Artykuł

Szymon Grabowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Szymon Grabowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Szymon Grabowski: Z mojej strony dalej się nic nie zmienia

04.02.23 21:06   kyn   2  

W sobotę rozmawialiśmy z trenerem Stomilu Olsztyn Szymonem Grabowski i poruszyliśmy bieżące sprawy klubu.

Odwołany sparing z Wisłą mocno wam skomplikował mikrocykl?
- Sam mikrocykle to nie, ale to, że po prostu nie zagraliśmy tego sparingu, z racji bardzo dobrego sparingpartnera. Mielibyśmy odpowiedzi, które pokazałby nam drogę, którą założyliśmy co jest jeszcze do poprawy. Na pewno troszeczkę nam to komplikuje.

Co robiliście zamiast meczu kontrolnego?
- Udaliśmy się na bieg terenowy. Zrobiliśmy w terenie wytrzymałość tlenową, bo na szybko nie było boiska, na które moglibyśmy wejść.

Jak pan ocenia sparing z juniorami Stomilu?
- Bardziej bym to nazwał grą wewnątrzna, grą treningową z racji tego, że graliśmy 2 x 30 minut. Chcę pochwalić naszych juniorów za organizację, za to, że mądrze i nieustępliwie poruszali się w defensywie. Utrudniali kolegom rozgrywanie, kreowanie i dochodzenie do sytuacji bramkowych. My mamy swoje uwagi odnośnie gry naszych zawodników z pierwszej drużyny. To jest specyficzny dla nas okres, bo brak meczu z Wisłą wszystko nam to pokomplikował. Dla nas jest plusem, że udało się odbyć jednostkę treningową.

Jakie plany na następny tydzień?
- W przyszłym tygodniu mam nadzieję, że pracujemy normalnie. Całe szczęście, że mecz ze Zniczem Pruszków w środę odbywa się pod balonem, więc raczej dojdzie do skutku i nic nie przeszkodzi. Zagramy tam 3 x 40 minut. Potem w sobotę jedziemy do Bydgoszczy na sparing z Zawiszą, na sztucznym boisku. Pierwszy pomysł był taki, że Zawisza przyjedzie do nas, jednak nie udało nam się znaleźć boiska, które by nam odpowiadało. Musimy jechać kawałek, ale mam nadzieję, że zagramy w dobrych warunkach.

To będa ostatnie sparingi przed startem ligi?
- Tydzień przed startem ligi chcemy jeszcze zagrać jeden sparing, nie mamy jeszcze do końca ustalonego rywala i jeszcze tego nie podajemy.

Jak odczucia po ostatnim spotkaniu z zarządem?
- Moje odczucia są bardzo dobre. Tych spotkań z zarządem ostatnio mamy dosyć sporo i wlewają we mnie coraz więcej optymizmu, jeśli chodzi o naszą organizację. Widzę jak oni się starają, widzę też poniekąd jakie efekty to przynosi. Ja jestem bardzo optymistycznie nastawiony do tego co nas czeka w przyszłości.

Czyli walka o utrzymanie i jak najwyższe miejsce w PJS-ie to nie jest do końca tak?
- Nie, myślę, że właśnie tego na razie musimy się trzymać. Jeśli cokolwiek się zmieni, to na pewno będzie komunikat klub. Natomiast mogę też mówić to, co czytam między wierszami, jeśli chodzi o potencjalny rozwój i tej drużyny i klubu. Myślę, że dobrze to czytam i dlatego też podchodzę do tego optymistycznie.

Jak informacje zarządu przyjęła drużyna?
- Wiadomo, że zawodnicy słuchali, dochodziły do nich różne wieści i na pewno były jakieś znaki zapytania co tu się stanie. Na tę chwilę zawodnicy mają już chłodne głowy, czyste i po tych informacjach przekazywanych im teraz, mogą się w stu procentach przygotowywać do rundy rewanżowej.

Zostaje pan w Stomilu i kontynuuje misję rozwoju drużyny?
- Na tę chwilę nic mi nie wiadomo, bym nie kontynuował. Z mojej strony dalej się nic nie zmienia, a też nie słyszę by zarząd miał inne plany wobec mnie.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Szymon Grabowski, Rozmowa po meczu, sparingKomentarze

  1. 05.02.23 21:45 Rob1945

    Szacunek dla trenera. Konkretny człowiek.

  2. 04.02.23 21:16 EXTRA

    Panie Trenerze jestem mega szczęśliwy z wielkim szacunkiem do pracy i podejście Pana . Powodzenia i oby nasza przyszłość była związana z Panem . Wszystkiego dobrego i ZDROWIA

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!