Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Victoria Bartoszyce

2013/2014 - IV liga (15. kolejka) Olsztyn - boisko ze sztuczną nawierzchnią na Dajtkach
3 listopada 2013 r.
godz. 12:00

Stomil II Olsztyn 2:1 Victoria Bartoszyce
1:0
14' Szymon Kaźmierowski
57' Wojciech Dziemidowicz
Bramki Tomasz Osipowicz 72'
ż Piotr Łysiak
ż Wojciech Dziemidowicz
cz 90' Piotr Łysiak
Bramki Stomil II Olsztyn: 71. Maciej Kowalski - 55. Piotr Łysiak, 11. Paweł Grela, 3. Wojciech Dziemidowicz, 23. Adam Janas, 21. Arkadiusz Mroczkowski (77, 18. Łukasz Wojciechowski), 17. Daniel Michałowski (66, 77. Bartosz Borawski), 6. Łukasz Kundo, 95. Karol Żwir, 9. Bartosz Papka, 5. Szymon Kaźmierowski (77, 15. Krzysztof Szaj).
Victoria Bartoszyce: 1. Kamil Jaworski - 2. Jan Kadziewicz, 14. Marek Milczarek, 11. Ariel Żukowski, 6. Ernest Tucholski, 16. Arkadiusz Żukowski, 15. Patryk Pęcak (68, 20. Jakub Paluch), 10. Kamil Szajda, 8. Tomasz Osipowicz (82, 4. Łukasz Małolepszy), 9. Mateusz Zawadzki (63, 19. Remigiusz Osiński), 7. Przemysław Mazurek.
Szczegóły sędziował: Piotr Zajło (Pasłęk).

Rezerwy Stomilu Olsztyn wygrały 2:1 (1:0) z Victorią Bartoszyce. Bramki dla "biało-niebieskich" zdobyli Szymon Kaźmierowski i Wojciech Dziemidowicz.

W takim składzie Stomil nie miał innego wyjścia i musiał wygrać z Victorią Bartoszyce. Każdy inny wynik byłby niespodzianką. I nie wiele zabrakło, a mecz zakończyłby się remisem 2:2.

Zacznijmy jednak od początku. Wynik spotkania otworzył Szymon Kaźmierowski, który z bliskiej odległości "założył dziurę" bramkarzowi gości. Do przerwy wynik mógłby być zdecydowanie wyższy, ale zabrakło skuteczności w polu karnym. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Daniel Michałowski oraz wspomniany wcześniej Kaźmierowski. Victoria też miała swoje szanse, ale ich nie wykorzystała.

W drugiej połowie po stałym fragmencie gry Stomil II podwyższył wynik na 2:0. Bramkę strzelił Wojciech Dziemidowicz.

Kontaktową bramkę dla drużyny gości strzelił Tomasz Osipowicz. Największy udział przy stracie tej bramki miał bramkarz Stomilu Maciej Kowalski, który nie potrafił wybić piłki. W ostatniej minucie spotkania piłka po strzale zawodnika gości zatrzymała się na poprzeczce

Olsztynianie spotkanie kończyli w "dziesiątkę", bowiem w 90. minucie Piotr Łysiak obejrzał czerwoną kartkę.

- Widać było, że większość składu niedawno wróciła z Katowic. Wyglądali ciężko fizycznie. Położyli się spać po czwartej, piątej rano, a tu za chwilę trzeba być gotowym na mecz. W głowach na pewno siedziały myśli po wczorajszym meczu. Dla tych chłopaków było to duże wyzwanie zagrać dzisiaj na sto procent i tych stu procent nie było widać. Cieszy fakt, że mimo tego, że byliśmy w słabszej dyspozycji fizycznej wykonaliśmy zadanie i wygraliśmy mecz. Czasem tak trzeba. Bez pięknej gry zainkasować komplet punktów - powiedział po meczu Tomasz Aziewicz, opiekun drużyny rezerw.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 11:47:36

13' GOOOOOL - Szymon Kaźmierowski.

W niedzielę (3 listopada) o godzinie 12:00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 18 piłkarze rezerw Stomilu Olsztyn zagrają w ramach 15. kolejki czwartej ligi z Victorią Bartoszyce.

Drużynę "biało-niebieskich" wesprą w tym meczu zawodnicy pierwszej drużyny, którzy nie zagrają w Katowicach.

Spotkanie zostanie poprzedzone minutą ciszy z powodu żałoby narodowej wprowadzonej po śmierci Tadeusza Mazowieckiego.