Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Mrągowia Mrągowo

Nie jak zwykle, ale znowu bez punktów

IV liga 2020/2021 (30. kolejka, 29.V.2021 r.) Mrągowo
Stomil II Olsztyn 1:2 Mrągowia Mrągowo
0:1
60' Michał Żukowski Bramki Mateusz Barszczewski 28'
Piotr Błędowski 65'
ż Piotr Błędowski kartki
Bramki Stomil II Olsztyn: 1. Alan Szerejko - 66. Jakub Kisiel, 3. Jakub Jurczak, 4. Szymon Dowgiałło, 22. Marcel Supranowicz - 9. Kacper Walendykiewicz (60, 7. Sebastian Puszkar), 15. Bartosz Pieńczykowski, 18. Hubert Świder (77, 19. Kacper Grzeszczyk), 21. Łukasz Jegliński (70, 8. Marcin Zdunek) - 99. Michał Żukowski, 71. Łukasz Borkowski.
Mrągowia Mrągowo: 92. Marcin Marszałek - 2. Piotr Chmielewski (63, 77. Wiktor Bojarowski), 5. Łukasz Michałowski, 9. Mahamadou Bah, 10. Mateusz Barszczewski, 11. Piotr Wypniewski, 14. Eryk Kosek, 18. Adam Bognacki, 22. Wojciech Żęgota (87, 6. Damian Glinka), 31. Piotr Błędowski, 66. Rafał Kudlak (65, 7. Dariusz Gołębiowski).
Szczegóły Widzów: 100.

Stomil II Olsztyn przegrał 1:2 z Mrągowią Mrągowo w 30. kolejce IV ligi. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Michał Żukowski. Olsztynianie potrzebują jeszcze jednego meczu, by przypieczętować spadek do klasy okręgowej. Była to 21. porażka rezerw w sezonie i 6. z rzędu.

Stomil mógł prowadzić już po pierwszej akcji meczu. W polu karnym gości dryblował Łukasz Borkowski,po czym wycofał na 16. metr do Huberta Świdra, który oddał dobry strzał, z trudem wybity przez Marcina Marszałka na rzut rożny. W 17. minucie Piotr Wypniewski dostał dobrą piłkę za linię obrony olsztynian, ale pewnie interweniował Alan Szerejko. W 28. minucie Piotr Chmielewski dośrodkował z prawej strony, w zamieszaniu w polu karnym Mahamadou Bah kopnął piłkę, ta spadła do niepilnowanego Mateusza Barszczewskiego, który na raty umieścił ją w siatce i otworzył wynik meczu. W 34. minucie po dośrodkowaniu Eryka Koska Bah strzelił wysoko nad bramką. 3 minuty później Łukasz Jegliński przerzucił piłkę na prawą stronę do Kacpra Walendykiewicza, a Borkowski próbował wykończyć jego dośrodkowanie przewrotką, jednak znacznie się pomylił. W 39. minucie Jakub Kisiel dośrodkowywał z prawej strony lewą nogą, a Jegliński uderzał głową niewiele nad poprzeczką.

W 60. minucie na indywidualną akcję środkiem boiska zdecydował się Jakub Jurczak, który z piłką przebiegł kilkadziesiąt metrów, podał między obrońców do Łukasza Borkowskiego, który przegrał pojedynek 1 na 1 z Marcinem Marszałkiem, ale nadbiegający Michał Żukowski umieścił ją w pustej bramce mimo ofiarnej interwencji dwóch obrońców. 5 minut później Mrągowia odzyskała prowadzenie. Hubert Świder stracił piłkę przed polem karnym na rzecz Piotra Błędowskiego, który miał dużo miejsca i spokojnie przymierzył, umieszczając piłkę przy dalszym słupku. Niestety był to kolejny błąd bramkowy defensywnego pomocnika Stomilu, bliźniaczo podobny do zeszłotygodniowego przeciwko Mamrom Giżycko. W 74. minucie po wrzutce z prawej strony głową uderzał z kilku metrów Dariusz Gołębiowski, ale trafił w głowę olsztyńskiego obrońcę, inaczej z pewnością wpadłaby kolejna bramka dla Mrągowii. W 78. minucie Bah przegrał sytuację sam na sam z Szerejką. W 81. minucie Piotr Błędowski dośrodkowywał z lewej strony, Bah wywalczył sobie miejsce w polu bramkowym mimo obecności dwóch olsztyńskich obrońców i z bliska trafił w słupek. W 4. minucie doliczonego czasu gry na środku boiska piłkę stracił Kacper Grzeszczyk, Mrągowia ruszyła z szybkim kontratakiem, a Bah ponownie przegrał rywalizację 1 na 1 z dobrze dysponowanym dzisiaj Szerejką.

kot

W ramach 30. kolejki forBET IV ligi Stomil II Olsztyn zagra z Mrągowią Mrągowo. Mecz odbędzie się oczywiście w Mrągowie. Początek w sobotę (29 maja 2021 r.) o godz. 16.

Stomil II Olsztyn pogodzony ze spadkiem do ligi okręgowej musi jeszcze dokończyć rozgrywki czwartoligowe. Podopieczni Pawła Głowackiego w tym sezonie przegrali już 20 spotkań i teraz zanosi się na porażkę nr 21.

W sobotnim meczu olsztyńska drużyna zmierzy się z Mrągowią Mrągowo, która zajmuje wysokie drugie miejsce w ligowej tabeli. Ostatnio Stomil II grał z liderem i wyjazd zakończył się porażką 0:6.

- Zagraliśmy po raz kolejny dobrą pierwszą połowę - mówił po ostatnim meczu Paweł Głowacki, trener Stomil II Olsztyn. - Co prawda schodziliśmy do szatni przegrywając 0:1, lecz ciężko było nas „rozmontować”. Mieliśmy kilka swoich szans, brakowało decyzji o strzale na bramkę. Druga odsłona zdecydowanie słabsza w naszym wykonaniu. Mamry zasłużenie wygrały. Nie przez przypadek są liderem rozgrywek.

Wejście na mecz będzie bezpłatne. Będzie także transmisja w TVCOM.pl.