95' Koniec meczu.
93' Koki wysoko nad poprzeczką. 1
88' GOOOL! 1
77' Spychała strzela, ale broni Sujecki. 1
76' Robert Kanclerz wszedł za Vjaceslavsa Kudrjavcevsa

Stomil Olsztyn zremisował 1:1 w Grudziądzu. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Stomil zremisował w Grudziądzu

23.10.20 14:44   em   8

W piątkowym sparingu w Grudziądzu padły dwa gole. Miejscowa Olimpia zremisowała 1:1 ze Stomilem Olsztyn.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę mieli rozegrać ligowe spotkanie z Koroną Kielce. Drużyna rywali przebywa jednak obecnie na kwarantannie z powodu wykrycia u rywali przypadków zarażenia koronawirusem. Mecz został odwołany, ale nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie rozegrany.

Stomil zdecydował się zagrać sparingowe spotkanie z Olimpią Grudziądz, z którą w poprzednim sezonie rywalizował w I lidze. Teraz rywale grają w II lidze, a w ten weekend mają wolne w terminarzu (II liga liczy obecnie 19 zespołów).

Trener Adam Majewski wobec kontuzji Grzegorza Kuświka i pauzy za czerwoną kartkę w najbliższym meczu ligowym Damiana Byrtka chciał sprawdzić inne zestawienie zespołu niż w minionym ligowym meczu z Arką Gdynia. Od pierwszej minuty zagrali Ingo van Weert oraz Sebastian Jarosz.

Stomil Olsztyn miał optyczną przewagę w spotkaniu, stwarzał więcej sytuacji, ale to gospodarze zdobyli jedyną bramkę w pierwszej połowie. Z interwencją w polu karnym spóźnił się obrońca Jonatan Straus i arbiter podyktował rzut karny, którego pewnie na bramkę zamienił Damian Ciechanowski.

W drugiej połowie olsztyński szkoleniowiec dokonał kolejnych rotacji w składzie. Stomil próbował doprowadzić do wyrównania, ale nie miał żadnej stu procentowej sytuacji. Blisko strzelenia gola był Hubert Szramka i Maciej Spychała.

Ostatnie minuty spotkania Stomil grał w przewadze jednego zawodnika po tym jak jeden z zawodników Olimpii (David Andronic) wyleciał z boiska za uderzenie bez piłki Wojciecha Łuczaka. Mało brakowało a spotkanie zakończyłoby się regularną “bitką” na murawie.

Pod koniec meczu do wyrównania doprowadził Skender Loshi.

Za tydzień jest przerwa w rozgrywkach I ligi, a kolejne spotkanie Stomil zagra u siebie z Radomiakiem Radom.

1:0 - Damian Ciechanowski (35 k), 1:1 - Skënder Loshi (89)

Stomil: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs (75, 92. Jakub Kanclerz) - 30. Damian Sierant (68, Koki Hinokio), 32. Ingo van Weert (46, 44. Serafin Szota), 97. Wiktor Biedrzycki, 6. Jonatan Straus (46, 27. Damian Byrtek), 22. Jakub Staszak - 8. Maciej Spychała, 25. Hubert Sadowski (46, 51. Krystian Ogrodowski), 12. Wojciech Łuczak, 16. Koki Hinokio (46, 37. Hubert Szramka) - 87. Sebastian Jarosz (59, 19. Skënder Loshi).

Cały czas można zainwestować w Stomilu Olsztyn! Akcje można kupić pod adresem: najlepszeprzednami.pl.