Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Kolejarz Stróże

22 marca 2014 r.
godz. 14:00

Stomil Olsztyn 2:1 Kolejarz Stróże
1:0
12' Marcin Warcholak
71' Grzegorz Lech
Dariusz Walęciak ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 87. Arkadiusz Czarnecki, 51. Marcin Warcholak - 24. Karol Żwir (83, 95. Patryk Kun), 7. Paweł Głowacki, 12. Michał Trzeciakiewicz (36, 23. Arkadiusz Koprucki), 55. Grzegorz Lech, 10. Piotr Darmochwał - 9. Tomasz Bzdęga (60, 5. Yasuhiro Katō).
Kolejarz Stróże: 22. Łukasz Radliński - 15. Michał Gryźlak, 23. Cheikh Niane, 10. Krzysztof Markowski, 21. Dariusz Walęciak - 14. Sebastian Leszczak, 11. Łukasz Bocian, 7. Marcin Stefanik, 19. Wojciech Trochim (74, 9. Tomasz Chałas), 4. Bartłomiej Smuczyński - 25. Kamil Adamek.
Szczegóły sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
widzów: 2500.

W 21. kolejce piłkarskiej I ligi Stomil Olsztyn wygrał z Kolejarzem Stróże 2:1. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Marcin Warcholak oraz Grzegorz Lech.

Pierwszą bramkę dla Stomilu Olsztyn strzelił Marcin Warcholak. Lewoskrzydłowy obrońca podszedł do piłki ustawionej około 25 metrów od bramki i gdy wszyscy spodziewali się dośrodkowania, to nasz zawodnik posłał piłkę prosto do bramki.

15 minut po rozpoczęciu drugiej połowy do wyrównania doprowadził Bartłomiej Smuczyński.

W 71. minucie z rzutu karnego - po zagraniu ręką w polu karnym gości - pewnie bramkarza Kolejarza pokonuje Grzegorz Lech i Stomil po raz drugi wychodzi na prowadzenie. Taki wynik, ku uciesze olsztyńskiej publiczności utrzymał się do końca meczu.

- W dużej mierze zgadzam się z trenerem gości. Mecz miał różne fazy i przebieg. Do momentu kontuzji Michała Trzeciakiewicza wszystko wyglądało w miarę przyzwoicie. W momencie zmiany nasze granie lekko się posypało i Kolejarz doszedł do głosu. Do przerwy dotrwaliśmy z bardzo dobrym rezultatem po bramce Marcina Warcholaka, który, jak uważam, rozegrał dziś bardzo dobre zawody. Ustawienie na drugą połowę było bardzo dobre, bo mieliśmy dwie sytuacje, które powinny zakończyć się bramkami i w tym momencie byłoby po zawodach. Kolejarz zaczął jednak grać z większym rozmachem i dostaliśmy bramkę. Zrobiliśmy w miarę przyzwoite zmiany. Dostaliśmy rzut karny, który daje nam trzy punkty po ciężkim meczu. Analizując grę Kolejarza wiedzieliśmy, że jest to bardzo trudny rywal, mający więcej zwycięstw na wyjeździe niż u siebie, a momenty zawahania ma głównie przy stałych fragmentach. Nadzialiśmy się dziś na kontry po stałych fragmentach gry. Bardzo cieszę się z tych trzech punktów, ale jest to początek batalii o I ligę - mówi Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 13:09:49

90+3' Koniec meczu! Trzy punkty zostają w Olsztynie!
90' Trzy minuty potrwa jeszcze to spotkanie.
89' Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, piłka po bardzo niecelnym strzale wybita zostanie przez Piotra Skibę.
88' 3 minuty do końca regulaminowego czasu gry. Stomil spokojnie, bez pośpiechu konstruuje akcje trzymając gości daleko od swojego pola karnego.
85' Opatrywany za boczną linią Paweł Głowacki.
83' Patryk Kun za Karola Żwira.
81' Piotr Darmochwał z żółtą kartką, z trybun wyglądało to na faul na piłkarzu Stomilu, który wpadł w pole karne po składnej akcji.
78' Słupek po strzale Karola Żwira, ale pech po nasze stronie!
76' Groźnie pod naszą bramką, dwa rzuty rożne i po obu zamieszanie po którym na szczęście nie udało się nikomu ze Stróż uderzyć czysto na bramkę.
74' Wojciech Trochim gwizdami żegnany przez kibiców, w jego miejsce wchodzi Tomasz Chałas.
71' Karny dla Stomilu! Grzegorz Lech pewnie pokonuje bramkarza Stróż!
67' Kato pada przy linii pola karnego. Sędzia uznaje, że faulu nie było. Od bramki goście.
65' Do wejścia przygotowany Yasuhiro Kato. Boisko opuszcza Tomasz Bzdęga.
61' Chwila nieuwagi obrońców i Bartłomiej Smuczyński znajduje się kilka metrów przed bramką i w dogodnej sytuacji pokonuje Piotra Skibę. Remis.
59' Rzut wolny dla gości, niemal z tego samego miejsca, z któego bramkę strzelił Stomil. Dośrodkowanie i... koniec akcji.
57' W środku faulowany Lech, żółta kartka dla Dariusza Walęciaka
54' Karol Żwir w polu karnym, nie udaje mu się oddać strzału, wycofanie do Lecha, ten wprost w bramkarza.
49' Ponownie Marcin Warcholak potężnym strzałem z daleka próbuje, bramkarz z trudem piąstkuje.
48' Karol Żwir przejmuje piłkę przed polem karnym, ma przed sobą tylko bramkarza i nie udaje mu się go pokonać...
46' Rozpoczynamy drugą połowę.
45+1' Koniec pierwszej połowy wyrównanego spotkania. Skuteczniejsi piłkarze Stomilu, po bramce Marcina Warcholaka prowadzimy 1:0.
45' Jedną minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.
45' Groźna akcja gości w polu karnym Stomilu, na szczęście sędzia dopatrzył się pozycji spalonej w rozegraniu piłkarzy Kolejarza.
44' Strzał Tomasza Bzdęgi sprzed pola karnego wysoko ponad bramką.
42' Rzut rożny dla Stomilu, dwa dośrodkowania i dwa razy wybijają obrońcy.
39' Broni Piotr Skiba! Piłka zmierzała w okienko bramki Stomilu.
38' Przed polem karnym faulowany Trochim, żółta kartka dla Arkadiusza Czarneckiego i rzut wolny dla gości.
37' Rzut rożny dla Stomilu, strzał Dawida Kucharskiego niecelny.
36' W miejsce kontuzjowanego Michała Trzeciakiewicza wchodzi Arkadiusz Koprucki.
34' Wojciech Trochim dwukrotnie w ciągu dwóch minut mocno strzela z lewej strony pola karnego, oba strzały niecelne.
32' Michał Trzeciakiewicz poza boiskiem, nie może kontynuować gry, sygnalizowana zmiana.
30' Przejęła drużyna ze Stróż, kontra jednak zatrzymana przed polem karnym Stomilu. Piłka w środku boiska.
30' Rzut rożny dla Stomilu.
28' Wybijają obrońcy i kontra Stomilu. Zablokowany jednak przed polem karnym Piotr Darmochwał.
27' Rzut wolny dla gości z okolic narożnika boiska.
24' Kamil Adamek wychodził na sam na sam z Piotrem Skibą, sędzia długo kazał czekać na gwizdek sygnalizujący pozycję spaloną.
23' Janusz Bucholc, żółtak kartka za nieprzepisowe zatrzymanie kontry Kolejarza.
20' Kontra gości, Wojciech Trochim wysoko ponad bramką.
18' Chwila przerwy, opatrywany Dawid Kucharski.
17' Niebezpiecznie pod polem karnym Stomilu po rzucie rożnym, piłkę sprzed bramki wybijają obrońcy.
14' Grzegorz Lech z zółtą kartką.
12' Krzysztof Markowski otrzymuje żółtą kartkę.
12' I goooooooooooooool! Ku zaskoczeniu wszystkich piłka po strzale Marcina Warcholaka wpada do bramki tuż przy lewym słupku bramki gości!
12' Piotr Darmochwał osamotniony w ataku, zatrzymywany przez trzech obrońców, mamy rzut wolny z 40m.
9' Tym razem Trzeciakiewicz sprintem w kierunku bramki, zdołał oddać strzał, który broni Łukasz Radliński.
8' Michał Trzeciakiewicz nieprzepisowo zatrzymuję kontrę gości, za co zostaje upomniany przez sędziego.
6' Dośrodkowanie w pole karne Stomilu z autu, strzał gości groźny, ale niecelny.
3' Mocny, daleki strzał gości, z problemami skozłowaną piłkę odbija Piotr Skiba. Rzut rożny Kolejarza bez większego zagrożenia.
1' Pierwsza akcja i rzut rożny dla Stomilu. Strzał Karola Żwira zablokowany.
1' Gramy! Rozpoczynają gospodarze.
Z okazji 80. urodzin Alojzy Jarguz dostaje od klubu okolicznościową koszulkę.
Piłkarze wchodzą na boisko, Stomil tradycyjnie w błękitno-białych, goście w jednolitych, żółtych strojach.
W Olsztynie słonecznie, warunki powinny sprzyjać dzisiaj piłkarzom do stworzenia ciekawego widowiska.
Teraz wychodzą piłkarze Kolejarza.
Piłkarze Stomilu wybiegli na rozgrzewkę.
Na rozgrzewce już też bramkarze gości.
W obwodzie Adam Łopatko ma: 25. Michał Leszczyński, 23. Arkadiusz Koprucki, 5. Yasuhiro Kato, 17. Adrian Korzeniewski, 95. Patryk Kun, 14. Piotr Łysiak, 77. Paweł Łukasik.
Piotr Skiba oraz Michał Leszczyński już na rozgrzewce.
Kolejarz: 22. Łukasz Radliński, 4. Bartłomiej Smuczyński, 7. Marcin Stefanik, 10. Krzysztof Markowski, 11. Łukasz Bocian, 14. Sebastian Leszczak, 15. Michał Gryźlak, 19. Wojciech Trochim, 21. Dariusz Walęciak, 23. Niane Tidane Cheikh, 25. Kamil Adamek.
Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 87. Arkadiusz Czarnecki, 51. Marcin Warcholak - 24. Karol Żwir. 7. Paweł Głowacki, 12. Michał Trzeciakiewicz, 10. Piotr Darmochwał, 55. Grzegorz Lech - 9. Tomasz Bzdęga.
Witamy ze stadionu Stomilu. Za chwilę podamy składy.

W sobotę o godzinie 14:00 w Olsztynie odbędzie się pierwszy mecz rundy wiosennej na własnym stadionie. Podopieczni Adama Łopatki zagrają z Kolejarzem Stróże.

Oczekiwania kibiców są jednoznaczne. Stomil Olsztyn musi to spotkanie wygrać. Kolejarz Stróże to bezpośredni rywal w walce o utrzymanie się w I lidze. Stomil w dwóch pierwszych spotkaniach na wiosnę wygrał 2:0 w Rybniku oraz przegrał 2:4 z Dolcanem Ząbki.

W meczu nie zobaczymy Arkadiusza Mroczkowskiego oraz Łukasza Jeglińskiego, którzy pauzują za żółte kartki. W ich miejsce pojawią się najprawdopodobniej Marcin Warcholak oraz Michał Tzeciakiewicz. Ten ostatni powraca do zespołu po drobnych problemach z kolanem. W wyjściowej jedenastce musi znaleźć się miejsce także dla młodzieżowca, którym powinien być Karol Żwir. Młody napastnik w ostatnim meczu strzelił debiutancką bramkę w I lidze.

- Zdajemy sobie sprawę jaki to jest ważny mecz dla układu tabeli. Musimy wygrać z Kolejarzem i dobrze zaprezentować się przed własną publicznością - mówi obrońca Marcin Warcholak. - Trener Adam Łopatko nie powiedział mi wprost, że wybiegnę w pierwszej jedenastce, ale po środowej gierce wewnętrznej, mogę się tego spodziewać - dodaje.

Piłkarze Stomilu przygotowania do meczu z Kolejarzem rozpoczęli już w niedzielę. Jedni zagrali w sparingu przeciwko Olimpii Olsztynek (10:0 dla Stomilu - red.), a inni mieli trening regeneracyjny. Poniedziałek był dniem wolnym i do zajęć zawodnicy Adama Łopatki wrócili we wtorek. W środę odbyła się analiza spotkania Kolejarz Stróże - Termalica Bruk-Bet Nieciecza, a potem piłkarze wzięli udział w gierce wewnętrznej 2 x 25 minut. W czwartek "biało-niebiescy" odbyli trening na głównej płycie boiska. W piątek rano odbędzie się rozruch. Ligowe spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 14:00.