95' Koniec.
87' GOOOL !!!!!!!!! Na 6:2 strzela Karol Żwir, a dośrodkował Filip Wójcik.
77' Spychała wszedł za Shibatę, a Florek za Kurbiela. 1
75' GOOOOL !!!!!!!!! Karol Żwir strzela na 5:2 !!!!!!!! 1
74' Rzut karny dla Stomilu! W polu karnym powalony Hubert Krawczun. Filip Kocaba zobaczył drugi żółty kartonik i wyleciał z boiska!

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paweł Piekutowski

Wyniki 2 kolejki II ligi: Najwięcej goli wpadło w Olsztynie

25.07.22 14:39   kyn   0

Za nami druga kolejka II ligi. Liderem jest teraz Górnik Polkowice z kompletem punktów.

W pierwszym spotkaniu 2. kolejki eWinner II Ligi faworyzowana Radunia Stężyca przegrała w Pruszkowie 1:3 ze Zniczem. Zawodnicy Raduni wyszli na prowadzenie w 53. minucie za sprawą Radosława Stępnia, by trzy minuty później remisować 1:1 po trafieniu Macieja Firleja. O wyniku rozstrzygnęła końcówka. Gospodarze trafili na 2:1 w 81. minucie (Shuma Nagamatsu) a w doliczonym czasie gry ponownie na listę strzelców wpisał się Firlej. Stężyczanie zmarnowali chwilę wcześniej idealną okazję do wyrównania, bo z rzutu karnego nie trafił Wojciech Łuczak, który pojawił się na boisku w 79. minucie. Cały mecz w barwach Raduni rozegrał były zawodnik Stomilu Jonatan Straus.

Swoje pierwsze bramki i pierwszy komplet punktów zdobyła Kotwica Kołobrzeg, pierwszy rywal Stomilu. Na wyjeździe “Piraci” pokonali rezerwy Śląska Wrocław 2:0. Co ciekawe, kołobrzeżanie znów nie dokończyli meczu w komplecie. Tym razem już w 47. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyrzucony został Sebastian Murawski, co nie przeszkodziło Kotwicy wygrać tego meczu. Na prowadzenie wyszła w 14. minucie po trafieniu Grzegorza Goncerza z rzutu karnego, a prowadzenie podwyższyła w 66. minucie po dobrym rozegraniu rzutu wolnego i strzale Roberta Obsta.

Liderem z kompletem punktów pozostaje Górnik Polkowice. W spotkaniu dwóch spadkowiczów z I ligi lepsi okazali się Górnicy z Dolnego Śląska, którzy wygrali 2:0 w Jastrzębiu.

Dotychczasowy lider II ligi Siarka Tarnobrzeg zremisowała na wyjeździe z Lechem II Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a w drużynie Lecha całe spotkanie rozegrał były bramkarz Stomilu Olsztyn - Krzysztof Bąkowski.

Beniaminek Polonia Warszawa nieudanie zaczął zmagania w nowej lidze. W zeszłym tygodniu nie grali, bo przełożyli mecz z KKS-em 1925 Kalisz, a teraz przegrali 1:2 z Pogonią Siedlce.

Najwięcej bramek w tej kolejce wpadło w Olsztynie. Stomil Olsztyn wygrał 6:2 z Zagłębiem II Lubin.

Motor Lublin znowu zgubił punkty w starciu z teoretycznie słabszym rywalem. Drużyna z Lublina prowadziła 1:0 z Olimpią Elbląg, ale nasi lokalni rywale pod koniec meczu zdołali zdobyć bramkę na wagę jednego punktu.