Stomil II Olsztyn wygrał z GKS-em Stawiguda. Fot. Emil Marecki

WPP: Stomil II awansował do I rundy

24.07.21 18:44   em   0

Stomil II Olsztyn wygrał 5:1 z GKS-em Stawiguda i awansował do I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. W kolejnej fazie pucharu zagramy z Tęczą Biskupiec.

Podopieczni Adama Zejera pewnie wygrali z drużyną występującą w A-klasie, którą prowadzi także były Stomilowiec - Bogdan Michalewski.

Do przerwy Stomil Olsztyn prowadził 3:0, a gole strzelali sami obrońcy. Najpierw Filip Szabaciuk z bliskiej odległości trafił po zamieszaniu w polu karnym. Dwa gole strzelił Igor Zapałowski. W 33 minucie celnie trafił z karnego, po faulu na Jakubie Brdaku, a 6 minut później głową trafił po stałym fragmencie gry.

W drugiej połowie na stadionie Warmii kibice obejrzeli dwa gole. W 47 minucie Mateusz Drabiszczuk uderzył mocno po długim rogu z prawej strony boiska. Na 5:0 trafił Jakub Brdak po strzale z woleja, po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego.

Goście honorową bramkę strzelili w 81 minucie po akcji lewą stroną. Zawodnik GKS-u dośrodkował w pole karne i... piłka wpadła prosto w okienko.

Za tydzien w I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski Stomil II Olsztyn zagra z Tęczą Biskupiec.

• Stomil II Olsztyn - GKS Stawiguda 5:1 (3:0)

1:0 - Filip Szabaciuk (27), 2:0, 3:0 - Igor Zapałowski (33 k, 39), 4:0 - Mateusz Drabiszczak 47), 5:0 - Jakub Brdak (74), 5:1 - ? (81)

Stomil Olsztyn: 42. Rafał Olszewski - 64. Filip Szabaciuk, 60. Adrian Morawski, 61. Igor Zapałowski, 65. Oskar Wojnach (56, 17. Jakub Kamiński) - 20. Mateusz Drabiszczak (63, 70. Szymon Giłowejno), 52. Jakub Babalski, 54. Dawid Drzewiecki (49, 11. Dawid Kuształa), 14. Mateusz Szenfeld (66, 69. Martyn Rybak), 53. Marcel Abramczyk (49, 68. Jakub Rudnicki) - 55. Jakub Brdak.

Tagi: Stomil II Olsztyn, GKS Stawiguda, Wojewódzki Puchar Polski