Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Błękitni Orneta

Tylko remis z Błękitnymi Orneta

IV liga 2020/2021 (24. kolejka, 27.III.2020 r.) Mrągowo
Stomil II Olsztyn 1:1 Błękitni Orneta
0:0
51' Jakub Mosakowski Bramki Patryk Biesadziński 62'
ż Mateusz Jońca kartki
Bramki Stomil II Olsztyn: 99. Mateusz Lawrenc - 4. Przemysław Ziemianowicz, 13. Piotr Pluciński, 17. Piotr Kosobucki, 11. Aleksy Fabisiak (81, 6. Daniel Kogut), 10. Sebastian Dzierzkiewicz, 16. Maksymilian Kukałowicz, 5. Patryk Romejko, 20. Jakub Kowalczuk, 19. Cezary Januszkiewicz (61, 8. Sebastian Homza), 7. Patryk Biesiadziński (89, 15. Jakub Reda).
Błękitni Orneta: 92. Jakub Kanclerz - 7. Sebastian Puszkar (46, 24. Mateusz Szenfeld), 2. Jakub Mosakowski, 6. Filip Szabaciuk, 33. Mateusz Jońca - 16. Kamil Dajnowski (46, 18. Hubert Świder), 23. Bartosz Pieńczykowski, 5. Jakub Jurczak, 55. Szymon Dowgiałło (46, 19. Mateusz Sobotka) - 77. Łukasz Borkowski (46, 87. Bartosz Florek), 97. Michał Żukowski.
Szczegóły Sędziował: Damian Krumplewski (Mrągowo).
Mecz bez udziału publiczności.

Stomil II Olsztyn cały czas jest słabej formie. Tym razem podopieczni Pawła Głowackiego zremisowali 1:1 z Błękitnymi Orneta.

Na to spotkanie olsztyński trener zespołu dostał wsparcie piłkarzy, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną. Jakub Mosakowski i Kamil Dajnowski w sobotę byli w Rzeszowie. Do tego grali jeszcze Jakub Kanclerz, Filip Szabaciuk oraz Mateusz Jońca.

Jakub Mosakowski pokonał bramkarza gości po rzucie karnym, który został podyktowany za zagranie ręką. Goście doprowadzili za sprawą Patryka Biesadzińskiego. Filip Szabaciuk za długo zwlekał na piłkę, rywal przejął i skutecznie zachował się w polu karnym.

– Remis traktuję jako stratę dwóch punktów - powiedział po meczu Paweł Głowacki, trener Stomilu II Olsztyn. - Przez większość meczu dyktowaliśmy warunki gry. W pierwszej połowie graliśmy zbyt przewidywalnie. Po przerwie dokonałem czterech zmian, zmieniliśmy ustawienie i to poskutkowało, bo zaczęliśmy stwarzać sytuacje. Po zagraniu ręką w polu karnym gości arbiter podyktował dla nas rzut karny, który wykorzystał Jakub Mosakowski. Następnie stworzyliśmy trzy stuprocentowe sytuacje na podwyższenie rezultatu. Niestety, przy wyprowadzeniu piłki przydarzył nam się błąd, co wykorzystała drużyna Błękitnych.

W niedzielę (18 kwietnia 2021 r.) piłkarze Stomilu II Olsztyn zagrają ligowe spotkanie z Błękitnymi Orneta. Mecz odbędzie się w Mrągowie.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn w tym sezonie walczą o pozostanie w forBET IV lidze. Olsztyńskiej drużynie idzie to bardzo średnio. Po obiecującym okresie przygotowawczym niestety w lidze wyniki są rozczarowujące. Podopieczni Pawła Głowackiego na 4 spotkania 1 wygrali, 1 zremisowali i 2 przegrali.

Teraz Stomilowi przyjdzie zagrać z Błękitnymi Orneta, którzy także walczą o pozostanie na czwartoligowym froncie. Rywale mają w tym momencie 10 punktów przewagi nad “biało-niebieskimi”.

W przerwie międzyrozgrywkami Stomil II wygrał 7:1 sparing z drużyną Błękitnych. Teraz tak bardzo łatwo nie będzie, bo Błękitni jak pokazują wyniki potrafią ugrać punkty nawet z najlepszymi w tej lidze. Dwa tygodnie temu zremisowali 1:1 w Giżycku z Mamrami.

Początek meczu o godz. 11 w Mrągowie. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią.