Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

2012/2013 - IV liga (20. kolejka) Olsztyn - boisko Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Żytniej
20 kwietnia 2013 r.
godz. 12:00

Stomil II Olsztyn 1:0 Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1:0
37' Paweł Łukasik Bramki
kartki Piotr Rybkiewicz ż
Mateusz Goniszewski ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 25. Michał Leszczyński - 6. Łukasz Szumski, 4. Andrzej Niewulis (46, 55. Dariusz Gawryś), 27. Michał Wiśniewski, 18. Krzysztof Szaj (73, 15. Patryk Czokało) - 17. Tomasz Strzelec, 11. Michał Glanowski, 9. Wojciech Dubis, 7. Paweł Łukasik, 13. Dominik Kun (75, 22. Bartłomiej Duda) - 87. Szymon Kaźmierowski (46, 31. Mateusz Jurczak).
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie: 21. Marek Koczot - 9. Piotr Rybkiewicz (80, 11. Cezary Robaczewski), 4. Wołodymyr Gołowatenko, 6. Mateusz Goniszewski, 3. Kamil Urbański, 13. Filip Kasprowicz, 14. Rafał Wiśniewski, 7. Patryk Szrajder (85, 19. Karol Miąskowski), 10. George Gilmore, 17. Grzegorz Bała, 5. Artur Zbrzyzny.
Szczegóły sędziował: Piotr Dudkiewicz (Elbląg).

Piłkarze rezerw Stomilu Olsztyn wygrali w meczu czwartej ligi z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola zdobył w 37. minucie Paweł Łukasik.

Mało brakowało, a spotkanie by się nie odbyło. Obserwator oraz sędzia nie chcieli rozpocząć meczu ponieważ na miejscu nie było dokumentów (licencje ochorony, spikera oraz pozwolenia na grę w IV lidze, ect. - red.), których nie dostarczył Andrzej Królikowski, dyrektor klubu. Po dwudziestu minutach arbiter zdecydował się na rozpoczęciu meczu mimo tego, że dokumentów jeszcze nie było. Całej sytuacji ze zdziwieniem przyglądali się kibice oraz piłkarze obydwu drużyn.

Skromna widownia na Dajtkach obejrzała tylko jedną bramkę. W 37. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę strzelił Paweł Łukasik i kolejne trzy punkty w IV lidze zostały w Olsztynie.

- W pierwszej połowie przyzwoicie to wyglądało. Chłopaki, którzy przyjechali z Bydgoszczy, starali się jak mogli. Dobrze, że zagrali u nas. Ciężko już było w drugiej połowie. Nie graliśmy tego co sobie zakładaliśmy. Szczęśliwie udało się dowieść wynik do końca meczu - powiedział Michał Alancewicz, opiekun Stomilu II Olsztyn.

- Przegraliśmy zasłużenie, choć mieliśmy swoje sytuacje. To co się działo przed meczem uważam za skandal - powiedział po meczu Marcin Goniszewski, trener Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 18:10:07

90' Koniec, trzy punkty zostają w Olsztynie.
75' Ostatnia zmiana w Stomilu, za Dominika Kuna wszedł Bartłomiej Duda.
73' Patryk Czokało wszedł za Krzysztofa Szaja.
60' Po meczu rezerw na boisko wybiegną zawodnicy juniorów, którzy zagrają w lidze makroregionalnej z UKS SMS Łódź. Podopieczni Adama Łopatko zagrają w składzie: 82. Krystian Burzyński - 4. Bartosz Bartkowski, 5. Adrian Żukiewicz, 23. Jakub Górski, 3. Wojciech Dziemidowicz - 2. Patryk Kun, 6. Dawid Szymonowicz, 10. Arkadiusz Mroczkowski, 9. Paweł Tomkiewicz, 11. Piotr Wypniewski - 7. Karol Żwir.
46' Druga połowa rozpoczęta.
46' W przerwie będą dwie zmiany w Stomilu. Na boisku pojawi się powracający po kontuzji Dariusz Gawryś, zmieni narzekającego na uraz Andrzeja Niewulisa. W miejsce Kaźmierowskiego wejdzie Jurczak.
45' Koniec pierwszej połowy, póki co "biało-niebiescy" prowadzą 1:0.
37' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL - PAWEŁ ŁUKASIK! Pokonał Koczota bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Prowadzimy z Drwęcą.
4' Jest i dyrektor Królikowski z dokumentami.
1' 12:21 - mecz rozpoczęty, sędzia pozwolił grać bez dokumentów.
12:11, a spotkanie jeszcze się nie zaczęło. Wszyscy czekają na dyrektora Królikowskiego, który pojechał po dokumenty, niestety... na razie ani widu, ani słychu...
Już za niecałe dziesięć minut na boisku Szkoły Podstawowej nr 18 odbędzie się mecz pomiędzy rezerwami Stomilu Olsztyn a Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Zapraszamy na łamy naszego serwisu, gdzie przedstawimy najważniejsze wydarzenia z tego spotkania.

W sobotę (20 kwietnia) o godzinie 12:00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 18 rezerwy Stomilu Olsztyn zagrają w 20. kolejce czwartej ligi z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

Ich rywale zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. W rundzie jesiennej "biało-niebiescy" pokonali Drwęcę 3:1.