Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Sponsorzy nie ograniczają finansowania klubu

25.03.20 15:29   em   0  

Rozgrywki pierwszoligowe zostały zawieszone przynajmniej do 26. kwietnia. Jak rozwinie się sytuacja tego nikt nie wie. Stomil ograniczył na ten moment wszelkie możliwe koszty i czeka na rozwój sytuacji.

Liga przy optymistycznym wariancie wystartuje w maju. Czy budżet Stomilu Olsztyn mocno ucierpi na pandemii koronowirusa? - Realne straty będziemy mogli oszacować dopiero w momencie kiedy sytuacja wróci do normy, a klub będzie mógł rozgrywać mecze mistrzowskie - tłumaczy Wojciech Kowalewski, prezes Stomil. - Na tę chwilę ograniczamy możliwie wszystkie koszty, gdyż nie wiemy tak naprawdę ile ta sytuacja jeszcze potrwa.

Pocieszające jest w tym wszystko to, że żaden ze sponsorów na ten moment nie ograniczył finansowania Stomilu. Warto tutaj zaznaczyć, że sponsorzy Stomilu wspierają walkę z koronowirusem. Budimex przekazał milion złotych na pomoc w zakresie zakupu sprzętu medycznego do szpitali na oddziały zakaźne.

W związku z tym piłkarze Stomilu Olsztyn mogą liczyć na ten moment na pełne wynagrodzenie wynikające z kontraktów. - Wszyscy piłkarze otrzymali pełne wynagrodzenie wynikające z kontraktów za miesiąc luty - dodaje prezes Stomilu.

Tagi: Stomil Olsztyn, Wojciech Kowalewski


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!