Stomil wygrał kolejny sparing, fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Stomil wygrał w sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

23.01.21 13:43   kyn   10

W pierwszym podczas obozu w Siedlcach, a w trzecim w okresie przygotowawczym sparingu, Stomil pokonał III-ligową Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:1. Bramki dla Dumy Warmii strzelali Maciej Spychała, Adrian Szczutowski, Koki Hinokio i Sam van Huffel.

Trener Adam Majewski dał odpocząć trzem zawodnikom - Viaceslavsovi Kudrjacevsowi, Jakubowi Tecławowi i Grzegorzowi Kuświkowi. Ten ostatni zmaga się z lekkim stłuczeniem kostki i podczas sparingu tylko truchtał wokół boiska. Reszta zawodników została podzielona na dwa zespoły, które zagrały po 45 minut.

Mecz odbył sie w świetnych warunkach, na bardzo dobrze przygotowanej sztucznej murawie. Stomil zagra ofensywnie i, jak na pierwszoligowca przystało, nie dał szans niżej notowanemu rywalowi.

Bramki w pierwszej połowie padły w podobny sposób. Olsztynianie wyszli wysokim pressingiem i odbierali piłkę, ekspediowali ją w pole karne wzdłuż linii bramkowej  W 10. minucie Maciej Spychała przeciął takie podanie i tuż przy słupku umieścił piłkę w bramce. W 23. minucie piłka została dograna do boku, do Adriana Szczutowskiego. Ten dryblingiem minął dwóch rywali i oddał strzał w kierunku dalszego słupka. Sebastian Przyrowski interweniował w swoim stylu i puścił piłkę między rękami, która wturlała sie do bramki.

W drugiej połowie Stomil podwyższył prowadzenie bardzo szybko, bo już w 48. minucie Koki Hinokio wykorzystał świetne podanie po odbiorze Jonatana Strausa i strzałem prostym podbiciem z 15 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką. Ostatnia bramka dla Dumy Warmii padła w 68. minucie i była wisienką na torcie. Sam van Huffel huknął jak z armaty z dwudziestu kilku metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Pogoń odpowiedziała tylko jednym trafieniem. Minutę później, po rzucie rożnym, najwyżej w powietrze wyszedł Damian Kołeczek i strzałem głową wpakował piłkę do bramki bronionej przez Jakuba Kanclerza.

- Dobry mecz w naszym wykonaniu - powiedział po meczu Adam Majewski, trener Stomilu. - Oczywiście bierzemy pod uwagę, że rywal gra dwie klasy rozgrywkowe niżej. To nie jest jednak drużyna przypadkowa, jest na 1 miejscu i ma szanse na awans do II ligi. W pierwszej połowie dominowaliśmy, a wynik mógłbyć jeszcze wyższy. Jestem mile zaskoczony, że już na tym etapie przygotować tak się prezentujemy. Mam nadzieję, że podtrzymamy formę i z podobnym skutkiem będziemy się prezentować na boiskach I-ligowych.

Kolejny sparing olsztynianie zagrają z mistrzem Polski. 27. stycznia Stomil zmierzy się z Legią Warszawa.

0:1 - Maciej Spychała (10), 0:2 - Adrian Szczutowski (28), 0:3 - Koki Hinokio (48), 0:4 - Sam van Huffel (68), 1:4 - Damian Kołeczek (69)

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46 Jakub Kanclerz) - Janusz Bucholc (46 Damian Sierant), Rafał Remisz(46 Filip Szabaciuk), Damian Byrtek (65 Jurich Carolina), Jurich Carolina (46 Jakub Mosakowski), Mateusz Jońca (46 Jonatan Straus) - Wojciech Łuczak (46 Koki Hinokio), Mateusz Skrzypczak (46 Krystian Ogrodowski), Maciej Spychała (60 Kamil Dajnowski), Hubert Szramka (46 Sam van Huffel) - Adrian Szczutowski (46 Krystian Żelisko).