95' Koniec.
87' GOOOL !!!!!!!!! Na 6:2 strzela Karol Żwir, a dośrodkował Filip Wójcik.
77' Spychała wszedł za Shibatę, a Florek za Kurbiela. 1
75' GOOOOL !!!!!!!!! Karol Żwir strzela na 5:2 !!!!!!!! 1
74' Rzut karny dla Stomilu! W polu karnym powalony Hubert Krawczun. Filip Kocaba zobaczył drugi żółty kartonik i wyleciał z boiska!

Stomil zagrał na szóstkę! Rezerwy Zagłębia rozgromione 6:2!

24.07.22 17:48   em   39

Piłkarze Stomilu Olsztyn wywalczyli komplet punktów w starciu z rezerwami Zagłębia Lubin. Podopieczni Szymona Grabowskiego remisowali do przerwy 1:1, a całe spotkanie wygrali 6:2! Stomil po dwóch kolejkach jest wiceliderem.

Trener Szymon Grabowski nie dokonał żadnej zmiany w porównaniu z wyjściową jedenastką z poprzedniego meczu. Przypomnijmy, że tydzień temu Stomil Olsztyn zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Z pięciu transferów dokonanych w tym tygodniu na ławce rezerwowych zasiedli Bartosz Waleńcik oraz Marek Niewiadomski.

Goście wyszli na prowadzenie w 35 minucie. Z prawej strony piłkę dośrodkował w pole karne Adam Ratajczyk, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Cheikhou Dieng i głową wpakował piłkę do siatki. Nasi obrońcy ewidentnie zaspali w tej sytuacji, a już wcześniej wykazywali się słabą grą, bo drużyna gości stwarzała sobie sobie groźne sytuacje. Stomil do straty utraty gola grał niemrawo, bez pomysłu, stwarzając zagrożenie jedynie z po kontrach. Jedna taka sytuacja powinna zakończyć się golem. Piotr Kurbiel zagrał w kierunku Huberta Krawczuna, ale ten nie potrafił wygrać pojedynku biegowego z obrońcą gości i skończyło się jedynie na faulu.

W 41 minucie Stomil powinien doprowadzić do wyrównania. Gospodarze wykreowali fajną akcję, w polu karnym Karol Żwir przytomnie podał do Dawida Kalisza, a ten niestety trafił tylko w poprzeczkę. Do wyrównania doszło w 43 minucie za sprawą Filipa Wójcika, który będą sam na sam z bramkarzem strzelił gola. Dla piłkarza pochodzącego z Mrągowa było to premierowe trafienie w barwach “Dumy Warmii”. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Shun Shibata.

W przerwie spotkania trener Grabowski dokonał dwóch korekt w składzie. Na boisku pojawili się Igor Kośmicki oraz Lukáš Kubáň. Zszedł Szymon Dowgiałło, który miał na koncie żółty kartonik oraz Mateusz Jarzynka.

Stomil rozpoczął drugą połowę od mocnego uderzenia, bo w przeciągu trzech minut wywalczył dwa rzuty karne. Najpierw 53 minucie faulowany w polu karnym był Jakub Tecław, a gola pewnie zdobył Piotr Kurbiel, a w 56 minucie sfaulowany został Hubert Krawczun, a gola strzelił wspomniany wcześniej Tecław. Zagłębie II Lubin zapłaciło za błędy młodości.

Stomil nie poprzestał na dwubramkowym prowadzeniu, bo chciał przed własną publicznością wygrać jak najwyżej. W 62 minucie bramkarz Zagłębia Szymon Weirauch popełnił błąd i minął się z piłką, a do pustej bramki trafił Kurbiel.

W 70 minucie źle wypiąstkował piłkę Jakub Mądrzyk i gola numer dwa dla Zagłębia strzelił Barłomiej Kłudka. Pięć minut później Stomil dał odpowiedź. Trzeci rzut karny podyktował arbiter Filip Kaliszewski z Gdańska. Faulowany był Krawczun, a gola zdobył Karol Żwir. W tej sytuacji drugą żółtą kartkę obejrzał Filip Kocaba i goście mecz kończyli w dziesiątkę. Bramkę na 6:2 strzelił Karol Żwir, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Filipa Wójcika.

Dzięki efektownej wygranej przed własną publicznością Stomil Olsztyn zameldował się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn rozegra na wyjeździe z Polonią Warszawa. Mecz odbędzie się 1 sierpnia w poniedziałek. Zapraszamy na wyjazd ze Stomilowcami! Tutaj szczegóły kibicowskiej eskapady.

0:1 - Cheikhou Dieng (35), 1:1 - Filip Wójcik (43), 2:1 - Piotr Kurbiel (53 k), 3:1 - Jakub Tecław (56 k), 4:1 - Piotr Kurbiel (62), 4:2 - Bartłomiej Kłudka (70), 5:2 - Karol Żwir (75 k), 6:2 - Karol Żwir (87)

Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 11. Filip Wójcik, 5. Szymon Dowgiałło (46, 4. Igor Kośmicki), 33. Jakub Tecław, 22. Mateusz Jarzynka (46, 3. Lukáš Kubáň), 50. Michał Karlikowski (67, 17. Marek Niewiadomski) - 10. Karol Żwir, 7. Hubert Krawczun, 15. Shun Shibata (76, 8. Maciej Spychała), 66. Dawid Kalisz - 9. Piotr Kurbiel (76, 77. Bartosz Florek).

Jak się wstawiło Borkowskiego jako prezesa, który musiał spłacać długi licencyjne za Kiłdana i nie przedstawiło się realnego programu wsparcia. W tym zgoda. Tylko te długi to nie Brański spłacił, o to mi chodzi.

2. 27.07.22 07:39

Jak narobiło długów hujowym wspieraniem to i spłaciło

3. 27.07.22 06:05 czerkasow

Gwoli ścisłości - miasto spłaciło długi ponieważ to był warunek wejścia Brańskiego do klubu.

4. 26.07.22 21:11 Pablo Olsztyn

Wiec jest roznica pelne 44 mecze czy jednak po prawie polowie... Krecili Nim jak chcieli i owszem. A co ma wygrywanie 1:1 do tego ze jeden z Nich grał w ESA ? Poza tym Karlikowski nic nie podziałał na skrzydle ups Coz, był słabszy i tyle.

5. 26.07.22 19:46 stomil olsztyn forever

Pablo - 43 mecze, 44 minuty/mecz to mało? Taki piłkarz byłby poza naszym zasięgiem nawet rok-dwa temu gdy graliśmy w 1 lidze. Kłudka też duży talent, kilka meczów w Ekstraklasie. W ataku grał też chociażby Kobusiński, jeden z najlepszych napastników w 1 lidze w poprzednim sezonie. Pisanie, że kogoś "kręciło trzech młodziaków" jest mocno głupie, bo co do tego ma wiek? Karlikowski max co zagrał do tej pory to 1 sezon w 3 lidze. Oczekujesz, że powinien z łatwością wyłączyć takich "młodziaków" z gry?

6. 26.07.22 16:57 Fish

@nor A taki był oddany sprawie ,,Najlepsze przed nami"i takie tam pierd...nie.Już zapomniał, szybko ,,fajny gość"

7. 26.07.22 16:39 Pablo Olsztyn

nor MB rodzina stomilowska ? ehh zwykle zagrania PRowe. W KRS nadal stare wpisy. Teraz tez mamy "rodzine" stomilowska przeciez.

8. 26.07.22 16:35 Pablo Olsztyn

Ratajczyk ? 1936 minut w 44 meczach ESA tj 44 minut na mecz. A co o reszcie zespolu ? Szymon Weirauch 18 lat Bartłomiej Kłudka 20 lat Kacper Lepczyński 20 lat Mateusz Kizyma 20 lat Kamil Sobczak 19 lat Adam Ratajczyk 20 la Kacper Terlecki 16 lat Filip Kocaba 17 lat Dawid Pakulski 24 lat Jakub Kolan 17 lat Szymon Kobusiński 24 lata Kacper Masiak 17 lat Cheikhou Dieng 28 lat Mateusz Chmarek 18 lat Oliwier Sławiński 17 lat Wojciech Szafranek 18 lat

9. 26.07.22 16:23 nor

Tak od czapy spojrzałem na TT M. Brańskiego, który przedstawia się obecnie następująco: Zarząd WP Holding; lektury i debiasing; futbol i basket. PL3. Jak widać, nazwy Stomil Olsztyn już tam nie ma. Szybko zniknęła. A chyba M. Brański posiada jeszcze jakiś szczątkowy pakiet akcji... Mniejsza z tym, jego sprawa. Tylko po co było nawiajać wcześniej makaron na uszy i używać sfomułowań w stylu ,,stomilowska rodzina,,? Rozczarowująca postawa...

10. 26.07.22 13:38 stomil olsztyn forever

Pablo - ale zdajesz sobie sprawę, że ten "młodziak" to chociażby Ratajczyk, który ma ponad 40 meczów w Ekstraklasie? "ups" pewnie nie "ehh"

11. 25.07.22 20:53 czerkasow

Ponoć mecz w Warszawie w TVP Sport.

12. 25.07.22 19:21 czerkasow

Oj Waldi, Waldi 😁

13. 25.07.22 16:13 Pablo Olsztyn

Oby Kuban zadomowil sie w pierwszej 11 bo jest spokoj i fajne wyjscia do przodu. Dowgiallo hmm niestety za duzo bledow. Karlikowskiego krecilo 3 mlodziakow aShun hmm cos krecil ale nic dla kogos. Moze dac szanse Spychale ? Moze wygra jak Kuban ? Ktos z instynktem strzeleckim potrzebny to pewne. Fajne to ze trener widzi duzo do poprawy mimo wyniku.

14. 25.07.22 14:26 Paju

15. 25.07.22 12:34 zjs

Do kolegów, którzy oglądali mecz mam prośbę. Proszę o treściwy opis jakie było ustawienie zespołu (z nazwiskami) , jak można opisać taktykę i wyznaczone zadania. Ze wzlędu na bóle nóg nie mogłem być na meczu i nie oglądałem na pilocie WP. Serdecznie proszę. "A w sercu zawsze Stomil"

16. 25.07.22 11:42 Bart

waldi zgadzam sie w 100% dwóch zawodników do ofensywy. wynik idzie w świat jak to mawiają

17. 25.07.22 11:29 waldi812

Z tą młodzieżą Zagłębia to nie przesadzajmy. Ratajczyk to gość ograny w Ex, Kobusiński sporo strzelał w 1 lidze, do tego ograny w Ex Pakulski i w zagranicznych ligach Dieng. I oczywiście uznawany za talent nie tylko na tym forum Lepczyński. U nas też nie grali przecież wiekowi geronci, tylko w większości młody narybek. Shun faktycznie zagrał bardzo przeciętnie, ogólnie było sporo niedociągnięć, ale przy tym wyniku nie ma sensu się czepiać, nie ma też sensu niepotrzebnie się napinać, tylko sumiennie pracować. Przydałoby się jeszcze ze dwóch grajków do rywalizacji, zwłaszcza w ataku, ale jak to mawiał mój znajomy, gdy wchodził na dyskotekę: jest potencjał.

18. 25.07.22 11:03 Bart

Emocje już opadły wynik super. Shun ładnie zagral przy pierwszej bramce ale ogólnie to gra ewidentnie pod siebie a szkoda bo nasze wyniki zależeć będą w dużej mierze od jego poczynań. Dowgiał i Kalisz narazie chyba za wysoki poziom dla nich, bramkarz na przedpolu dużo do poprawienia. Bramka na 1:0 na 1:1 i 2:6 fajne akcje. Dużo pracy przed nimi ale na tym poziomie powinniśmy walczyć o awans tak zakładałem przed sezonem i podtrzymuje zdanie. Rozsądne słowa trenera w hurra optymizm nie popada po pierwszym sukcesie. Zawodnicy po 0:1 nie siedli jak w poprzednim sezonie to też ważne i odbili z nawiązką. Sędziowanie na tym poziomie to będzie ciekawe bez Var oby na nasza stronę. Najważniejsze po bodajże 7 karnych nie trafionych na bramkę po tej stronie z rzędu (zapoczątkował jeszcze Sobczak) mamy przełamanie i to 3 razy w ciągu 23 minut:) Cieszy frekwencja i fajnie że wynik zachęci ludzi do przyjścia na kolejny mecz. Plus Kuban pokazał to czego od niego oczekujemy szkoda jednak te 2 sezony miał przerwy u nas.

19. 25.07.22 10:40 Pablo Olsztyn

tomaso mlodzi i moze pierwszy raz grali w takim skladzie ale pierwsza polowe grali to co my powinnismy. Miło sie to ogladalo i kto wie jak by bylo gdyby wpadly im ze 2 bramki. Fajna klepka, od nogi do nogi plus 2,7,9 ładnie kręcili Karlikowskiego... Niestety Shun nie rozgrywal Nam pilki, probowal czasem Krawczun ale bylo jak bylo.

20. 24.07.22 23:25 tomaso

Po komentarzach na 90minut.pl o tym, że Lubin wystawił juniorów, sprawdziłem wiek piłkarzy z Zagłębia. No i faktycznie, najmłodszy 16 lat, za wyjątkiem dwóch czy trzech piłkarzy z 11, reszta po 17-20 lat. Skład dużo inny od pierwszej kolejki. Chłopaki z Lubina pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz grali w takim zestawieniu Ale to nie nasz problem, gratki za wykorzystanie tej sytuacji Aczkolwiek ten wynik nie znaczy, że jesteśmy hegemonem ligi

21. 24.07.22 21:34 nor

Ej, a karne to niby jakieś elementy, które nie dotyczą meczu, że je tak deprecjonujesz? Żeby wywalczyć rzut karny, trzeba atakować i znaleźć się w polu karnym. I tak dzisiaj było. W Kołobrzegu tego zabrakło, a dziś było ok, więc warto za ten mecz pochwalić ekipę. Dodam jeszcze, że karny to nie gol, o czym wystarczająco dotkliwie przekonaliśmy się w ubiegłym sezonie. Może więc nie marudźmy choć raz po takim sympatycznym meczu. Jasne, w następnej kolejce może być w pałę, ale dzisiaj jest przyjemnie. Kiedy mamy się cieszyć, jak nie po takim zwycięstwie? Mam wrażenie, że niektórych totalnie trzyma jeszcze ciężki klimat i smutek z minionego sezonu.

22. 24.07.22 21:07

Wynik fajny ale nie ma czym się podniecac bo karne ustawiły mecz tak że czekamy co będzie dalej brakuje zdecydowanie napastnika

23. 24.07.22 20:56 nor

Pamiętam, jak w ekstraklasie Stomil wygrał prawie tak samo wysoko, bo 5:2, no ale wtedy czarował Kucharski. Powiem wam, że to tylko 2 liga, ale ten mecz chciało się oglądać - plus atmosfera na stadionie może nie jak za najlepszych czasów, ale na pewno pozytywna. W porównaniu do meczu z Kotwą, teraz w drugiej połowie to był fajny futbol ,,na tak,, - chwilami niezbyt finezyjny, za to z emocjami i ofensywy. Brawo panowie za ten mecz - była walka, gra do przodu i grad goli, czyli to, o co chodzi w futbolu. Bardzo przyjemna niedziela, kto nie był, niech żałujeXD

24. 24.07.22 19:43 tomaso

Kuban chyba wywalczył miejsce w 11, naprawde udany występ. Choć nie popadajmy w hurra optymizm, bo mecz ustawiły karne przez głupotę jednak lubinian. Wyniki tej kolejki pokazują, że tu każdy może wygrać z każdym. Z Polonią nic nie musimy, tam z kolei ciśnienie na awans. Wiadomo, jak to się kończy czasami. Wynik super, skuteczność super, mamy 3 pkt i dalej mozolnie niech chłopaki pracują, bo czas gra na naszą korzyść, zgranie itd.

25. 24.07.22 19:31 Pablo Olsztyn

Brawo za wynik i druga polowe !!!! Tak jak powiedzial trener ze Lucas zrobil robote i ogarnał Nam obrone plus fajne poczatki akcji ofensywnych, ktorych nie umial nawet rozpoczac Shun ups Wynik lepszy niz gra bo gra bramkarza duzo do poprawy, Dowigiallo znow slabo i tym razem Karlikowski ktorego trzech mlodych z Lubina rozjezdzalo jak chcialo. Mlodzi po przerwie w miare naciskow i karnych sie posypali. Mega ciesza bramki z gry Wojcika i Żwira oraz Kurbiela bo jednak wymusil bład mlodego bramkarza z Lubina. Fajnie, ze trener widzi dobry wynik i duzo do poprawy.

26. 24.07.22 19:16 Owsian

Barakuda, właśnie chciałem to samo napisać 😄

27. 24.07.22 19:15 Realista

Gwiazdy z poprzedniego sezonu mikity powinny brać korepetycje jak strzelać karne ten mecz pokazał jak wykorzystuje się 100% sytuację i kuban druga połowa pokazał mimo wieku jest solidnym obrońca

28. 24.07.22 18:47 barakuda

Brawo ale pierwsza połowa po za ostatnimi 5minutami to dramat. Oby ten wynik dał chłopakom więcej wiary ! SPW!

29. 24.07.22 18:38 waldi812

Brawo, ostatnio 6 bramek strzelonych przez Stomil widziałem w 93 roku w meczu z Koroną. Wynik idzie w świat, chłopaki dostali mocną psychiczną podbudowę i o to chodziło. Teraz zapunktować z Polonią i otwarcie może być ciekawe.

30. 24.07.22 18:29 EXTRA

Extra było :):):)

31. 24.07.22 18:27 SzEFoo

Brawo Pany! Spw

32. 24.07.22 18:25 p k

GRATULACJE ! ! ! Szok ! Szok pozytywny , prosimy o więcej ! Zmieńcie analfabetę który notorycznie podaje kłamliwe informacje , chodzi o tabelę ;" Rozgrywki - II liga, sezon 2022/2023;. Wg. fujary Stomil na 6 miejscu.a powinien być na pierwszym.

33. 24.07.22 18:19 zjs

Nie byłem na meczu. Nie mogłem ze względu na bolące nogi. Siedziałem w ogródeczku na ławce i chłonąłem euforyczne okrzyki kibiców. Naliczyłem sześć, jak tamci strzelali było cicho więc obstawiałem 5-6 zero. Chłopaki nie żałowali gardeł, szacunek dla nich. Czekam na pomeczowe recenzje. -"A w moim sercu zawsze Stomil!"

34. 24.07.22 18:08 chodi

W tej lidze tak powinien kończyć się każdy kolejny mecz! Brawo PANOWIE , tu trzeba wygrywać nie 1 czy 2 do zera ale to powinna być deklasacja co mecz! #WRACAMYDO1LIGI ! P.S. Wynik idzie w świat a czas gra na naszą korzyść :)!!!

35. 24.07.22 18:03 Rob1945