Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Sokół Ostróda

2:0
4' Jonatan Straus
31' Jonatan Straus
Bramki
Bramki Stomil Olsztyn: 12. Krzysztof Bąkowski - 25. Damian Ciechanowski, 30. Rafał Remisz, 5. Maciej Dampc, 17. Jonatan Straus - 7. Aleksander Pawlak (46, 19. Patryk Zych), 10. Karol Żwir, 96. Jakub Tecław, 70. Merveille Fundambu (56, 20. Shibata Shun), 90. Brian Galach (65, 87. Hubert Szramka) - 26. Szymon Lewicki (78, 97. Jakub Mysiorski).
Sokół Ostróda:
Szczegóły

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali ostatnie sparingowe spotkanie przed startem nowego sezonu I ligi. Podopieczni Adriana Stawskiego wygrali 2:0 z Sokołem Ostróda (II liga). Obydwa gole dla naszego zespołu strzelił Jonatan Straus.

Adrian Stawski wystawił najsilniejsze zestawienie jakim dysponował na tydzień przed ligą. Nie mógł zagrać kontuzjowany Maciej Spychała oraz narzekający na drobne urazy Łukasz Moneta i Wojciech Reiman. W trakcie meczu olsztyński szkoleniowiec zdecydował się tylko na kilka zmian.

W pierwszej połowie olsztyński zespół strzelił dwa gole i za każdym razem do siatki rywala trafiał Jonatan Straus. Najpierw po krótko rozegranym rzucie wolnym uderzył z 20 metrów, a potem strzelił głową po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugiej połowie olsztyński zespół także miał przewagę, stwarzał sytuację, ale nie był w stanie udokumentować tego golem. M.in. w 73 minucie Hubert Szramka trafił w poprzeczkę.

Już za tydzień Stomil Olsztyn zagra pierwsze spotkanie ligowe w nowym sezonie. W niedzielę (1 sierpnia, godz. 18) olsztyński zespół zagra na własnym stadionie z Chrobrym Głogów.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 13:30:58

91' Koniec meczu.
89' Strzał głową Strausa po rzucie rożnym niecelny. 1
85' Kolejna fajna akcja Stomilu, Tecław znów na prawo do Shuna, ten w pole karne za obrońców i Mysiorski minimalnie niecelnie. 1
82' Bardzo ładna, kombinacyjna akcja Stomilu. Żwir dograł do boku do Shuna, ten dośrodkował mocno w pole karne i Szramka ponad bramką. 1
78' Boisko opuszcza Lewicki , w jego miejsce Mysiorski. 1
76' Uderzenie Tecława z dystansu, po rozegraniu rzutu z autu, obok bramki Sokoła. 1
74' Ładny strzał Szramki z dystansu zatrzymał się na spojeniu łupka z poprzeczką. 1
70' Rzut rożny dla Stomilu, wywalczył Ciechanowski, dośrodkowanie Żwira, strzał Strausa odbity, dobitka z dystansu obroniona przez bramkarza gości. 1
68' Rzut rożny dla drużyny Sokoła, dośrodkowanie jednak zbyt mocne. 46
65' Boisko opuszcza Galach , w jego miejsce Szramka. 1
64' Dobre dośrodkowanie Zycha z prawej strony, bramkarza wyprzedził Lewickiego. 1
63' Strzał Zycha z dystansu wprost w bramkarza. 1
56' Boisko opuszcza Fundambu , w jego miejsce Shibata Shun. 1
53' Bardzo ładny strzał lewickiego sprzed szesnastki broni bramkarz Sokoła. 1
52' Strzał Sokoła z prawej strony, po dobrym dośrodkowaniu, broni bez problemów Bąkowski. 46
51' Strzał Ciechanowskiego ponad bramką. 1
47' Dobry strzał z dystansu zawodnika Sokoła obroniony przez Bąkowskiego. 46
46' Za Pawlaka na boisku pojawił się Patryk Zych. 1
46' Gramy!
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Rzut rożny dla Stomilu, ale słabo rozegrany i goście wybijają w pole. 1
44' Dobra akcja Lewickiego, podanie do Strausa i strzał sprzed szesnastki sparowany na róg. 1
43' Rzut wolny dla Sokoła, wybijamy na rzut rożny. 46
41' Rzut rożny dla drużyny Sokoła, krótko wykonany, ale dośrodkowanie bardzo niecelne. 46
38' Bramka w siatce Sokoła, jednak zawodnik Dumy Warmii na spalonym. 1
36' Strzał sprzed pola karnego Pawlaka wprost w bramkarza. 1
35' Rzut rożny dla drużyny Sokoła, strzał wprost w koszyczek Bąkowskiego. 46
34' Rut wolny dla Sokoła, dobrze wybijamy na róg. 46
31' Rzut rożny dla Stomilu, drugi z rzędu i Straus podwyższa prowadzenie.! 1
29' Fajna , kombinacyjna akcja Fundambu i Żwira, obrońcy wybijają na róg. 1
25' Karol Żwir bliski przechwycenia piłki w polu karnym rywala. Podanie Sokoła do bramkarza i Żwir odbił piłkę poza boisko. 1
22' Rzut rożny dla Stomilu, jednak piłka przeleciała wzdłuż bramki i opuściła boisko, nikt nie zamykał. 1
21' Uderzenie po murze wychodzi na rzut rożny. 1
20' Rzut wolny sprzed pola karnego dla Stomilu ! 1
16' Mecz się wyrównał, Stomil pozwala Sokołowi na więcej, ale dobrze rozbija ataki gości i konstruuje atak pozycyjny.
8' Dobra akcja Lewickiego lewą stroną i strzał Fundambu zbity na róg przez bramkarza gości. 1
7' Dobra kontra Sokoła, zatrzymana przez obrońców Stomilu w polu karnym. 46
4' Straus po krótko wykonanym rzucie wolnym. 1
Gramy!

Stomil Olsztyn w sobotę (24 lipca) zagra sparingowe spotkanie z Sokołem Ostróda. Będzie to ostatnie spotkanie przed startem nowego sezonu I ligi. Mecz odbędzie się na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a.

Rywalem Stomilu Olsztyn będzie II-ligowy Sokół Ostróda, którego w tym sezonie prowadzi Jarosław Kotas.

Trener olsztyńskiego zespołu Adrian Stawski w tym meczu da zagrać więcej piłkarzom, którzy są przymierzani do wyjściowej jedenastki na mecz z Chrobrym Głogów.

Początek meczu o godz. 11. Wejście na stadion darmowe.