Artykuł

Wiktor Biedrzycki. Fot. Emil Marecki

Wiktor Biedrzycki. Fot. Emil Marecki

Wiktor Biedrzycki w sferze zainteresowań innych klubów

29.10.20 10:45   em   27  

Podczas transmisji sparingu Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn dowiedzieliśmy się, że kluby I ligi oraz Ekstraklasy interesują się naszym obrońcą Wiktorem Biedrzyckim. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie. O to co ustaliliśmy.

Wiktor Biedrzycki w tym momencie jest jednym (jak nie najlepszym) z lepszych piłkarzy grających w Stomilu Olsztyn. Zawodnik od dłuższego czasu gra w obronie, a od momentu przejścia na ustawienie 5 - 4 - 1 jest liderem bloku obronnego. Bardzo dobrze czuje się w tym ustawieniu, grając u boku doświadczonego Damiana Byrtka zyskał jeszcze więcej spokoju. Do tego “Wica” robi spore zamieszanie przy stałych fragmentach gry. W tym sezonie zdobył gola w meczu z Arką Gdynia (remis 1:1 - red.).

Dobra postawa na boisku Wiktora Biedrzyckiego nie umknęła klubom z Polski. Czy Stomil Olsztyn mógłby zarobić na transferze Wiktora Biedrzyckiego? Nie ma takiej możliwości, bo zawodnikowi z końcem tego sezonu kończy się umowa. I właśnie dlatego młodszy z braci Biedrzyckich jest łakomym kąskiem dla klubów finansowo mocniejszych niż olsztyński zespół.

Wiktor Biedrzycki już raz odszedł ze Stomilu Olsztyn. Latem 2018 roku zdecydował się na przejście do Górnika Zabrze. Po obiecującym początku (3 występy w Ekstraklasie i spotkaniu eliminacji Ligi Europy) popadł w niełaskę trenera Marcina Brosza i grał głównie w rezerwach. Wiosną trafił do Wigier Suwałki, a latem w 2019 roku wrócił do Stomilu Olsztyn podpisując umowę na 2 lata.

Trener Piotr Zajączkowski na początku wystawiał piłkarza na pozycji defensywnego pomocnika, a potem z powodów kadrowych cofnął go na środek obrony, gdzie olsztyński piłkarz gra do tego momentu.

Oczywiście odejście Wiktora Biedrzyckiego ze Stomilu Olsztyn nie jest przesądzone. Olsztyński klub chciałby mieć zawodnika u siebie jak najdłużej, bo obecna koncepcja prowadzenia klubu, mówi, że o sile Stomilu mają stanowić jego wychowankowie. Niestety klub na pewno nie będzie rywalizował z mocniejszymi finansowo klubami z Polski.

Na temat całej sytuacji Grzegorz Lech, prezes Stomilu Olsztyn, powiedział nam krótko: - Wiktor jest ważną częścią klubu i drużyny i liczymy, że zostanie z nami na dłużej.

- Moim zdaniem powinien zostać i tutaj budować swoją legendę w klubie - napisał na twitterze Daniel Rzeczkowski, były piłkarz Stomilu Olsztyn. - Chyba że będzie oferta z klubu od trenera który ma konkretny plan na niego.

Wiktor Biedrzycki ze spokojem podchodzi na temat rewelacji o zainteresowaniu jego osobą przez inne kluby. - Oficjalnie nie otrzymałem żadnej propozycji - mówi. - Mam ważny kontrakt ze Stomilem i na tym się skupiam. W olsztyńskim klubie także bardzo mocno chcą żebym został.

Biedrzycki podobnie jak większość piłkarzy Stomilu przebywa obecnie na kwarantannie. - Dostaliśmy rozpiski i trenuję indywidualnie według zaleceń trenerów - mówi. - Mam nadzieję, że w następnym tygodniu wrócimy do treningów grupowych. Przez tydzień nasza forma mocno nie ucierpi.

Tagi: Stomil Olsztyn, Wiktor Biedrzycki, I liga, transfery


Komentarze

 1. 31.10.20 22:15 tomaso

  Biorąc pod uwagę stajnię, w jakiej jest WB, to chyba już pozamiatane. Ale na transfermarkt widać, że także Kucyk ma kontrakt do czerwca. To akurat pozytyw

 2. 30.10.20 08:19 czerkasow

  Od czasu Kowalewskiego są prowaponowane warunki piłkarzom są na poziomie 3 ligi. W niektórych przypadkach piłkarz ma taką samą pwnsję jak gracz Warmii.

 3. 29.10.20 22:44 tomaso

  Skoro Wicia niestety nie chce przedłużyć umowy to znaczy, że słabe te proponowane warunki

 4. 29.10.20 15:00 mazinho

  czerkasow-- w FMie zawsze się chętny po czasie znalazł więc dlaczego nie 😀

 5. 29.10.20 14:56 czerkasow

  Chodi - kwestia wyjaśnienia - masz nierztelne informacje, sprawa Bosnana sprawiła że zawodnik nie jest uzależniony od klubu nawet po zakończeniu kontraktu. Myślisz że Baca, Jurkowski, Talik chcieli iść do Iławy w 95? Nie. Ale zostali zmuszeni przez ich właściciela kart zawodniczych czyli Wieczorka.

 6. 29.10.20 14:53 czerkasow

  Mazinho - pytanie czy ktoś ich kupi?😁

 7. 29.10.20 13:54 mazinho

  Aż serce się raduje, prawdopodobnie jesteśmy obrzydliwie bogaci tylko komuś w biurze brakuje żyłki handlowca :)

 8. 29.10.20 13:42 mazinho

  *chodi

 9. 29.10.20 13:41 mazinho

  Kovalonoks i Jacek według tm wyceniani łącznie na 150 tyś euro, vand der veert 200 tyś euro. Czemu Grzesiek jeszcze ich na listę transferową nie wystawił? Lesiu półtora miliona piechotą nie chodzi. chodzi na dyrektora sportowego!!!!

 10. 29.10.20 13:34 mazinho

  Trzeba przedłużyć kontrakty następnie sprzedać tych najsłabszych a za zarobioną kasę sprowadzić Mierzejewskiego i Gikiewicza albo i dwóch. To proste i logiczne

 11. 29.10.20 13:24 waldi812

  Chodi chyba z Wojciechem za dużo czasu spędzał na miejskiej :):):) Napoli, WBA i możliwości finansowe Stomilu... Ciekawe...

 12. 29.10.20 12:54 chodi

  Kocie zawsze możesz mieć swoje zdanie. Tym sposobem co sezon będziemy budować drużynę od zera. Acha i nie zapomnij tez powiedzieć Milikowi ze Napoli nie ma racji a Grosickiemu ze WBA to bardzo samolubny klub.

 13. 29.10.20 12:53 Emilozo

  Chodi o czym Ty piszesz? Nie bardzo rozumiem jakie środki przymusu? Przecież sam sobie zaprzeczasz. Owszem Stomil jest dobrym klubem, żeby się wybić. I właśnie drugi raz Wiktor na tyle dobrze się prezentuje, że ktoś się nim interesuje. Liczę na to, że Wiktor zostanie u nas i będzie budował Stomil na lata. Podpisać i sprzedać? Niżej dobrze napisane, to nie FM.

 14. 29.10.20 12:52 kot

  Ja pierdolę, środki przymusu, co ja czytam w ogóle... Może zesłanie do rezerw, do klubu kokosa czy niewpuszczanie z ławki przez pół roku?! Podnieca was mobbing? Kto będzie chciał przyjść do takiego klubu?! Ostatnio mieliście przykład, gdy za poprzedniego prezesa nikt się nie palił do przyjścia do Stomilu. A teraz czytam o środkach przymusu. Niewolnictwo się skończyło. Niewiarygodne jak można takie głupoty pisać. Przynajmniej nikt nie wie, kim jesteś, więc wstydu na żywo się nie najesz.

 15. 29.10.20 12:43 chodi

  Emilozo oczywiście że do tanga trzeba dwojga, ale jeżeli ktoś jest podstawowym zawodnikiem i ma dobry PESEL to istnieje wiele nazwijmy to „środków przymusu” żeby taki zawodnik podpisał kontrakt dobry nie tylko dla jednej strony. A umówmy się że Stomil Olsztyn jest doskonałym miejscem na pokazanie się na ogólnopolskiej arenie piłkarskiej - przykłady : Kun , Sobczak , Ramirez ... po prostu już teraz wiadomo że np Koki, Carolina czy Biedrza to są łakome kąski na rynku transferowym , więc czemu Stomil ma być zawsze tym dobrym wujkiem , który oddaje wszystko za darmo....?

 16. 29.10.20 12:40 czerkasow

  Wiktor już się wybił w Górniku😁

 17. 29.10.20 12:29 marduck

  Prawda jest brutalna, jeśli chcesz się wybić trzeba spieprzać z Olsztyna, bo tu więcej niż przeciętności nie uświadczysz. Minimalizm to nasze drugie imię.

 18. 29.10.20 11:53 mazinho

  Wy chyba za dużo w FM-a graliście. Przedluzenie kontraktu gwarantuje że zawodnik zostanie na następny sezon czy tam dłużej a nie ze ktoś go od nas kupi i będziemy bogaci. Sprzedawane są tylko koty a nie zawodnicy średni czy solidni

 19. 29.10.20 11:44 mazinho

  *złotych, nie wiem co mi te euro w głowie :)

 20. 29.10.20 11:43 mazinho

  Paweł Wilicki - uważasz że ktoś wyłożyłby na któregoś z nich kilkaset tyś euro? Takie są stawki na poziomie 1 ligi. Nikt nie da za nich ani grosza, nie przypominam sobie ani jednego tranferu gotówkowego naszego piłkarza. Jedyne co udało się zyskać to ekwiwalent za wychowanie zawodnika, tak był np z Szymonowiczem

 21. 29.10.20 11:39 Emilozo

  Chodi, Paweł - klub od tak sam może sobie przedłużyć kontrakt z piłkarzem? Z Wami też pracodawca przedłuża automatycznie umowy?

 22. 29.10.20 11:36 Paweł Wilicki

  Chodi już dawno to pisałem. Jeżeli inni pytają się np o Carolina, Kokiego, Wiktora to Stomil szybko powinien przedłużyć z Nimi kontrakty. Tak by nie oddać ich za rok za darmo.

 23. 29.10.20 11:32 waldi812

  Jest ch.jowo, ale stabilnie.

 24. 29.10.20 11:30 mazinho

  Oczywiście chodziło o złotówki a nie euro*

 25. 29.10.20 11:29 mazinho

  Od nas się nie kupuje tylko bierze za darmo. Wartość średniej klasy piłkarza 1 ligi wynosi ok 200 tyś euro a tych lepszych 300-500 tyś. Nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaci takiej kwoty za jakiego kolwiek naszego piłkarza więc przestań snuć domysły i teorie o możliwości zarabiania na piłkarzach. Sobczak też by został na kolejny sezon jakby miał ważny kontrakt bo Jaga takich pieniędzy na pewno by nie wyłożyła

 26. 29.10.20 11:16 kot

  Ale ty w swoich komentarzach opierasz się na faktach, na domysłach czy na marzeniach?

 27. 29.10.20 11:06 chodi

  Jak to jest możliwe , że mamy stabilna sytuacje finansowa a zawodnicy tacy jak Biedrzycki maja umowę do końca sezonu? Nikt z pierwszego składu oprócz leciwych dziadków nie powinien mieć krótszej umowy niż 2 lata i jeżeli gra dobrze obowiązkowo przedłużenie po sezonie (taki zapis tez można umieszczać w kontraktach !). Zobaczcie na Napoli jak sobie zagrało np z takim Milikiem. Nigdy nic nie zarobimy na transferach jeżeli nie będziemy mądrze prowadzić polityki transferowej .

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!