95' Koniec meczu!
94' Josef Čtvrtníček ukarany za to zagranie żółtą kartką 13
93' Gol dla gospodarzy. A nie, jednak nie. Sędzia zobaczył, że zawodnik Sandecji pomagał sobie ręką w polu karnym. 13
92' Boisko opuszcza Kujawa, w jego miejsce Bartkowski 1
91' 4 minuty do końca.

Zimowa sceneria w Nowym Sączu, fot. Emil Marecki

Nowy Sącz

Trzy punkty na powitanie zimy

28.11.15 17:59   zic   17

W ostatnim ligowym meczu w tym roku, Stomil Olsztyn pokonał w Nowym Sączu miejscową Sandecję 2:0. Był to nie tylko koniec piłkarskiej jesieni, ale także i jesiennej pogody - mecz został rozegrany w zimowej scenerii i podczas obfitych opadów śniegu.

Pomimo, że w pierwszej połowie to gospodarze przewarzali, stworzyli sobie więcej sytuacji (mieli w tej płowie 10 rzutów rożnych) to Stomil do szatni schodził z prowadzeniem. Obu drużynom w tym meczu nie pomagał intensywnie padający śnieg, który momentami przykrywał całkowicie murawę, zmuszając sędziego do zarządzania przerw do odgarniania śniegu z linii. W drugiej połowie organizatorzy odśnieżali murawę nawet podczas gry.

W 14. minucie Paweł Łukasik otworzył wynik spotkania pięknym strzałem sprzed pola karnego. Na początku drugiej połowy powinien był zdobyć swoją drugą bramkę - po błędzie obrońców Paweł Łukasik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak pierwszy strzał odbił bramkarz gospodarzy, a dobitka zatrzymała się na słupku. W 76. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym znalazł się Rafał Kujawa, który strzałem w górny róg bramki podwyższył prowadzenie na 2:0.

Powtórki z lata tym razem nie było, Stomil nie oddał w końcówce dwubramkowego prowadzenia i na koniec piłkarskiego roku przywozi z Nowego Sącza komplet punktów.

Tagi: Stomil Olsztyn, Sandecja Nowy Sącz, Paweł Łukasik, Rafał Kujawa, śnieżki, Święty Mikołaj, Nowy Sącz