Artykuł

W czasach Esktraklasy Stomil regularnie grał sparingi z Żalgirisem Wilno

W czasach Esktraklasy Stomil regularnie grał sparingi z Żalgirisem Wilno

Sparingowo w Wilnie

23.01.20 14:27   em   5  

Piłkarze Stomilu Olsztyn są w trakcie trzeciego mikrocyklu treningowego przed startem rundy wiosennej I ligi. W sobotę olsztyński zespół zagra sparing z Żalgirisem Wilno (druga drużyna na Litwie w sezonie 2019).

Podopieczni Piotra Zajączkowski w miniony weekend wrócili z obozu przygotowawczego z Władysławowa-Cetniewo. Tam oprócz ciężkich treningów na boisku, w hali oraz na plażach Bałtyku rozegrali dwa sparingowe spotkania. Najpierw pokonali 2:1 II-ligową Olimpię Elbląg, a następnie przegrali 1:6 z III-ligową Radunią Stężyca.

- Jesteśmy obecnie w trzecim mikrocylku pracy treningowej - mówi Piotr Zajączkowski, trener Stomilu Olsztyn. - Podczas obozu wykonaliśmy solidną pracę, bo trenowaliśmy trzy razy dziennie. Rozegraliśmy do tego dwa spotkania sparingowe. Dla mnie najważniejsze jest to, że praktycznie wszyscy zawodnicy są zdrowi (indywidualnie trenują Grzegorz Lech oraz Wiktor Biedrzycki - red.) i są do naszej dyspozycji. Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy przebywać i trenować w Olsztynie. W szóstym mikrocyklu wyjedziemy na obóz przygotowawczy do Nieborowa.

W środę olsztyński klub podpisał umowę z Jonatanem Strausem oraz Mateuszem Bondarenko.

- Dla Bondarenki to awans sportowy, bo już mu było za ciasno w Częstochowie. Chcemy stawiać na młodzieżowców - ocenia Sylwester Czereszewski, dyrektor sportowy Stomilu Olsztyn.

I dodaje: - Jonatan Straus swoje walory pokazał już w pierwszym sparingu ze Zniczem Biała Piska. To był dla nas priorytet ściągnąć lewonożnego obrońcę na lewą stronę. Teraz szukamy zawodników ofensywnych, ale nadal się trzymamy zasady, że będą przyjeżdżać do nas zawodnicy nie z pierwszych stron gazet czy Ekstraklasy. Pierwsze testy już w najbliższym spotkaniu sparingowym.

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem zagrają w stolicy Litwy z miejscowym Żalgirisem. Na ten mecz olsztyńska drużyna uda się już w piątek.

Początek meczu o godz. 16 czasu polskiego.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Żalgiris Wilno, Piotr Zajączkowski, Sylwester Czereszewski


Komentarze

 1. 25.01.20 17:04 KIBICKA z zatorza

  Beznadzieja,dno

 2. 25.01.20 16:17 heysel

  Jak to było?"litewski chamie klęknij przed Polskim Panem"

 3. 25.01.20 14:57 KIBICKA z zatorza

  zjs to chyba nie kibic Stomilu, albo jakiś wróżbita

 4. 24.01.20 14:27 zjs

  Łomot jedn raz.

 5. 24.01.20 14:26 zjs

  Wrócą z tarczą czy na tarczy? Żalgiris to niezła drużyna, może być wstydliwy łomot. łomot.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!