, 18. Hubert Świder (77, 9. Kacper Walendykiewicz), 16. Kamil Dajnowski (62, 10. Filip Szymański) - 19. Jakub Mysiorski, 99. Michał Żukowski (85, 15. Bartosz Pieńczykowski).