Artykuł

Paweł Głowacki. Fot. Emil Marecki

Paweł Głowacki. Fot. Emil Marecki

Trenerzy po meczu Stomil II Olsztyn - Warmia Olsztyn

15.11.20 16:07   kyn   3  

Warmia pokonała 2:0 rezerwy Stomilu w IV-ligowych derbach Olsztyna. Po meczu wypowiedzieli się obaj trenerzy.

Krzysztof Filipek, trener Warmii:
- Warmia rządzi w Olsztynie (śmiech-red.). Mecz taki typowy, z naszym nastawieniem na wygraną. Wiadomo w jakim miejscu jesteśmy, ale derby to zawsze derby. Stomil dzielnie się postawił, wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku, to był ciężki mecz. Cieszę się bardzo, że mogliśmy zagrać u siebie w Olsztynie, to najważniejsze.  To prawda, że ogólnie mecz był słaby, taki obraz naszej piłki, naszego klubu, młodzieży w Olsztynie. Niestety za dobrze to nie wygląda. Trzeba to zmieniać, pracować, a dalej zobaczymy.

Paweł Głowacki, trener Stomilu II:
- Przegraliśmy i jest to kolejna nauczka, z której musimy wyciągnąć wnioski. IV liga to poziom, na którym nie mogą nam się przytrafiać takie błędy w obronie, jakie zrobiliśmy. Tak naprawdę zawodnik Warmii strzelił dwie bramki bez żadnej presji. Powiedziałem chłopakom w szatni, że nikt nam nie daje łatwo stworzyć sobie sytuacji,  a my jesteśmy świętymi Mikołajami i rozdajemy prezenty. Cała drużyna jest odpowiedzialna za ten wynik, łącznie ze mna, natomiast brakuje decyzyjności pod bramką przeciwnika. Dojeżdżamy do 30-20 metra a potem nie oddajemy strzałów. Bez strzałów bramek się nie zdobywa i niestety przegraliśmy. Zdaję sobie też sprawę, że ogólnie ten mecz stał na niskim poziomie, ale też troszkę stan murawy był tu winny, bo ciężko było przewidzieć co piłka robi na tym boisku. Wiadomo,że nie jest to żadne tłumaczenie, dla obu drużyn boisko było ciężkie i takie samo, natomiast trudno było dziś o jakąś finezyjną grę. Szkoda, bo nastawialiśmy się na to, że powalczymy o trzy punkty, niestety zbyt łatwo stracone bramki i brak zdecydowania pod bramką przeciwnika sprawiły, że przegraliśmy ten mecz.

Tagi: Stomil II Olsztyn, Warmia Olsztyn, Paweł Głowacki, Krzysztof Filipek, komentarze po meczu, IV liga


Komentarze

  1. 15.11.20 18:06 waldi812

    Problemy te same co w pierwszym zespole i podobna narracja wypowiedzi. Przyczyny również te same, niewłaściwi trenerzy i piłkarze prezentujący niski poziom.

  2. 15.11.20 16:48 Piotr Kowalski

    Ile razy trzeba dostać w zęby a wyciągnąć wnioski? Pierwszy wniosek to być lepszym od przeciwnika a drugi to przestać chodzić na takir ustawki. Trenerze pierwszego nie jesteś w stanie spełnić to może drugi? Zajmij się czymś innym może co?

  3. 15.11.20 16:36 kot

    Trener bierze odpowiedzialność za wyniki?! Dobry żart. Dzisiaj 11. mecz z rzędu bez zwycięstwa. Proszę wziąć odpowiedzialność, a nie o niej jedynie mówić. IV liga to za wysokie progi dla tych piłkarzy i jak widać także, a może przede wszystkim, dla trenera.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!