Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Dolcan Ząbki

2013/2014 - I liga Olsztyn - stadion Stomilu
10 sierpnia 2013 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 1:1 Dolcan Ząbki
79' Paweł Głowacki Bramki 24' Grzegorz Piesio
Rafał Grzelak ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 35. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel, 4. Dawid Kucharski - 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 13. Dominik Kun (74, 10. Daniel Michałowski), 55. Grzegorz Lech (86, 87. Szymon Kaźmierowski), 9. Tomasz Bzdęga (67, 8. Bartosz Papka) - 77. Paweł Łukasik.
Dolcan Ząbki: 1. Rafał Leszczyński - 14. Damian Jakubik, 6. Piotr Klepczarek, 19. Rafał Grzelak - 9. Paweł Tarnowski (90 Dawid Ryndak), 23. Szymon Matuszek, 20. Bartosz Osoliński, 13. Grzegorz Piesio, 21. Bartosz Wiśniewski, 7. Kamil Mazek - 10. Dariusz Zjawiński (68, 17. Marcin Figiel).
Szczegóły sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
widzów: 1500.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 1:1 z Dolcanem Ząbki. Ewidentnie było widać brak pomysły na wykorzystanie stwarzanych sytuacji. Jedyna bramka dla Stomilu padła bezpośrednio z rzutu wolnego. Autorem pięknej bramki był Paweł Głowacki.

Od początku meczu Stomil ruszył do ataków i chciał za wszelką cenę zdobyć bramkę. Bardzo aktywny na początku jak i przez cały mecz był Paweł Łukasik. Walczył, biegał, oddawał dużo strzałów, a nawet podawał kolegom piłki, po których powinni pokonać bramkarza gości. Olsztyńskie ataki jednak nic nie przyniosły i niestety to goście objęli prowadzenie. Gapiostwo w polu karnym wykorzystał Grzegorz Piesio (były zawodnik "Biało-niebieskich") i do końca pierwszej połowy Dolcan spokojnie kontrolował przebieg meczu.

W drugiej połowie Stomil za wszelką cenę próbował wyrównać. Determinacja w dążeniu do celu została nagrodzona. Piękną bramkę strzelił Paweł Głowacki. Bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego pokonał Rafała Leszczyńskiego. Stomil niesiony dopingiem na dwie trybuny próbował strzelić zwycięska bramkę. I tak powinno się stać, ale fatalnie w polu karnym zachował się Bartosz Papka.

Podsumowując spotkanie mogło się podobać kibicom, którzy w sobotnie pochmurne popołudnie odwiedzili nasz stadion. Pozostaje oczywiście niedosyt, bo lider I ligi był spokojnie do ogrania. Brakuje nam jak zawsze skuteczności.

Kolejne spotkanie podopieczni Zbigniew Kaczmarka zagrają na wyjeździe (18 sierpnia) z Kolejarzem Stróże.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 10:44:07

90+3' Koniec meczu. Remis 1:1.
90+2' Małe zamieszanie w polu karnym. Arbiter pokazuje żółtą kartkę dla Kucharskiego oraz Grzelaka.
90' Jeszcze trzy minuty potrwa to spotkanie.
90' Ryndak wszedł za Tarnowski.
86' Kaźmierowski wchodzi za Lecha.
85' Skiba na raty, ale broni!
83' Dolcan wywalczył rzut rożny.
79' Paweł Głowacki bezpośrednio z rzutu wolnego strzela bramkę na 1:1!
79' GOOOOOOOOOOOOOL!
78' Prejs wchodzi za Mazeka.
77' Papka sam na sam i... podaje do bramkarza gości.
76' Łukasik z woleja. Jakby wpadło to bramka kolejki jak nic... Jakby wpadło...
74' Chwilę wcześniej Łukasik był na spalonym.
74' Michałowski wchodzi za Kuna.
72' Łukasik wywalczył rzut wolny.
70' Łukasik mooocno nad poprzeczką z wolnego.
70' Figiel ukarany żółtą kartką.
68' Figiel wchodzi za Zjawińskiego.
68' Bucholc ukarany żółtą kartką.
67' Bartosz Papka wchodzi za Tomasza Bzdęgę.
65' Łukasik podaje do Lecha. Lech mocno, ale Leszczyński na posterunku.
60' Łukasik z wolnego, ale nie było komu dostawić nogi.
57' Żółta kartka dla Pawła Głowackiego.
54' Lech ładnie z woleja, ale wysoko nad poprzeczką.
46' Początek drugiej połowy. 45 minut szans na trzeci remis w tym sezonie lub pierwsze zwycięstwo.
45+1' Koniec pierwszej połowy meczu. Stomil przegrywa 0:1.
45' Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa meczu.
44' Łukasik strzela, ale mocno niecelnie.
38' Jegliński traci na środku, Zjawiński biegnie ale strzele niecelnie.
34' Łukasik bezpośrednio. Pewnie łapie bramkarz gości.
33' Łukasik faulowany na 19 metrze.
30' Hempel wybija na rzut rożny.
24' Bramkę dla gości strzelił Grzegorz Piesio, były zawodnik Stomilu.
24' GOOOOOL! Stomil przegrywa 0:1.
22' Dobra akcja Stomilu. Lech strzela, ale trafia w Łukasika, który był na spalonym.
20' Skiba wstaje i zbiera brawa z trybun.
19' Zjawiński nokautuje w polu karnym Skibę. Zobaczył za to żółtą kartkę.
18' Rezerwy Stomilu remisują 1:1.
16' Osoliński odważnie wpada w pole karne, strzela i Skiba pewnie broni.
13' Lech dośrodkował w pole karne i piłkę na spokojnie złapał Leszczyński.
12' Lech faulowany na wysokości 28 metra.
10' Pierwsze 10 minut z przewagą Stomilu Olsztyn.
8' Żółta kartka dla Łukasza Jeglińskiego.
6' Łukasik mocno z narożnika. Leszczyński broni z kłopotami.
5' Łukasik z wolnego. Trochę mu nie wyszło...
3' Bzdęga w idealnej sytuacji pudłuje!
2' Zablokowany strzał Grzegorza Lecha na linii pola karnego.
1' Początek meczu. Tylko zwycięstwo OKS tylko zwycięstwo!
Piłkarze już na środku boiska.
Przestało padać ;)
Piłkarze zeszli do szatni.
Piłkarze Stomilu i Dolcanu cały czas się rozgrzewają.
Rezerwy Stomilu przegrywają 0:1.
Skład Dolcanu: 1. Rafał Leszczyński - 6. Piotr Klepczarek, 19. Rafał Grzelak, 14. Damian Jakubik, 23. Szymon Matuszek, 13. Grzegorz Piesio, 20. Bartosz Osoliński, 9. Paweł Tarnowski, 10. Dariusz Zjawiński, 21. Bartosz Wiśniewski, 7. Kamil Mazak.
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 35. Rafał Remisz, 4. Dawid Kucharski, 27. Kamil Hempel - 13. Dominik Kun, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 9. Tomasz Bzdęga - 77. Paweł Łukasik.
Witamy ze stadionu Stomilu Olsztyn. Zapowiada się marna frekwencja. Pogoda beznadziejna...

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę zagrają z liderem I ligi Dolcanem Ząbki. Z drużyną, która nam ewidentnie nie leży.

W poprzednim sezonie dwukrotnie przegraliśmy z podopiecznymi Roberta Podolińskiego. Najpierw w Olsztynie 1:2, a potem na wyjeździe 0:2.

Padają głosy żeby remis w tym spotkaniu brać w ciemno. Trener na łamach miejscowego dziennika zapewnia, że zespół wyjdzie z nastawieniem zwycięstwa. Podobnie twierdzi rezerwowy bramkarz Stomilu, który w czwartek udzielał nam wywiadu.

Pogoda nie zakłóciła przygotowań do tego spotkania i miejmy nadzieję, że nie pokrzyżuje także sobotniego spotkania. Chociaż ostatnie zwycięstwo w Olsztynie Stomil zanotował właśnie podczas dużej ulewy.

Początek meczu o godzinie 17. Serdecznie zapraszamy na olsztyński stadion. Pamiętajcie, że nasz Stomil potrzebuje naszego wsparcia w każdym spotkaniu.