Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Vęgoria Węgorzewo

2013/2014 - IV liga (16. kolejka) Olsztyn - boisko ze sztuczną nawierzchnią na Dajtkach
10 listopada 2013 r.
godz. 12:00

Stomil II Olsztyn 4:1 Vęgoria Węgorzewo
1:1
20' Szymon Kaźmierowski
66' Bartosz Papka
76' Paweł Tomkiewicz
89' Mateusz Jurczak
Bramki Daniel Maliszewski (k) 14'
kartki Mateusz Kobryń ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 71. Maciej Kowalski - 18. Bartosz Borawski, 15. Adam Janas, 23. Damian Zacheja, 11. Paweł Grela (50, 24. Wiktor Biedrzycki), 95. Karol Żwir, 55. Piotr Łysiak, 77. Paweł Tomkiewicz, 6. Daniel Michałowski (33, 8. Mateusz Jurczak), 9. Bartosz Papka (68, 17. Łukasz Wojciechowski), 5. Szymon Kaźmierowski (46, 14. Dawid Chabko).
Vęgoria Węgorzewo: 12. Damian Suszczewicz - 20. Daniel Maliszewski, 11. Maciej Magnuszewski, 15. Marcin Biaduń, 4. Paweł Bzdel, 9. Patryk Nagórski (80, 7. Wojciech Klukiński), 8. Piotr Kodeniec, 6. Mateusz Kobryń, 16. Jarosław Petiuk, 17. Jakub Prokop (67, 14. Dawid Klisz), 19. Patryk Depta.
Szczegóły sędziował: Marcin Żyłka (Szyldak).

Kolejne trzy punkty na swoim koncie zapisali piłkarze rezerw Stomilu Olsztyn. Tym razem wygrali z Vęgoria Węgorzewo 4:1 (1:1). Gole dla "biało-niebieskich" zdobyli Szymon Kaźmierowski, Bartosz Papka, Paweł Tomkiewicz oraz Mateusz Jurczak.

Niespodziewanie pierwszą bramkę zdobyli goście. Bramkę z rzutu karnego strzelił Daniel Maliszewski. Piłkarze Stomilu w pierwszej połowie potrafili tylko odpowiedzieć jedną bramką. Gola na 1:1 strzelił Szymon Kaźmierowski.

W drugiej połowie piłkarze prowadzeni w tym meczu przez Andrzeja Biedrzyckiego byli bardziej skuteczni i strzelili Vęgorii trzy bramki. Do siatki rywali trafiali: Bartosz Papka, Paweł Tomkiewicz oraz Mateusz Jurczak.

Stomil II Olsztyn utrzymał drugą pozycję w IV lidze.

- W pierwszej połowie powinniśmy wykorzystać więcej sytuacji. Zakończyło się remisem 1:1, a bramkę straciliśmy z rzutu karnego. W drugiej połowie nasza przewaga rosła z minuty na minutę. Zasłużone nasze zwycięstwo, które mocno cieszy. W obronie zagrało dwóch 16-latków, a w później weszło jeszcze dwóch. Przy starszych kolegach nabierają doświadczenia - powiedział po meczu Andrzej Biedrzycki.

W niedzielę (godz. 12) piłkarze rezerw Stomilu Olsztyn zagrają z Vęgorią Węgorzewo. Na boisku zagrają m.in. Szymon Kaźmierowski czy Piotr Łysiak. Będzie to spotkanie rundy rewanżowej rozegrane awansem.

Do Białegostoku na mecz Centralnej Ligi Juniorów trener Adam Łopatko oddelegował Michała Przyborowskiego, Patryka Kuna oraz Dawida Szymonowicza.