Relacja z meczu Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów

kartki Michał Pawlik ż
Jakub Witek ż
Łukasz Wroński ż
Dawid Flaszka ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 30. Damian Sierant, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina - 12. Wojciech Łuczak (79, 9. Grzegorz Kuświk), 8. Maciej Spychała, 51. Krystian Ogrodowski (79, 37. Hubert Szramka), 16. Koki Hinokio - 19. Skënder Loshi (70, 6. Jonatan Straus).
GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński (74, 30. Łukasz Wroński), 4. Seweryn Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 71. Patryk Makuch, 5. Michał Pawlik, 74. Jakub Witek (55, 10. Dawid Flaszka), 19. Waldemar Gancarczyk (46, 8. Damian Hilbrycht), 7. Szymon Łapiński (74, 24. Bartłomiej Eizenchart) - 9. Patryk Winsztal (76, 99. Jakub Bator).
Szczegóły Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok)

W meczu 7. kolejki Fortuna I Ligi Stomil Olsztyn zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z GKS Bełchatów.

Trener Adam Majewski postanowił nie zmieniać zwycięskiego składu z ostatniego meczu z Sandecją Nowy Sącz. Przypomnijmy, że nasza drużyna pokonała rywali 4:1. Na ławce rezerwowych znalazł się Grzegorz Kuśkwik, który w sobotę podpisał kontrakt olsztyńskim klubie. Do kadry pierwszego zespołu został włączony także Hubert Szramka z rezerw. W dryżynie gości z kolei mogliśmy oglądać dobrze znanego nam w Olsztynie Waldemara Gancarczyka.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i idealnie ten wykin odzwierciedla przebieg wydarzeń boiskowych. Obie drużyny nie stworzyły sobie żadnej sytuacji, po której moglibyśmy stwierdzić, że mogłaby skończyć się bramką. Wysoko ustawieni w presingu goście skutecznie uniemożliwiali Stomilowi skonstruowanie akcji ofensywnej, z kolei sami w ofensywie nie mieli większego pomysłu.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło, poza tym, że w 65. minucie udało się w końcu uderzyć celnie na bramkę GKS - Wojciech Łuczak uderzył silnie, ale w środek bramki. Na pierwsze zmiany w składzie czkekaliśmy do 70. minuty, najpierw na boisku pojawił się Jonatan Straus, później dołączyli Hubert Szramka i Grzegorz Kuświk. Ciężko uznać, że odmieniło to grę Stomilu, obie drużyny jakby pogodziły się w końcówce z faktem, że mecz zakończy się remisem. W końcówce niewiele brakowało, żeby goście zgarnęli komplet punktów, jednak piłka po strzale Patryka Makucha minęła bramkę nad poprzeczką.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 10:22:03

96' Koniec meczu.
96' Hubert Szramka w dobrej sytuacji, miał przed sobą tylko bramkarza, ale zamiast uderzyć zaczął układać sobie piłkę... Uprzedzony przez obrońcę. 1
93' Patryk Makuch wypracował sobie sytuację w polu karnym,uderzył minimalnie nad bramką z ostrego kąta 70
90' Żółtą kartką ukarany Flaszka 70
86' Rzut rożny dla Stomilu 1
86' Żółtą kartką ukarany Łukasz Wroński 70
85' Sierant zagrał płasko w pole karne, ale zbyt głęboko, piłka w rękach bramkarza. 1
80' Boisko opuszcza Wojciech Łuczak, w jego miejsce Grzegorz Kuświk 1
79' Boisko opuszcza Krystian Ogrodowski, w jego miejsce Hubert Szramka. 1
69' Boisko opuszcza Skënder Loshi, w jego miejsce Jonatan Straus 1
65' Silny strzał Łuczaka na bramkę z prawej strony, niestety w środek bramki. 1
64' Akcja Stomilu, Łukacz w pole karne, do bezpańskiej, wybitej piłki dopadł Carolina i uderzył wysoko ponad bramką. 1
60' Goście w poprzeczkę z rzutu rożnego. 70
55' Boisko opuszcza kontuzjowany Jakub Witek, w jego miejsce Dawid Flaszka 70
52' Wojciech Łuczak uderza sprzed pola karnego, piłka mija bramkę nad poprzeczką. 1
46' Boisko opuścił Waldemar Gancarczyk, w jego miejsce na boisku Damian Hilbrycht 70
46' Gramy! 1
45' Koniec pierwszej (nudnej) połowy.
38' Wybijamy dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, rzut rożny dla gości 70
34' Dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego, udało się strącić piłkę, która o centymetry minęła słupek bramki Lenarcika 1
33' Żółtą kartką ukarany Jakub Witek 70
30' Jest kolejny strzał na bramkę, ale jedyny plus to tylko ten do statystyk. Z prawej strony pola karnego próbował Loshi. 1
29' Rzut rożny dla Stomilu, wcześniej wydawało się, że do prostego podania w pole karne dojdzie Loshi. 1
28' Żółtą kartką ukarany Michał Pawlik za zatrzymanie akcji Caroliny. 70
23' W końcu jakaś akcja Stomilu, dosyć przypadkowo Loshi wpadł w pole karne, tam zderzył się z bramkarzem, ale ostatecznie nie udało mu się skierować piłki do bramki. 1
16' Gra się nieco wyrównała, ale ciężko odnotować jakieś akcje po obu stronach.
7' Optyczna przewaga gości w pierwszych minutach, potęgowana wysokim pressingiem. Ja na razie Stomil ma problem z wyjściem z własnej połowy.
Gramy! 70
Obie drużyny pojawiły się już na boisku. Goście na Zielono-czarno, Stomil na... czarno-czarno.
W wyjściowej "11" rywali jest Waldemar Gancarczyk, były piłkarz Stomilu. 70
Piłkarze Stomilu Olsztyn wyszli na rozgrzewkę.
Mecz sędziować Konrad Kiełczewski z Białegostoku.
Stomil w ostatnim spotkaniu wygrał na wyjeździe 4:1 z Sandecją Nowy Sącz. GKS Bełchatów przegrał u siebie 1:3 z ŁKS-em Łódź.
W meczu nie zagra Ņikita Kovaļonoks, który trenuje obecnie z drużyną rezerw Stomilu.
Z powodu kontuzji nie grają: Janusz Bucholc, Sam van Huffel, Jakub Tecław, Rafał Remisz, Jakub Mosakowski czy Hubert Sadowski. 1
Ławka rezerwowych: 82. Piotr Skiba - 6. Jonatan Straus, 9. Grzegorz Kuświk, 17. Maciej Serbintowicz, 22. Jakub Staszak, 32. Ingo van Weert, 37. Hubert Szramka. 1
Wyjsciowa jedenastka Stomilu: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 30. Damian Sierant, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina - 12. Wojciech Łuczak, 8. Maciej Spychała, 51. Krystian Ogrodowski, 16. Koki Hinokio - 19. Skënder Loshi. 1
Witamy ze stadionu w Olsztynie.

Stomil Olsztyn zanotował w ostatnim czasie 2. zwycięstwa z rzędu w I lidze. W niedzielę podopieczni Adama Majewskiego staną przed kolejną szansą na zdobycie kompletu punktów. Olsztyńska drużyna zagra na własnym stadionie z GKS-em Bełchatów. Początek o godz. 17.

Po fatalnym starcie sezonu (w 4. spotkaniach zdobyty 1. punkt) olsztyńska drużyna zaczęła grać lepiej skuteczniej w ligowych spotkaniach. W ostatnim czasie Stomil zanotował dwa zwycięstwa z rzędu. W zeszłym tygodniu drużyna trenowana przez Adama Majewskiego wygrała 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec, a w minioną środę 4:1 z Sandecją Nowy Sącz.

To wyraźnie poprawiło humory wszystkim kibicom, ale i w drużynie poprawiła się atmosfera. Oczywiście wszyscy są świadomi, że do idealnej gry jeszcze wiele brakuje, o czym wszystkim przypomina trener Stomilu:

- Bardzo twardo stąpamy po zimie. Mówiłem to po trzech porażkach i po dwóch zwycięstwach też to powiem. Nie ma euforii, że tu się nagle coś odwróciło, nie!

Na konferencji prasowej trener Stomilu dodał: - Nasza drużyna potrzebuje czasu. W różnym okresie dołączyli do nas zawodnicy, mówię tu o Damianie Byrtku i Wojciechu Łuczaku. To są doświadczeni zawodnicy, ale od wielu miesięcy nie grali. Zawodnicy, którzy doszli do nas latem, z różnych względów nie grali ostatnie pół roku. Nasz zespół potrzebuje czasu, czasu i jeszcze raz czasu. Żeby w jednej grupie systematycznie przygotowywać się do meczu. Spotkaniami niektórzy zawodnicy dojdą do siebie. Nie pompujemy balonika, ale chcemy wygrywać kolejne spotkania i z meczu na mecz wyglądać coraz lepiej, bo są symptomy i to widać, ale musimy być cierpliwi i mam nadzieję, że przyniesie to określony efekt.

Wąska kadra to największy kłopot Stomilu Olsztyn od początku sezonu. Przez dłuższy czas nie zagra Janusz Bucholc (pęknięta kość śródstopia) czy Jakub Tecław (pęknięta łąkotka). Nie wiadomo czy w meczu z GKS-em Bełchatów będzie mógł zagrać Sam van Huffel i Jakub Mosakowski. Powoli do zdrowia wracają także Hubert Sadowski oraz Sebastian Jarosz.

GKS Bełchatów przed sezonem został ukarany odjęciem dwóch punktów. Piłkarze “Brunatnych” odrobili już te straty raz wygrywając i raz remisując. W tabeli mają na koncie 2. punkty i zajmują 16. miejsce w I lidze. Przed dłuższy czas wydawało się, że pozbawiona poważnego finansowania drużyna nie przystąpi do rozgrywek, ale udało im się wszystko na tyle poukładać, że nie są typowymi chłopcami do bicia w tej lidze. Do drużyny trafił m.in. były piłkarz Stomilu Olsztyn - Waldemar Gancarczyk.