Relacja z meczu Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn

Sparing - zima 2020/2021 (16.I.2021 r.) Toruń
3 Maja 19, 14-100 Ostróda
Sokół Ostróda 1:1 Stomil Olsztyn
0:0
86' Sebastian Rugowski Bramki Adrian Szczutowski 59'
Bramki Sokół Ostróda: Błażej Niezgoda - Adam Dobosz (46 zawodnik testowany II), Krzysztof Wicki (46 Wojciech Mazurowski), zawodnik testowany I, Szymon Mroczko (46 Michał Zimmer), Jakub Czajkowski (46 Kamil Zalewski), Łukasz Mozler, Karol Żwir (46 Tomasz Gajda), Wojciech Kalinowski (46 Paweł Brzuzy), Dominik Więcek (46 Sebastian Rugowski), Rafał Siemaszko (46 Dawid Wolny)
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (64 Vjačeslavs Kudrjavcevs) - Janusz Bucholc (64 Damian Sierant), Rafał Remisz, Damian Byrtek (72 Jakub Tecław), Jurich Carolina (72 Jakub Mosakowski), Jonatan Straus (72 Mateusz Jońca) - Koki Hinokio (72 Filip Szabaciuk), Maciej Spychała (72 Krystian Ogrodowski), Mateusz Skrzypczak (72 Kamil Dajnowski), Wojciech Łuczak (64 Sam van Huffel) - Grzegorz Kuświk (46 Adrian Szczutowski).
Szczegóły Mecz rozegrany na sztucznej nawierzchni pod balonem.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 1:1 sparingowe spotkanie z Sokołem Ostróda. Jedyną bramkę dla olsztyńskiego zespołu strzelił Adrian Szczutowski.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w sobotę w Ostródzie, ale zostało przeniesione na piątek do Torunia. Miasto, które w 2019 roku otrzymało tytuł "Europejskiego Miasta Sportu", posiada boisko pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią przykryte balonem.

W Ostródzie sztuczna murawa w tym momencie nie pozwala na rozegranie sparingu bez obawy na urazy zawodników. Nie musimy przypominać nikomu, że boisko na olsztyńskich Dajtkach nadaje się tylko do gruntownego remontu, a nie rozgrywania sparingów z udziałem drużyn na poziomie centralnym.

Stomil już w zeszłym tygodniu nie rozegrał sparingu z powodu ciężkich warunków boiskowych w Mławie. Podopieczni Adama Majewskiego mieli zagrać sparing ze Zniczem Pruszków, ale zamiast sprawdzania formy wyszła jedynie wycieczka autokarowa…

Teoretycznie od pierwszej minuty Stomil zagrał najsilniejszą jedenastką jaką dysponuje sztab szkoleniowy. W bramce zagrał Piotr Skiba, który zapomniał już o urazie jakiego doznał podczas ligowego meczu z Koroną Kielce. W podstawowej jedenastce zagrał m.in. powracający po poważnym urazie Rafał Remisz czy wypożyczony z Lecha Poznań Mateusz Skrzypczak. W ataku zagrał Grzegorz Kuświk, który jest zdolny do gry po lekkim urazie z początku okresu przygotowawczego.

W drużynie Sokoła Ostróda nie zagrał Maciej Serbintowicz. Piłkarz w trakcie okresu przygotowawczego nabawił się urazu, ale od poniedziałku wraca na zajęć. Jest niemal przesądzone, że piłkarz Stomilu zostanie wypożyczony na rundę wiosenną do II-ligowca. Grał natomiast dobrze znany w Olsztynie Karol Żwir, który w Sokole ma mocną pozycję, a ostatnio został uznany za najlepszego piłkarza Warmii i Mazur w plebiscycie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W 15. minucie spotkania Sokół mógł za sprawą Rafała Siemaszki wyjść na prowadzenie, ale super w bramce zachował się Piotr Skiba i nie dał się pokonać. Stomil miał jedną z sytuację po której mógł zdobyć gola, ale strzał Grzegorza Kuświka wybronił Błażej Niezgoda.

Po przerwie na boisku w miejsce Kuświka pojawił się wypożyczony z Wisły Płock Adrian Szczutowski. Ten napastnik o statusie młodzieżowca w 59 minucie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Z prawej strony boiska zacentrował Wojciech Łuczak i z bliskiej odległości Szczutowski dopełnił formalności. W 78 minucie Rafał Remisz mógł podwyższyć wynik spotkania na 2:0, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. Stomil nie zdołał utrzymać prowadzenia do końca spotkania. W 86 minucie Sokół Ostróda za sprawą Sebastiana Rugowskiego doprowadził do wyrównania.

Za tydzień olsztyński Stomil ma zagrać sparing z Chojniczanką Chojnice, a za dwa tygodnie teoretycznie powinno odbyć się ligowe spotkanie z GKS-em Tychy. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne jakie panują obecnie nie zdziwi nas jak I liga wystartuje w późniejszym terminie.

Sparingowe spotkanie Stomilu Olsztyn z Sokołem Ostróda odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem w Toruniu. Tym samym spotkanie zostało przeniesione na piątek (12 lutego) na godz. 12:00.

Początkowo spotkanie miało odbyć się na boisku w Ostródzie, ale boisko jest zmrożone i kluby nie chciały ryzykować kontuzji i odwołania kolejnego sparingu.

W Toruniu jest dostępne boisko pełnowymiarowe pod balonem i właśnie tam odbędzie się spotkanie sparingowe Stomilu z Sokołem Ostróda.

Przypomnijmy, że w sobotę Stomil odwołał sparing ze Zniczem Pruszków właśnie z powodu zmrożonego boiska w Mławie.