Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. kibice.stomil.olsztyn.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. kibice.stomil.olsztyn.pl

Stomil wydał komunikat dot. braku dotacji klubu z miasta

06.12.23 22:46   em   86  

Stomil wydał komunikat dotyczący ponownego braku uwzględnienia klubu w budżecie Olsztyna. Prezentujemy go w oryginalnej wersji.

Szanowni Kibice,

w ubiegłym roku Pan Prezydent Piotr Grzymowicz brak uwzględnienia naszego klubu w budżecie, argumentował w głównej mierze biernością ze strony Stomilu, co nie było zgodne ze stanem faktycznym. W obecnym roku, mając na względzie informację o projekcie budżetu Gminy Olsztyn na rok 2024 i ponownym braku uwzględnienia Stomilu Olsztyn na etapie sporządzania budżetu, czujemy się zobowiązani przedłożyć informację o działaniach podejmowanych w 2023 roku, których celem było przekonanie Gminy Olsztyn do współpracy z naszym klubem, a także szereg danych dotyczących naszej działalności, które bywają mylnie interpretowane:

 • uczestnictwo w posiedzeniach Komisji Promocji i Współpracy z Zagranicą przedstawicieli Stomilu Olsztyn na posiedzeniach w dniach 24 stycznia 2023 roku, 28 marca 2023 roku, 24 października 2023 roku,
 • uczestnictwo w posiedzeniach Komisji Sportu i Rekreacji przedstawicieli Stomilu Olsztyn w dniach 18 stycznia 2023 roku, 15 lutego 2023 roku, 28 marca 2023 roku, 20 września 2023 roku.

W ramach przedmiotowych Komisji byliśmy jedynym klubem sportowym w Olsztynie wnoszącym o udział w posiedzeniach. Na naszą prośbę, posiedzenie z 28 marca 2023 roku było spotkaniem łączonym przedstawicieli Komisji Sportu i Rekreacji oraz Komisji Promocji i Współpracy z Zagranicą, które dotyczyło stricte współpracy ze Stomilem Olsztyn. Wszystkie te spotkania to godziny rozmów, podczas których Radni otrzymywali pełne informacje o działalności klubu.

W ramach wszystkich posiedzeń, otrzymywaliśmy bardzo dużo deklaratywnego wsparcia ze strony Radnych, które wyrażane było również w formie oficjalnych stanowisk Komisji kierowanych do Prezydenta Piotra Grzymowicza, odnośnie konieczności współpracy ze Stomilem Olsztyn, jak choćby ostatnie posiedzenie Komisji Promocji i Współpracy z Zagranicą, na którym przyjęto rekomendację odnośnie wygospodarowania kwoty 500 000,00 złotych w budżecie na rok 2024 na rzecz Stomilu Olsztyn w ramach promocji poprzez sport.

Zawsze podkreślaliśmy, że dla rozwoju i dobra Stomilu, niewykonalnym jest toczenie bojów nie tylko tych sportowych, ale również, w przeciwieństwie do innych klubów występujących w 2. Lidze Piłkarskiej, tych tak nieoczywistych, jak z miastem, które zawsze, niezależnie od decyzji jego władz, dumnie reprezentujemy na arenie ogólnopolskiej. Podkreślaliśmy, że bez względu na osobiste poglądy poszczególnych przedstawicieli olsztyńskiego magistratu, często bardzo krzywdzące wobec Stomilu i olsztyńskich kibiców, należy robić wszystko, by władze Gminy Olsztyn kolejnej kadencji nie zastały „spalonej ziemi” w dziedzinie piłki nożnej w Olsztynie, zwłaszcza mając na względzie olsztyńskie kluby sportowe, które musiały w ostatnim czasie zawiesić lub ograniczyć swoją działalność, przez brak odpowiedniego wsparcia ze strony miasta, które reprezentują.

Dodatkowo w 2023 roku Radni Gminy Olsztyn oraz Prezydent Piotr Grzymowicz, otrzymywali opracowania ze strony klubu odnośnie tego, jakie korzyści w ramach działalności społecznej, jak również finansowej odnosi Gmina dzięki rywalizacji Stomilu Olsztyn na szczeblu centralnym. Mylnie utarł się pogląd, jakoby Stomil Olsztyn stawiał oczekiwania, nie oferując nic w zamian. Operując na kluczowych danych finansowych za rok 2022, które otrzymał Prezydent Piotr Grzymowicz oraz Radni, należy podkreślić, że bezpośrednio do Gminy z klubu trafiło:

 • z tytułu wpływów z PIT od wynagrodzeń wypłacanych przez Stomil Olsztyn około 160 tysięcy złotych,
 • z tytułu podatku od nieruchomości do Gminy Olsztyn około 30 tysięcy złotych.

finansując lokalną gospodarkę pośrednio do Gminy trafiło:

4 miliony 350 tysięcy złotych wpływów wypracowanych przez Stomil Olsztyn w 2022 roku. Blisko 2 miliony 900 tysięcy złotych z tej kwoty to środki, które wpłynęły do klubu od podmiotów, które nie mają siedziby w Olsztynie. Przyjmując, że około 75% środków, którymi gospodarowaliśmy wydatkowane były w Olsztynie, redystrybucja środków spoza Olsztyna na rzecz finansowania lokalnej gospodarki wyniosła ponad 2 miliony złotych.

W sezonie 2022/2023 po licznych apelach z naszej strony, zostaliśmy zwolnieni z odpłatności za oświetlenie w dniach meczowych. Aby do minimum ograniczyć koszty, które z tego tytułu ponosiła Gmina Olsztyn, praktycznie zawsze, gdy istniała taka możliwość, odbywaliśmy mecze o takiej porze, aby nie było konieczności korzystania z jupiterów. Niestety w obecnym sezonie pozbawiono nas tej ulgi, pomimo raportowania, że organizacja przez Stomil Olsztyn jedynych cyklicznych masowych imprez sportowych w Olsztynie jest wysoce nierentowna ze względu na stan obiektu. Od Prezydenta Piotra Grzymowicza otrzymaliśmy informację, że Gminy Olsztyn nie stać na taki wydatek, gdy w międzyczasie autopoprawką Pana Prezydenta uchwalano kolejne 100 tysięcy złotych na rzecz innego olsztyńskiego klubu sportowego. Zadaliśmy Panu Prezydentowi pytania, jakie odbył spotkania w tym zakresie oraz jaki złożono wniosek (w jakim trybie?), niestety otrzymaliśmy jedynie zapewnienie, że „angażując pieniądze w promocje Gminy poprzez sport staramy się zachować odpowiednie proporcje do najbardziej reprezentacyjnego zespołu sportowego Olsztyna tj. klubu Indykpol AZS (…)”. W przyszłym roku ta proporcja może wynosić 400 000 do 0. Ponadto, podkreślić należy, że mecz z Olimpią Elbląg z początku bieżącego roku, który odbył się z kompletem publiczności, kosztował Stomil 61 310,86 złotych netto, przy przychodzie z tytułu sprzedaży biletów i karnetów oraz świadczeń reklamowych dotyczących tego spotkania w kwocie 64 746,13 złotych netto. Gdyby tego dnia Stomil był zobligowany, poza poniesieniem kosztów podgrzewania murawy (16 056,61 złotych) do opłaty za oświetlenie, musiałby dopłacić do organizacji tego spotkania. Mecze w Olsztynie to, poza kosztami ponoszonymi do Ośrodka Sportu i Rekreacji, szereg wydatków, które wynikają ze stanu obiektu i których nie ponoszą inne kluby. Mowa tutaj między innymi o wynajmie przenośnych toalet, czytników ewidencji biletów, agregatów prądotwórczych oraz podnośnika w przypadku spotkań transmitowanych w telewizji. W powyższe koszty nie wliczamy wynagrodzeń pracowników klubu, którzy nad przygotowaniem i przebiegiem dnia meczowego pracują wiele godzin, także w dniach poprzedzających spotkanie.

Należy podkreślić, że jedyna ulga którą otrzymujemy ze strony Gminy to około 14 bezpłatnych godzin tygodniowo w ramach których możemy korzystać z boiska przy ul. Żytniej.

W przypadku wielu kosztów, takich jak między innymi wynajem sal gimnastycznych i orlików, są to stawki komercyjne, które według naszych opracowań są jednymi z wyższych kraju – w wielu miastach w Polsce kluby piłkarskie zwolnione są z tej odpłatności. Podkreślaliśmy, że dostrzegamy pewną niesprawiedliwość biorąc pod uwagę, że choćby w roku 2023 r. wszystkie akademie piłkarskie w Olsztynie otrzymały z budżetu biura sportu łącznie tylko 150 tysięcy złotych, co stanowiło około 6,6% całego budżetu na kluby sportowe w Olsztynie, który wynosił blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych, pomimo tego, że według danych GUS, wśród wszystkich zrzeszonych zawodników sportowych w Polsce aż 38,5% stanowią zawodnicy i zawodniczki piłki nożnej i pomimo faktu, że są w Olsztynie kluby sportowe, które zrzeszają kilkudziesięciu sportowców i otrzymują co roku z miasta po ponad 200 tysięcy złotych. Konsekwencją tych realiów jest konieczność cyklicznych podwyżek opłat za treningi wśród naszych dzieci w Akademii.

Płacimy również stawki preferencyjne, o czym głośno mówiliśmy, jak w przypadku wynajmu pomieszczeń biurowych, których ceny w głównej mierze wynikają ze stanu obiektu przy alei Piłsudskiego. Jako klub zainwestowaliśmy blisko 200 tysięcy złotych w modernizację stadionowych szatni oraz 232 tysiące złotych (przy wsparciu firmy Budimex) w przystosowanie boisk treningowych do stanu używalności – boisk, które w całości utrzymujemy z klubowych środków, łącznie z kosztem zatrudnienia greenkeeperów odpowiedzialnych za ich stan. Łączna wartość faktur, które otrzymaliśmy w ubiegłym roku z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie stanowiła kwotę 160 819,49 złotych.

By walczyć z wykluczeniem, którego doświadczają miłośnicy piłki nożnej w Olsztynie w 2023 roku odbywaliśmy liczne spotkania, celem przekonania przedstawicieli polskiego rządu do konieczności wygospodarowania środków na modernizację stadionu miejskiego w Olsztynie w ramach „Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład”. Jednocześnie byliśmy inicjatorem listu otwartego skierowanego do Prezydenta Grzymowicza, aby nie pozbawiał Olsztyna tej szansy, czego konsekwencją było złożenie wniosku na modernizację przez Gminę Olsztyn i otrzymanie 30 milionów złotych na ten cel.

Poza działaniami wskazanymi powyżej odbywaliśmy dziesiątki innych spotkań i rozmów z przedstawicielami Gminy. Wysyłaliśmy również do Pana Prezydenta Grzymowicza pisma i wiadomości e-mail. Pozostaje nam jedynie wierzyć, że w związku z ostatnim pismem Prezydenta Olsztyna to Rada Miasta podejmie „ostateczną i suwerenną decyzję”. Jeżeli którykolwiek z 25 radnych będzie miał wątpliwości co do zasadności wspierania piłki nożnej w zakresie działalności społecznej klubu, wsparcia w zakresie organizacji imprez sportowych dla mieszkańców lub zasadności promocji naszego pięknego miasta, uprzejmie prosimy o kontakt z zarządem klubu.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 08.12.23 21:41 Szakar

  Tomasz, dzięki! Faktycznie tutaj jest. Uczta dla oczu i umysłu :)

 2. 08.12.23 20:28 Tomasz Boenke

  zmiana budżetu zawiera szczegółowy projekt budżetu

 3. 08.12.23 20:28 Tomasz Boenke

  Szakar, na stronie BIP Olsztyna wejdź w zakładkę Sesje Rady Miasta, potem w kadencję 2018-23 i tam masz cały program sesji. Punkt

 4. 08.12.23 19:27 Szakar

  Niestety na stronie na której projekt powinien wisieć budżet naszego miasta, tak żeby mieszkańcy mogli się z nim zapoznać go nie ma. Projekty za poprzednia lata są dodane. Pewnie to pomyłka ale warto, zeby miasto to uzupełniło, zwłaszcza, że głosowanie ma być 18 grudnia a my mamy do dyspozycji tylko notatki prasowe. Mieszkańcy powinni wiedzieć jak wygląda projekt, zeby móc przeprowadzić obywatelską dyskusję na temat jego założeń przed głosowaniem. Może redakcja się tym zainteresuje? Jeżeli projekt jest dostępny w innym miejscu, chętnie się od kogoś dowiem w jakim. Tutaj strona na której powinien być https://umolsztyn.bip.gov.pl/projekt-budzetu/

 5. 08.12.23 13:37 zjs

  Pax, pax między chrześcijany! Chyba, że wierzycie w słowiańskie mity jak jeden z posłów bieżącej kadencji? Nie rzucajcie się sobie do gardeł!

 6. 08.12.23 12:56 Realista

  Extra a co chodzi o trolling ty nawet Emila próbowałeś zaskoczyć swoim zachowaniem i i zacząłeś mówić po nazwisku gratuluję głupoty

 7. 08.12.23 12:46 Realista

  Extra to pokazuje twoje wychowanie i poziom patologiczne maniery

 8. 08.12.23 12:42 EXTRA

  Do budy trollu nie skamlaj

 9. 08.12.23 12:34 Realista

  Extra ty lepiej pakuj walizki z swoim o odpadami piłkarskimi nowy dyrektor zapowiada wietrzenie szatni i już 1 rezultaty rozwiązanie umowy z stroneckim a tak płakałeś że nic nie można zrobić i nikt nie zgodzi się

 10. 08.12.23 12:11 EXTRA

  Biedny Bart jak wielu tutaj , włączając mnie dał się zdominować przez trolla Realista. Wielcy kibice Stomilu obłuda wywala się waszymi cholewami . Gdy nasze dziewczęta JAKO STOMIL OLSZTYN wygrywają CZWARTE MIEJSCE W POLSCE - to nie ma żadnego , ale to żadnego postu z gratulacjami . Waszym niby wielbieniem Stomilu jest tylko wytykanie błędów , i niedociągnięć . Dziadki mrozy rozliczają obecny Stomil , choć gówno sami stworzyli .

 11. 08.12.23 11:09 Realista

  Bart green festiwal spotkanie znajomych na około 1 tys osób na plaży miejskiej, zapytaj dziadka co to za impreza była inwazja mocy na dajtkach lub impreza z muzyką z lat 90 gdzie do Olsztyna przyjechali bardzo dużo turystów, obecnie zapomniane miejsce na mapie nawet bociany zawracają w tym mieście kultura i sport praktycznie nie istnieje dlaczego? Bo nawet jeśli prywatny inwestor wybierze olsztyn to nie ma miejsca na 30/40 tys osób żeby zrobić taka imprezę, zakopane które ma ponad 20 tys organizuje imprezę na 40/50 tys, przyjedzie więcej turystów niż mieszkańców, w tym roku byłem na Litwie w miejscowości Druskienikach i kobieta pyta mnie czy olsztyn zdemolowany, nawet tam wiedza ze olsztyn to porównując inne miasta wojewodzkie to Polska c,

 12. 08.12.23 09:11 Bart

  I widzisz wyjasniles mi beton byl ktory póżniej bardziej zuzel przypominał:p - ale juz bede pamietal, dziękuję:). Monster truck też pamietam że byl:) nowy stadion ma byc wg projektu typowo pilkarski za tem takie dodatkowe atrakcje juz odpadaja:) może z tym wielkim zwolennikiem to przesadziłem:) czy byloby lepiej jak odejda nie wie tego nikt tak samo jak nie wiemy czy lepiej by nie bylo teraz jakby sie te 4 lata temu pojawil:) ale podjal sie wyzwania za to kazdy zawsze ma szacunek jak i Brański ale nie ma to wplywu na pozniejszą ocene działania i to jak prosperuje klub organizacyjnie i sportowo a z tym jest niestety słabo i swiatelko w tunelu gaśnie. Czy musi przyjść ktoś majętny na wywalenie kasy tak by było najprościej ale sa tez inne opcje odpowiednich ludzi na odpowiednim miejscu. Wokół Stomilu czy tez kibicując jest wielu wartosciowych ludzi z odpowiednim doświadczeniem chęciami i Stomilem jako pierwszorzędną sprawa w klubie i w tym upatrywałbym szansę dla klubu. Do tego tez potrzebna jest otwartość a nie buta :) Patrząc na często wspominany przykład Warty (tez bez miejskiej kasy, choc mamy dodatkowo stadion byle jaki ale jest, kibiców i brak konkurencji w regionie). Jak czytasz moje wypociny i sie z nimi często zgadzasz to fajnie bo widać mój odbiór i ocena rzeczywistości widać nie jest do końca błędny a konwersować bez wyzwisk zawsze z każdym mogę mimo odmiennych poglądów i spojrzenia na wiele rzeczy. To odmienne spojrzenie tez jest wazne znać żeby korygować tam gdzie trzeba i obrać najlepsza opcję:) za budowa Stadionu tak czy siak jestem i co wiecej wierze ze powstanie, czy sie zawiodę? Życie pokaże…

 13. 08.12.23 08:41 czeliniak

  Bart oczywiste jest, że wiek po 20 roku życia nie ma już znaczenia, a nabyta wiedza i doswiadczenie. Czy ja jestem zwolennikiem braci Ż? Nie sądzę. Nie zawsze. Często się z nimi nie zgadzam ale bany rozdają tak, że już ban od Brańskiego mnie nauczył by nerwy trzymać na wodzy jak chce się w ogóle czytać co prezes ma do powiedzenia. 😉 Za to często zgadzam się z tym co piszesz Ty choć w jednym się nie zgadzamy. Odejście z klubu braci Ż dla mnie nie jest oczywistym, że będzie dla klubu lepsze niż ich obecne rządy. Nie wiadomo gdzie by był klub gdyby nie przejęli schedy po Brańskim. Czy byłoby lepiej czy może klubu już w ogóle by nie było? Należy im się za to według mnie szacunek, że podjęli się misji, a czy ta misja ich przerosła to już inna sprawa. Jak oddawać klub to tylko w ręce kogoś kto ma pieniądze i będzie chciał się bawić w klub za swoje. W przeciwnym wypadku będzie tak samo jak jest, a może i gorzej? Kto wie. I oczywistym jest, że nazwę swojego ukochanego, w zasadzie tylko jedynego klubu piszę zawsze z dużej litery. Pozdro. 💪 PS. "Bieżnia" jeśli tak w ogóle można to nazwać zrobiona była z asfaltu choć tego z każdym rokiem bywało. Prologi do rajdu na stadionie były kozackie. Żałuj, że nie dane Ci było. Oczywiście poza prologami były też monster trucki, pokazy, działo się.

 14. 08.12.23 08:17 Bart

  Wkradł się błąd powinno być Czeliniak , przepraszam:)

 15. 08.12.23 08:07 Bart

  Czelniak Jak obserwujesz to nie raz pisałem w jakim wieku jestem nie ukrywam tego :)wojny w Wietnamie nie pamietam napewno a i komuny z racji wieku wtedy tez nie:) wierz mi ze mam wystarczajaco lat (choć to nie jest głównym wyznacznikiem w tym przypadku. Choć 20 już tez nie mam niestety albo stety:)) i doświadczenia zawodowego żeby rozmawiać o zarządzaniu firmą- do tego 50czy 80 lat nie trzeba:) czy jadę po nim? Raczej nie bardziej obnażam różnicę miedzy rzeczywistością a wykreowanym światem przez włodarza:) a tam gdzie trzeba tez i pochwale jak jest dobre działanie:) Zawsze możesz mi przypomnieć z czego wykonany był tor w kolo stadionu? Zawsze możesz mnie też poprawić jak blednie coś napisałem i nie jest to ujma dla mnie, a czegoś zawsze nowego się dowiem i z chcecie tez posłucham ciekawych historii/ doświadczeń starszych jak i młodszych:) Ty bardziej opowiadasz się tam często jako zwolennik działań Panów Ż ja przeciwnie bo patrze na działanie na rzecz klubu i jego perspektyw:) także cel każdy udzielający się pewnie ma ten sam czyli dobre działanie klubu ale ocene rzeczywistości z goła odmienną:) Napewno będę uważał, że Stomil zawsze pisze się z dużej litery:)

 16. 08.12.23 07:26 czeliniak

  "Tak był rajd bo był tor żużlowy o ile nie mylę w kolo murawy" 👀 Bart musisz być bardzo młodym kibicem Stomilu skoro to napisałeś. Dziwię się trochę bo na Twitterze jedziesz po Żukowskich i nie bierzesz jeńców. Myślałem, że jesteś starszy. 🙂

 17. 08.12.23 00:36 Bart

  Np. Green Festival gdzie był? A nie przepraszam to się nie liczy bo Lata z Radiem nie bylo na stadionie:) zakładam i liczę ze kolejne koncerty się pojawia wraz z otwarciem hali. Tak był rajd bo był tor żużlowy o ile nie mylę w kolo murawy Na nowym nie bedzie także zmartwię ciebie rajdów nie będzie ale odbywają sie tam gdzie ich miejsce na szutrowych drogach Warmii i Mazur i zawsze RMŚ WRC będziesz mial niedaleko:) Fakt może czasów komuny nie pamietam ale obecne realia już tak:) Niestety organizacja koncertów na stadionie to raz uszczerbek dla murawy a to nie kartoflisko dwa rozłożenie podestów zwiększa dosc mocno koszt organizacji takowej imprezy stad ich tak nie dużo w kraju i napewno Lato z Radiem nie przewiduje takowych dodatkowych kosztów nie małych zresztą:) choć zawsze mogę się pozytywnie zdziwić:) Tak naprawdę Niech wbija przynajmniej pierwsza łopatę pod budowę to wtedy urealni się przynajmniej nowa trybuna.

 18. 07.12.23 23:58 Realista

  Bart dzieciaku nie wiem czy byłeś na świecie jak na stadionie odbywały się rajdy samochodowe czy odbył się 1 mecz reprezentacji Polski, w Olsztynie życie kulturalne nie istnieje w poprzednim roku prywatna stacja radiową zorganizowała 1 dniowe koncerty w okolicach plaży Miejskiej i do końca nie było wiadomo czy odbędą się bo miasto wojewódzkie nie posiada żadnego miejsca aby zrobić imprezę masowa a stadion spełnił takie oczekiwania ale niestety, patrząc na wiedzę i podejście mieszkańców mogą swobodnie kolejne 4 lata obiecywać stadion,

 19. 07.12.23 23:55 Bart

  Realisto jak już chcesz komuś ubliżać to weź to przynajmniej rób poprawnie, juz ktos raz tobie pisał ze tempo to gazeta taka była ale widać sam na tyle jesteś ograniczony ze nie zrozumiałeś aluzji:)od nauki widzę stroniłeś a koło wiedzy jeszcze nawet nie stałeś. 3maj się i praw swoje głupoty dalej, powodzenia:)

 20. 07.12.23 23:47 Realista

  Na stadionie mogą być koncerty nie tylko koncertową trasa 2 ale także koncertową trasa lata z radiem w tym roku impreza na warmi i mazurach odbyła się w Giżycko, niestety olsztyn taki PGR nie było miejsca na taka imprezę,

 21. 07.12.23 23:43 Realista

  Zabomba pamiętaj że jeśli będzie stadion miejski obojętnie z jakiś źródeł powstanie mize nawet program w Polsacie nasz nowy stadion wybudować to będzie można postarać się o lepszych sponsorach, w Ostródzie jest liga okręgowa i stadion i nie trzeba dopłacać w zależności kto zarządza danym obiektem, gdybyś wysłał legendy Stomilu do kopalni złota to po kilku miesięcy ogłosili upadłość i rentowność, stadion powinni wybudować już nie tyle dla Stomilu co w każdym mieście wojewódzkim powinien być stadion z prawdziwego zdarzenia, TVP organizuje co roku koncertowa trasę i nigdy nie było w Olsztynie bo nie ma gdzie a gdyby był stadion jaka reklama dla miasta i ilu turystów a tak zostaje tylko beton, zakorkowany olsztyn i bart piszący głupoty nie na temat,

 22. 07.12.23 23:35 Realista

  Bart nie napisałeś kropki na końcu zdania, bart jak ty taki tempy jesteś że nawet takich podstawowych informacji na temat działalności klubu i wynajmie stadionu nie wiesz a próbujesz szczekać wiedzą nie związana z tematem publikacji

 23. 07.12.23 23:06 Bart

  Nie liczcie na koncerty, na zadnym stadionie (poza narodowym bo nie ma murawy na stale) na stale i wiekszej ilosci nie ma wlasnie ze wzgledu na murawę bo nie da sie tego bez uszczerbku dla niej zrobic przyklad Wroclaw czy Gdansk. Koncerty to domena hal i na niech to utrzymuje Uranie zeby miasto do jej utrzymywania nie doplacalo

 24. 07.12.23 23:00 Bart

  Poza tym od pisania glupot na tym forum mamy ciebie, także wystarczy:)

 25. 07.12.23 23:00 Zabomba

  No i właśnie Realista o to mi chodzi żeby to był stadion miejski z którego będzie korzystał Stomil, na którym będą koncerty, jakieś targi czy nie wiem jakieś turnieje repry młodzików. Stadion ma na siebie zarabiać. No i właśnie chodzi o to że chyba wszyscy byśmy chcieli żeby taki powstał, ale właśnie za co? Gmina z całą pewnością nawet by nie pokryła wkładu własnego, bo wieje bieda w skarbcu. Są programy rządowe, unijne. Przyszła kasa rządowa na cześć obiektu i już jakiś problem jest. Wydaje mi się że póki nie pokoncza się obecne miejskie inwestycje czy nie zmieni władza samorząda to za wiele się nie wydarzy. A co do ogólnego stanu finansów klubu to gdzie są ci sponsorzy strategiczni? Energa taki moloch, a ostatnio czytałem że klub płaci po naście tysięcy za prąd za same jupitery, to gdzie tu logika? Na jakich warunkach taka umowa z Energa funkcjonuje? Przydałaby się większą transparentnosc że strony klubu, jakie wsparcie dają ci strategiczni sponsorzy. Bo jak o tym cicho to tak głośno o kasę z biednej jak mysz kościelna gminy, "bo mi się należy"

 26. 07.12.23 22:54 Bart

  Jak nie widzisz różnicy i szacunku przez pisanie z dużej litery to o czym mowimy:) nie Jest to odpowiedz na temat dotacji a zwrócenie uwagi zebys przynajmniej pisal z szacunkiem o tych barwach:) chyba ze nie rozumiesz o co chodzi to ok tym bardziej innych nie pojmiesz:)

 27. 07.12.23 22:46 Realista

  Jak nie wiesz jak merytorycznie odpisać to piszesz głupoty typu nazwa z dużej litery, i co ten komentarz wniósł do rozmowy na temat stadionu i dotacji klubu???

 28. 07.12.23 22:40 Bart

  Stomil !!!! pisz z dużej litery przynajmniej szanuj barwy, którym kibicujesz

 29. 07.12.23 22:40 Realista

  Bart stomil nie ma za darmo udostępnionego ruin stadionu przy Piłsudskiego za każde spotkanie płaci dla OSiR za wypożyczenie ruin sportowych,

 30. 07.12.23 22:37 Realista

  Ja mówię o wybudowaniu stadionu miejskiego aby mogli korzystać wszystkie kluby z Olsztyna i można było organizować imprezy masowe koncerty czy spotkania jakiś grup reprezentacji, nowy stadion nie musi być stomilu, wystarczy żeby nie przynosił wstydu w czasie transmisji w TVP Sport i żeby nie nazywali go Estadio dela gruz,

 31. 07.12.23 22:35 Bart

  Jak stadion powstanie tym bardziej bedzie potrzebny stabilny klub bo wynajem za free juz nie bedzie i budynki biurowe za poldarmo tez sie skończą:) a dzis za swiatlo jak trzeba zaplacic jest problem:)

 32. 07.12.23 22:33 Bart

  Dlatego z takim przekazem i traktowaniem niby gorzej powinno sie walczyć a nie utrwalać bo większości za ten przekaz odpowiadaja tacy sami ludzie w większości leczacy swoje kompleksy i patologie ( takie same a czasem gorsze mimo przykrycia ładnym ciuszkiem:))

 33. 07.12.23 22:27 Zabomba

  A ten dalej swoje. Jest różnica w finansowaniu lub współfinansowaniu przez gminę budowy stadionu, a przepalanie przez klub publicznych pieniedzy? Rozysować ci czy jak? Ty dalej myślisz że nawet jak stadion powstanie to będzie stadion Stomilu?

 34. 07.12.23 22:15 Realista

  Nie mam kompleksu pochodzenia tylko mówię jak oceniają Polskę wschodnią w tv, w radiu w internecie, czy politycy, oceniam tylko jakość rządzenia miastem i jakość inwestycji, jeden z byłych zawodników w swoim felietonie napisał ze szybciej będą organizowane wycieczki na księżyc niż w Olsztynie powstanie stadion a jak patrzę co się dzieje w Olsztynie z sportem to chyba miał rację, chodź tv Polsat i program nasz nowy dom to jedyny program który może pomóc w budowie stadionu skoro nie można z podatków i urzędnicy i samorządy nie mogą , tak jak pisze zambomba

 35. 07.12.23 22:03 Bart

  Realista ty masz jakiś mega kompleks pochodzenia? Skoro jesteś stąd nie rozumiem poraz n-ty twojej pogardy dla Naszego regionu nazywając go Polską C i ubliżając innym. Nie czuję się gorszy i mniej ogarnięty niż mieszkaniec Warszawy czy Krakowa (w większości i tak słoiki z innych regionów kraju) żeby wielbić że przyjechał z Wawy:) Stadion jest zaniedbaniem nie ma co ukrywać i jest to nastepna rzecz która powinna być zrobiona skoro główne inwestycje tramwaje i Urania dobiegają końca (kolejność podjętych decyzji inwestycji będzie pewnie jednych satysfakcjonować drugich nie- czy dało się lepiej zapewne tak jak zawsze ale czasu nie cofniemy) wszystkiego na raz tez się nie da zacząć. skończyli dwie główne pora na stadion i o tym należy mówić i to wyegzekwować a od władz klubu żeby ten burdel ogarnęli a nie pogłębiali tak aby miał kto grać na tym stadionie za te 3lata- a nie zespół z dolnej połowy ligi ogórkowej (3 poziomu rozgrywkowego). także obu rzeczy życzę sobie i wam na nadchodzące lata:)

 36. 07.12.23 21:23 Realista

  Bart mała miejscowość Biskupiec potrafiła wystąpić o dotacje budowy stadionu i zrealizować inwestycje a w Olsztynie dopiero jak przyjechał jeden pan z Warszawy i za rękę zaprowadził i wytłumaczył że jest możliwość dotacji i budowy etapami ale nie potrzebnie bo są kibice którzy myślą że olsztyn nic nie może żadnych inwestycji sportowych, zobaczył co to oznacza Polska wschodnią,

 37. 07.12.23 21:18 Realista

  Stadion w Olsztynie powstał bo odbywały się dożynki po przyjechał sekretarz i było robione delikatne modernizację, murawa, oświetlenie, elewacje , wszystko w czasie kampani lub przed aby znaleść potencjalnych głosujących ale patrząc na wiedze nie których osób to za dużo zrobili, można było powiedzieć że samorządy nie sa od budowania stadionów, orlików, boisk treningowych a ciemny lub w wszystko uwierzy, wszędzie mozna wybudować tylko nie w Olsztynie głównym powodem są sami mieszjsmcy i ich podejście a politycy którzy nie lubia sportu wiedza jak wykorzystać naiwność mieszkańców w kampani wyborczej,

 38. 07.12.23 21:10 Bart

  reasumując Stadion Miejski tak i to trzeba głośno się domagać od Miasta i wyegzekwować- kasa na prywatne zabawy do przepalenia nie- lepiej przeznaczyć na dodatkowe SKSy w szkołach

 39. 07.12.23 21:08 Bart

  Realista w Biskupcu większosć środków na stadion pochodzi ze środków unijnych to nie tak ze stać na to bylo Gminę (już pomijam wydanie ponad 20mln na stadion i nie zrobić drenaży boiska na terenie bagiennym) dwa koszt pewnie 10krotnie niższy. Myślę że po skończeniu Uranii wyegzekwują środki na rozpoczęcie budowy, oby bo trzymam za to kciuki:) I zeby mógł na nim grac odpowiednio zarzadzany klub i na odpowiednim poziomie sportowym. Bo jak mamy miec Stadion jak w Nowym Sączu i drużynę na tym samym poziomie i zero inwestycji publicznych to już lepiej niech idą w ścieżki rowerowe :)

 40. 07.12.23 21:04 Zabomba

  Zadam pytanie twoim wcześniejszym stwierdzeniem. To są stadiony miejskie czy na dożynki?

 41. 07.12.23 21:03 oks1945

  A gdzie szejk ,który miał być???

 42. 07.12.23 21:00 Bart

  niech miasto skupi się na znalezieniu finansowania zaczęcia pierwszego etapu budowy stadiony (stadionu z częścią komercyjną żeby odciążyć koszty późniejszego utrzymania-które będą dużo większe zarówno dla miasta i klubu niż obecnie), w formie gotówkowej żaden profesjonalny klub i spółka akcyjna nie powinien być wspierany ponieważ tworzy to patologie zarządzania przykład największy Wisła Płock, przykład z naszej ligi Sandecja. dobitny przykład że moga kluby funkcjonować bez gotówkowego wsparcia budżetu z miasta (jak na zachodzie) jest Poznań (Lech jak i Warta). niech miasto wspiera oczywiście sporty młodzieżowe ale to są amatorskie nie profesjonalne. Tomasz nie zgodzę że klub jest tylko uzależniony od sponsorów i kasy z miasta ot tóż jest wiele form zarobku co w sumie składa sie na budżet PJS, nagrody z ligi, kasa z transmisji w wyższych ligach, transfery najlepiej wychowanków, sklep, dzień meczowy itp itd skupiamy się na najprostszej formie dotowania i jednocześnie uzależnienia funkcjonowania od kasy miejskiej. Zarzadzający niestety swoim działaniem a raczej anty działaniem nic nie zrobili żeby zachecic do tego dotowania a wręcz przeciwnie. Poza tym 500tyś (pomijając fakt ze klub dostaje w formie bezgotówkowej pewnie cos kolo tego- niech to będzie ta różnica miedzy funkcjonowaniem normalnego spółki a sportowa i tylko tyle oraz tylko w takiej formie to powinno miec miejsce w całym kraju). Argument bo inni dostają jest dziecinny w jednym wywiadzie mówimy ze finansowanie klubów z miasta to patologia a później lecimy i nadajemy na miasto ze gotówki nie daje bo tez chcemy patologia być:) Bardziej zastanówcie się czemu mimo dwóch dużych sponsorów nazwijmy to politycznych gdzie budżet mówią na początku sezonu że jest zapewniony a w listopadzie dochodzą do kibiców informacje ze w klubie nie ma kasy a zawodnicy sie żalą kibicom ze maja obsuwę w wypłatach? odpowiem Wam jest po prostu źle zarządzany przez ludzi nie mającego pojęcia ani chęci żeby ten klub się rozwijał bo na pierwszym miejscu sa prywatne potrzeby (korzyści) a potrzeby klubu są na dalszym planie. Tyczy się to zarówno właściciela, zarządzających czy trenerów. Później dostajemy klub z mchu i paproci ze strategią a nóż się uda/ samo się zrobi- a jak się nie uda wszyscy winni poza tymi co odpowiadają bezpośrednio za obecny stan

 43. 07.12.23 20:58 Realista

  Gmina Biskupiec 20 tys mieszkancow było stać na wybudowanie stadionu a miasta wojewódzkiego nie stać na budowę stadionu, nawet najbiedniejszą gmina Górowo ilawieckie wybudowało dla zespołu z okręgówki, ty naprawę jesteś trudny przypadek,

 44. 07.12.23 20:54 Zabomba

  Oazo ociekająco wiedzą, a gdzie napisałem, że nie chcę stadionu w Olsztynie? Wytykanie komuś wiedzy jest bardzo małostkowe, szczególnie jak ktoś się szczyci niewiadomo jaką wiedzą, a takiej sam nie ma. Szkoda mojego wieczoru na dywadacje z tobą, ty masz swoj pogląd, ja mam swoj i tyle. PS. Myślę, że miasto chce by ktoś inny wybudował stadion, bo gminy po prostu na to nie stać, a mają inne priorytety? Życie to nie tylko piłka nożna.

 45. 07.12.23 20:45 Realista

  Jak miasto wybuduje nowy stadion w 2045 r to stomil będzie płacił za wynajem jak do tej pory, ale miasto wojewódzkie i takie obiekty sportowe to wstyd, wszystkie stadiony budowały gminy lub Ministerstwo sportu narodowy stadion a w Olsztynie chcą znaleść aby ktoś inny wybudował bez podatków i bez urzędników, już wiem skąd wzięło się olsztyn Polska c ,

 46. 07.12.23 20:39 Realista

  A jak chcesz zobaczyć jak wyglądaja inwestycje bez podatkow mieszkańców i jest próba swoboda gospodarczą liberalna bez państwa i tylko dobrowolnych zrzutek to przyjedź na sybiraków 36 w Olsztynie na stadion lub ruiny warni olsztyn tutaj państwo nie musiało nic robić i jakie są efekty,

 47. 07.12.23 20:34 Realista

  A jaki chce miasto wybudować stadion? Miejski czy na dożynki bo 1 sekretarz koalicji nie Obywatelskiej ma odwiedzić olsztyn i trzeba z u klonami przywitać, pamiętaj człowieku bez wiedzy dużo szczekający oprócz spotkan piłkarskich 2 lub 1 ligi na fajnym stadionie odbywają się też spotkania reprezentacji czy młodzieżówki czy fajne koncerty, a w Olsztynie PGR nie ma gdzie takich imprez zorganizować a wiesz dlaczego bo ludzie nie znają się i myślą tak jak ty sugerujący tik tokiem ze państwo nic nie może budować inwestować,

 48. 07.12.23 20:17 Zabomba

  Realista, jednej rzeczy nie rozumiesz. Miasta (taki wywołany Gdańsk) budują stadiony, ale to są stadiony miejskie, a nie klubów. Kluby je użyczają, płacąc gminie za użytkowanie. Nawet PZPN płaci za mecze rozgrywane na narodowym. Polityczne wrzutki z dupy, bo co ma piernik do wiatraka. Zmień nick, bo taki z ciebie realista, jak z koziej dupy trąba.

 49. 07.12.23 20:07 Realista

  Znam, za dużo oglądasz tik toka i konfederacji i metzena, w wszystkich miastach samorządy budowały stadiony, orlik, boiska treningowe, i samorządy wspieraly nie zawsze spółki miejskie, np Lechia Gdańsk gdzie jest kilku właścicieli w tym kibice i dotacje różne były od 2 do 10 milionów złotych, kibice sami nie wybudują stadionu od tego są podatki i urzędnicy, niestety jesteś zaczarowany konfederacją że państwo jest teoretycznie, nie może pomagać, nie może budować, dopuki nie zmienia konstytucji za inwestycje dla młodzieży jest odpowiedzialne samorzsdy w dużej części zdarzają się też prywatne inwestycje ale to w dużych miastach, jak byś nie pił tyle alkoholu to byś wiedział że w Stomilu są sekcje młodzieżowe i fundusze idą też na ich szkolenie mimo bardzo słabych warunków ( brak boisk)

 50. 07.12.23 19:43 Szakar

  Jestem za stworzeniem mechanizmu finansujacego sport i kluby według parametrów; liczba widzów, transmisje telewizyjne, posiadanie akademii, liczba dzieci trenujących w akademiach, osiągnięcia sportowe. Mechanizm powinien być ślepy, tzn za określone parametry dostaje się określone pieniądze. Wtedy nie ma" ja lubię piłkę i żeglarstwo to będę to dofinasowywał a innych nie lubię to nie będę". Sport buduje tkankę społeczną w mieście, poczucie przynależności, wspulnoty. DUMĘ. Związanie z miejscem. To są bezcenne wartości. Bezcenne jest, ze kilka tysięcy ludzi wychodzi z domu i tworzy na stadionie albo w Uranii wspólnotę. Taki fundusz, ucina komentarze i pozwala również długofalowo budować wspólnotę klubową o przewidywalne środki.

 51. 07.12.23 19:34 Zabomba

  Realista, ty znasz na wskroś. Płakałeś? a płakałeś nad oświadczeniem, w którym było napisane, że miasto dało na różne akademie? ile mln miasto dało w poprzednich latach na klub? żeby jeszcze te pieniądze w całości poszły na młodzież to luz, a zapewne poszły na gaszenie pożarów po poprzednich zarządach. Czyli coś z cyklu "my się pobawimy w football managera, a gmina zapłaci"

 52. 07.12.23 19:19 Realista

  Zabomba znasz konstytucje? Czy jestes pokroju jednego pajaca z forum co wie co to znaczyć, spowolnienie inwestycji, mówisz o podatkach? A wiesz ze państwo konstytucyjnie zmuszone zapewnić młodzieży dostęp do uprawiania sportu, czyli boiska, orliki, salę gimnastyczne czy lekcje w-f, po 20 latach wstydu na całą Polskę miasto wojewódzkie które nie ma boiska z sztuczna murawa spełniające 4 ligowe wymogi, niestety nie trzeba było spieszyć się z takimi inwestycjami bo ludzie twojego pokroju mozna było wszystko wmówić bo mieszkańcom olsztyna nic należy się, z twoich bajek wynika ze nie można budować z podatków, rozumiem że mieszkańcy sami muszą zrzutkę zrobić liberalne podejście do sprawy,

 53. 07.12.23 19:14 Tomasz Boenke

  Sport to nie przedsiębiorstwo, w którym masz mieć przychody z działalności i na koniec roku obrachunkowego osiągać zyski. Sport zawodowy, a piłka na szczeblu nawet 2 ligi, takim jest, w dużej mierze utrzymuje się dzięki sponsorom. Ale lokalne samorządy nie mogą udawać, że ich to nie obchodzi. Na AZS chodzi grubo ponad 2000 widzów, na Stomil w porywach 4500, a to tylko druga liga. Samorządy czy spółki gminne, miejskie, a na wyższych szczeblach te Skarbu Państwa finansują sport, bo to ich obowiązek. A wiecie dlaczego Grzymowicz lekką ręką daje 100 tys. zł na AZS? Bo w Radzie Nadzorczej AZS indykpolu jest radny z jego klubu i jego prawa ręka od finansów, Mirosław Gornowicz. Przecież to śmierdzi na kilometr. Zastanawiam się, jaką rolę w tym procesie przekazywania tych i wcześniejszych dotacji pełni radny. Powinna się tym zająć Fundacja Batorego, bo dziennikarzy śledczych w Olsztynie już nie ma

 54. 07.12.23 19:09 Realista

  Wioski PGR gdzie bociany zawracają i mogą sponsorować sport i myśleć o rozwoju młodzieży, niestety w Olsztynie trudni ludzie mieszkają i tutaj cokolwiek zrobić jest wielkim wyzwaniem,

 55. 07.12.23 18:59 Zabomba

  No dobra, ale co ty porownujesz legie do Stomilu i Olsztyn do Warszawy? Z reszta Legia dostaje 1.5 mln, a oddaje w podatkach 5 do gminy. Kto na tym lepiej wychodzi? Mnie interesuje moje podwórko, a nie jakaś Termalica. Jak są bogaci, to niech sobie płacą. Mają ogarnięty zarząd, z ogarniętymi sponsorami to mają wyniki.

 56. 07.12.23 18:48 zorro

  a paraolimpiady dawno by nie było na szczeblu centralnym bo z budżetu Elbląga dostają sporo kasy

 57. 07.12.23 18:46 zorro

  wychodzi na to że poza Legią i Lechem i Termaliką, reszta klubów to dziaderstwo bo dostają mniej lub więcej z budzetów

 58. 07.12.23 18:42 Zabomba

  Jestem kibicem Stomilu, wiec darujcie sobie te wrzutki. Za stadionem oczywiście jestem, bo to stadion miejski, a nie konkretnie Stomilu. Tak samo jak i Urania nie jest hala AZS, tylko miejska. A propos, to też nie jestem za tym, żeby AZS dostawał kasę publiczną. Jak chcemy, żeby Stomil szedł w przyszłość to musi być samowystarczalny. Co roku ta sama chujnia i letarg czy miasto da kasę, czy nie. To rodzi patologię, przykład Nowego Sącza. Żaden klub w kraju, który jest spółką nie powien dostawać kasy podatnika. Albo klub profesjonalny, albo dziaderstwo na łasce gminy.

 59. 07.12.23 18:25 Realista

  Szakar był na forum jeden pajac co twierdził że nie wyraża zgody aby z jego podatków budowano stadion Stomilu więc i są tacy którzy twierdzą że dla Stomilu nic nie należy się po co w Warszawie już stadionu w Polsce wschodniej takie atrakcje i przywileje są zbędne

 60. 07.12.23 18:20 zorro

  Zabomba to prowokator, człek Grzyma lub kibic cwelonga

 61. 07.12.23 18:16 zorro

  miasto wojewódzkie powinno dawać po trochę na siatke, nogę, ręczną itd. Olsztyn chyba nie jest grajdołem, tylko rzadzacych ma zaściankowych. We wszystkich miastach wojewodzkich dają kasę na piłkę, tylko u nas rządzący z kosmosu

 62. 07.12.23 18:07 Szakar

  Zabomba powiedz mi dlaczego ma iść na inną spółkę akcyjną czyli Piłka Siatkowa AZS UWM S. A. ? Moim zdaniem powinno i na jednych i na drugich. Niepotrzebny populizm z Twojej strony. Zachecam, do spokojnej marytorycznej dyskusji, jak możemy zadbać o dobre rozdysponowanie środków naszego miasta na sport ważny dla tysięcy mieszkańców.

 63. 07.12.23 17:57 Realista

  Zabomba pomylił forum i strony musisz wpisać olimpia Elbląg i tam dodać komentarz

 64. 07.12.23 17:54 Realista

  Już kandydował Marcin wincel były piłkarz i trener związany z Stomilem i warmia olsztyn i kandydował z komitetu Piotra i nie dostał się, ludzie młodzi wyjechali a pozostała młodzież albo nie chodzi na wybory albo nie wie co się dzieje w polityce a osoby starsze elektorat Piotra jest zadowolony, dużo miejsc do spacerowania brak glodnych imprez, miasto spokojnej starości miasto ogród, jedyna szanse widzę lidi staron jeśli będzie kandydować, może nie chodzi na Stomil ale realizuje postulaty obywatelskie,

 65. 07.12.23 17:51 Zabomba

  No i dobrze że nie ma, bo z niby jakiej paki? Kasa za promocję miasta. Śmiech na sali, za to kopanie się po czole w ogonie drugiej ligi? Niech się zarząd weźmie do roboty i nasciaga więcej sponsorów. W ogole to klub to spółka akcyjna, czemu ma iść kasa publiczna na prywatny folwark. W normalnym biznesie jak się budżety nie spinają to się wymienia zarząd, a nie chodzi z łapa i daj. W takich Czechach nie mają finansowania na kluby i jakoś żyją i to na poziomie.

 66. 07.12.23 17:34 zorro

  dziad ma 70 lat i od 5 powinien być emerytem. Dość tetrykow. Emerytura powinna być obowiazkowa, bo potem taki Grzym czy Kaczor zabierają prace młodym, którym się coś chce. Lud Olsztyna głupi i Grzyma wybiera od lat

 67. 07.12.23 17:01 Szakar

  Może założymy stowarzyszenie i wystawimy swoje listy do rady miasta. Proponuję nazwę OKS -Olsztyn miasto kultury i sportu :) Nie będziemy przeciwko, będziemy za sportem i kulturą oraz za sprawiedliwym finansowaniem sportu i kultury w naszym mieście.

 68. 07.12.23 16:54 Realista

  Nic nie zmienisz co 4 lata podobne osoby rządzą miastem i koalicja obywatelska + piotrek, rezultaty widać po wyglądzie miasta i inwestycjach,

 69. 07.12.23 16:45 paragon

  no niestety, Grzybbbowicz jest jak szatniarz z Misia, nic nie zrobisz, cham się uparł i tyle, trzeba sobie radzić bez tej kasy, trzeba ewentualnie ściągnąć burmistrza ze Stężycy :)

 70. 07.12.23 16:28 Realista

  Na kontach piłkarzy za grę, w urzędzie skarbowy, i w ZUS, cześć pieniędzy też trafiła do przewoźnika autobusowego, do hoteli w których nocowali przed spotkaniami w lidze piłkarze, cześć pieniędzy tez wydano na wynajem stadionu,

 71. 07.12.23 16:17 DJKS

  Tak piszecie jakby za kadencji pisu Stomil dostawał od rządzących jakieś środki finansowe... Ponawiam zatem pytanie, gdzie są pieniądze od obsrajtka? 🤔

 72. 07.12.23 15:38 Realista

  Zjs przez najbliższe 2 lata nie zmieni się nic na gorsze bo jest weto prezydenta a jak wiadomo nie po to podpisywał ulgi żeby teraz liberałom iść na rękę i wszystko likwidować, chodź polacy szczególnie młodzi chcieli zmiany zobaczą co to znaczy program wyborczy pieniędzy nie ma i nie będzie, odczuje to również Stomil jedna posłanek słynna Jagna była sportowiec zapowiedziała likwidację finansowania sportu zawodowego przez spółki skarbu Państwa czyli grupę Orlen,

 73. 07.12.23 14:37 zjs

  Moi drodzy w obliczu armagedonu jaki czeka elektoraty zwaśnionych plemion w przyszłym roku stadionowy problem schodzi na dalszy plan. Ceny energii mrożone w/g limitów tylko dla odbiorców indywidualnych do 30.06.2024, zapowiadają zwinięcie "czerwonego dywanu" przed emerytami, więc będzie dla większości bida. Znika vat zerowy na żywność, olsztyńscy radnia zastanawiają się ile walnąć za wodę i śmieci. Jest drogo a będzie jeszcze drożej. Poszybują ceny gazu w kosmos, a o tarczy osłonowej cicho. W panach likwidacja zerowego PiT dla zatrudnionych nie mających 26 lat. Dotknie najbardziej młodych z korporacji? Takie są skutki emocjonalnych wyborów. Czy myślicie, że w takiej sytuacji do ogółu przebiją się problemy naszego klubu i drużyny?

 74. 07.12.23 12:43 Emilozo

  Arabskiego inwestora ogłaszał właściciel Michał Żukowski. Za 1,5 tygodnia będziemy mieli program na żywo z prezesami Stomilu, to wtedy o to też zapytamy :)

 75. 07.12.23 10:56 Fish

  @ THE CORE. Dokładnie tak! Gdzie jest ten tajemniczy inwestor czyżby kolejna ściema? A co do tramwajarza to nie ma co dywagować wiemy jakie ma podejście do piłki kopanej trzeba czekać aż skończy kadencję, oby następca miał inną wizję co do Stomilu.

 76. 07.12.23 10:36 Levante

  "Tomasz Boenke" też mam nadzieję że to ostatnia kadencja .... i że po kwietniu 2024 będzie nowe otwarcie .... i inna bardziej pozytywna energia.... inne i bez uprzedzen spojrzenie na wiele kwestii.....i brak ciągłego powtarzania ze nas nie stać.... nie tylko na sport... ale i na wiele innych rzeczy

 77. 07.12.23 09:32 Realista

  PGR grzymowice gmina tramwajowa od wielu lat nie chce utrzymywać sportu zawodowego, ostatnio radni którzy rządzą od 16 lat interesowali bardzo Stomilem ale przyszło zapytanie o możliwość dotacji klubu to ich zapał Stomilem minął ale spokojnie za 3/4 miesiące powrócą z hasłami budujemy stadion, wspieramy sport a mieszkańcy cyklinicznie zagłosują na tym samych,

 78. 07.12.23 09:27 rmz

  A Stomil dalej bije się z Grzymkiem, ta walka nic nie przynosi. Chciałbym, żeby w kolejnej kadencji wygrał kandydat, którego celem byłoby wybudowanie stadionu, choć to mega ciężka misja. Niech miasto sprzeda działke na Piłsudskiego jakiemuś inwestorowi, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczy na budowe stadionu w nowym miejscu. Pojemność w na 6-8k osób z możliwością rozbudowy. Obecnie nie ma nawet miejsc parkingowych. Niestety nie mam pomysłu gdzie, może na miejscu stadionu leśnego? Gdzieś na obrzeżach miasta w każdym razie. Ach... rozmarzyłem się, mam nadzieję, że za mojego życia będzie mi dane przejść się na nową arene piłkarską w tym mieście.

 79. 07.12.23 09:12 Czerkasow

  Dawać hóje kasę, bo Obajtek, szejk i Pezetju jeszcze nie dały 🤣🤣🤣

 80. 07.12.23 07:34 THE CORE

  Po co tę nędzne ochłapy od miasta, skoro Prezes Tymiński poinformował, że klub pozyskał potężnego sponsora gdzieś z Bliskiego Wschodu? Czekam cierpliwie i pełen entuzjazmu by poznać konkrety. Tylko kiedy?

 81. 07.12.23 07:26 Tomasz Boenke

  Piotr Grzymowicz 11 stycznia obchodzi 70. urodziny. To czwartek, na bank w ratuszu będą wówczas pielgrzymki klakierów z prezentami. To może okazja zorganizowania pikiety pod ratuszem lub w ratuszu i odesłania tego pana na emeryturę?

 82. 07.12.23 07:07 A Ś

  Dramat ! Ratusz ma w dupie Stomil ! Z grzymowiczem na czele

 83. 07.12.23 06:36 Tomasz Boenke

  To już jest granda, że prezydent jednoosobowo przekazuje 100 tys. zł siatkarzom grającym w Iławie, a piłkarzom figa z makiem. Mam nadzieję, że to jego ostatnia kadencja

 84. 07.12.23 01:42 Realista

  Polska wschodnią czyli Polska c, w czasie kampani wyborczej samorządowej zawsze pojawia się jakaś inwestycja na stadionie co 4 lata, murawę za 10 milionów czy elewacja, a przed wyborami sukcesy inwestycyjne mile widziane,

 85. 07.12.23 01:22 barakuda

  Ta,dziękują mieszkańcy od lat....

 86. 07.12.23 00:57 Realista

  W kwietniu lub maju 2024 r są wybory samorządowe będziecie mieli okazję podziękować koalicji rzadziej miastem od 4 kadencji za profesjonalne podejście wspierania sportu,

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!