Artykuł

Szymon Grabowski. Fot. Bartosz Kucharski / stomilolsztyn.com

Szymon Grabowski. Fot. Bartosz Kucharski / stomilolsztyn.com

Szymon Grabowski: Wynik cieszy, bo w każdym meczu chcemy wygrywać

01.02.23 14:43   em   2  

Stomil Olsztyn wygrał 2:1 sparing z Jagiellonią II Białystok. Po meczu wypowiedział się trener olsztyńskiego zespołu - Szymon Grabowski.

Jak pan oceni to spotkanie?
- Cieszy zwycięstwo w tym meczu. Z racji tego, że nie układał się nam wynik i nie wychodziły założenia jakie zakładaliśmy przed meczem. Przeciwnik potwierdził to co gra w lidze, czyli agresywnie, podchodzi wysoko do rywala, mocno pressował. Fajnie, że to się przełożyło na ten mecz, bo chcieliśmy tego.Podczas treningów kładliśmy nacisk na grę krótką piłką od bramki, kombinacją podań. Wyglądało to różnie, ale nie schodziliśmy z tej drogi praktycznie cały mecz. Wynik cieszy, bo w każdym meczu chcemy wygrywać i dobrze, że się stało, bo dostaliśmy kolejny bodziec do treningów.

W meczu zagrał 16-letni Jan Brzykcy. Jak ocenia trener jego grę?
- Zaprezentował się bardzo fajnie, chociaż było widać było na początku lekką tremę. Ta bramka zdobyta w drugiej połowie to taka nagroda dla niego, bo w dość nieoczekiwanym momencie dołączył do pierwszej drużyny. Będziemy go obserwować w dalszych jednostkach treningowych.

Jakie plany na najbliższe dni?
- W czwartek normalnie trenujemy, w piątek gramy sparing z Wisłą Płock. W sobotę trenujemy, a w niedzielę mamy wolne. W następnym tygodniu kolejny mikrocykl przeplatany grami kontrolnymi. Będziemy pracować nad kolejnymi fazami, bardziej z obrony do ataku. Myślę, że praca, którą wykonujemy przynosi efekt. Zawodnicy są bardziej świadomi, myślą nad tym co robią na boisku. Różnie z końcowym efektem, ale jeżeli nie będziemy z tej drogi schodzić, to jestem optymistą przed kolejnymi tygodniami pracy.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Szymon Grabowski, Jagiellonia II Białystok, sparing, Rozmowa po meczuKomentarze

  1. 01.02.23 18:17 zjs

    Waldi812 dobrze gada, właściwie pisze.

  2. 01.02.23 17:09 waldi812

    Trener Grabowski musi prowadzić Stomil, musi! Właściwy człowiek na właściwym miejscu, z nim awans nie jest mrzonką.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!