Relacja z meczu Stal Rzeszów - Stomil Olsztyn

godz. 15:00

Hetmańska 69, 35-078 Rzeszów
Stal Rzeszów 1:1 Stomil Olsztyn
0:0
90' (k) Wojciech Reiman Bramki Paweł Alancewicz 58'
ż Andreja Prokić
ż Wojciech Krauze
ż Wojciech Reiman
kartki Paweł Łukasik ż
Arkadiusz Koprucki ż
Radosław Stefanowicz ż
Bramki Stal Rzeszów: 1. Tomasz Wietecha - 16. Konrad Hus, 13. Michał Czarny, 10. Piotr Duda (83, 20. Paweł Kloc), 3. Krystian Lebioda - 7. Wojciech Krauze, 4. Wojciech Reiman, 14. Damian Wolański (54, 27. Tomasz Margol), 11. Andreja Prokić - 15. Damian Jędryas (69, 19. Mateusz Jędryas), 99. Konrad Maca.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 87. Jakub Kowalski (77, 24. Michał Renusz), 16. Bartosz Szaraniec, 11. Robert Tunkiewicz, 20. Paweł Alancewicz, 13. Radosław Stefanowicz - 6. Krzysztof Filipek (82, 27. Paweł Łukasik).
Szczegóły sędziował: Marcin Michał Woś (Zamość).

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Niewiele brakowało, a olsztynianie sięgnęliby w Rzeszowie po komplet punktów. Tamtejszej Stali udało się wyrównać w ostatniej minucie po strzale z rzutu karnego.

W pierwszej połowie oba zespoły jedynie się badały. Dogodne sytuacje zmarnowali tylko Konrad Maca i Arkadiusz Koprucki. W drugiej połowie działo się znacznie więcej. W 56. minucie groźnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rożnego popisał się Paweł Alancewicz, ale jego uderzenie wybronił Tomasz Wietecha. Dwie minuty później rozgrywający OKS-u i zarazem najlepszy strzelec wiosną nie dał szans bramkarzowi Stali. Na Podkarpaciu Alancewicz strzelił już piątą bramkę w szóstym meczu rundy rewanżowej. Do wyrównania dążyli gospodarze, ale ofensywnych akcji nie potrafili zakończyć bramką Andreja Prokić czy Maca, który w sytuacji sam na sam okazał się gorszy od Piotra Skiby. Gdy już wszyscy myśleli, że mecz zakończy się zwycięstwem OKS-u 1945, w 90. minucie sędzia z Zamościa podyktował kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. Dzięki strzałowi Wojciecha Reimana gospodarze wywalczyli na własnym boisku jedno oczko. A OKS stracił dwa...

Wieczorem w Rzeszowie zameldowali się piłkarze OKS 1945 Olsztyn. W sobotę o godz. 15:00 podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zagrają z miejscową Stalą.

Kto się jeszcze nie zapisał to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojechał na ten mecz razem z nami. Uległa zmianie cena wyjazdu autokarami i wynosi ona teraz zaledwie 50 złotych! Jak na taką odległość wygląda bardzo przystępnie. Zapraszamy wszystkich Stomilowców do wspólnego wyjazdu na to spotkanie.

Mecz ze Stalą w Rzeszowie odbędzie się w sobotę o godz. 15:00. Zbiórka kibiców w sobotę 9 kwietnia, pod stadionem Stomilu o 2:30. Autokary wyruszą punktualnie o godzinie 3:00 w nocy. Nie czekamy na spóźnialskich.