Podopieczni Michała Kraszewskiego doznali pierwszej porażki w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej IV ligi. Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali na Dajtkach 0:1 z Gromem Nowy Staw.
Była to czwarta gra kontrolna Stomilu Olsztyn w 2026 roku. Olsztynianie we wcześniejszych trzech spotkaniach grali z trzecioligowcami. Wszystkie spotkania wygrali: 3:0 z GKS-em Wikielec, 2:0 z ŁKS-em Łomża oraz 2:1 z Wisłą II Płock.
Pierwsza połowa była dość nudna, i wyrównana, jednak ze wskazaniem na gości. To oni mieli więcej konkretów, ale nie udokumentowali ich strzeleniem bramki.
Trener Kraszewski tradycyjnie dokonał roszady całego składu w drugiej połowie meczu. Czwartoligowiec okazał się lepszy, mimo, że dużo wiatru na skrzydle robił Riku Iwamoto. W 77. minucie goście wyszli na prowadzenie i nie oddali już zwycięstwa.
W następnym sparingu (14 lutego 2026 roku) Stomil Olsztyn zagra u siebie z Czarnymi Pruszcz Gdański (IV liga pomorska).
Wkrótce więcej informacji z meczu
- Stomil Olsztyn - Grom Nowy Staw 0:1 (0:0)
0:1 - Amadeusz Mielnik (77)
Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (46 Wojciech Klewiado) - Damian Skołorzyński (65 Mateusz Pajdak), Piotr Jakubowski (46 Maciej Kopeć), Kacper Mościbrocki (46 Jakub Mosakowski), Mateusz Jońca (65 Kacper Mościbrocki) - Riku Iwamoto, Piotr Łysiak (46 Stanisław Hrebeń), Karol Żwir (46 Nicholas Kontonís), Filip Wójcik (46 Michał Zagórski), Mateusz Pajdak - Szymon Masiak (46 Paweł Wiśniewski).
OKS Stomil
on-line
dzisiaj, 21:00 THE CORE
No i czar prysł...