Relacja z meczu Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn

Sparingi - zima 2018/2019 (12 lutego 2018 r.) Sierakowice Lewe
Bohaterów Warszawy 4, 05-800 Pruszków
Znicz Pruszków 2:0 Stomil Olsztyn
0:-
9' (k) Maciej Machalski
79' Mikołaj Szymański
Bramki Znicz Pruszków: (I połowa) Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Michał Wrześniewski, Mateusz Długołęcki, Kacper Smoleń - Arkadiusz Pyrka (22 Patryk Kubicki), Maciej Machalski, Adrian Małachowski, Paweł Tarnowski - Patryk Czarnowski, Dariusz Zjawiński. (II połowa) Bartłomiej Gradecki - Jakub Zagórski, Adrian Rybak, Mateusz Domżalski, Krystian Mianowicz - Patryk Kubicki, Bartłomiej Faliszewski, Przemysław Kocot, Marcin Smoliński, Mikołaj Szymański - Mateusz Kinast.
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46 Michał Leszczyński) - Janusz Bucholc (46 zawodnik testowany), zawodnik testowany (46 zawodnik testowany), zawodnik testowany (46 zawodnik testowany), Lukáš Kubáň (46 Wojciech Dziemidowicz) - zawodnik testowany (46 zawodnik testowany), Paweł Głowacki (46 Jakub Mosakowski), Łukasz Jegliński (46 Jakub Jurczak), Grzegorz Lech, zawodnik testowany (46 zawodnik testowany) - Michał Góral (46 Rafał Śledź).

Piłkarze Stomilu Olsztyn od poniedziałku przebywają na obozie w Nieborowie. Olsztyński zespół na obóz przygotowawczy wyjechał dzięki wiernym fanom, którzy zebrali praktycznie całą kwotę na wszystkie opłaty związane z pobytem drużyny w województwie łódzkim. Zbiórka ruszyła na początku lutego z inicjatywy stowarzyszenia Socios Stomil. Wydawało się na początku, że fani olsztyńskiego klubu są zmęczeni takimi inicjatywami, ale ostatecznie kolejny raz udowodnili, że Stomil może liczyć na swoich oddanych kibiców.

W dniu wyjazdu na koncie była suma blisko 25 tysięcy złotych. We wtorek okazało się, że klubu w potrzebie nie zostawił główny sponsor drużyny firma Budimex, która zdecydowała się opłacić pobyt drużyny w hotelu w Nieborowie. Resztę wydatków związanych z obozem jak m.in. wynajem boiska na sparingi czy do treningów zostaną opłacone z funduszy zebranych przez kibiców. Tym samym zostanie określona suma na koncie, która zostanie wykorzystana na inne cele związane z I-ligowym Stomilem Olsztyn.

We wtorek Stomil rozegrał czwarte sparingowe spotkanie w tym roku. Tym razem olsztyńska drużyna sprawdziła formę na tle II-ligowego Znicza Pruszków. W pierwszej połowie meczu trener Piotr Zajączkowski zdecydował się desygnować do gry najbardziej doświadczonych piłkarzy oraz czterech testowanych graczy. Stomil największe straty zanotował na środku obrony (odszedł Tomasz Wełnicki oraz Łukasz Sołowiej) oraz na skrzydłach (odeszli Piotr Głowacki, Dominik Kun oraz Wołodymyr Tanczyk), więc nikogo nie powinno dziwić, że na tych pozycjach cały czas widnieje napis "zawodnik testowany". Po przerwie na boisku znaleźli się kolejni testowani piłkarze oraz m.in. powracający po kontuzji Michał Leszczyński czy Wojciech Dziemidowicz i Rafał Śledź, którzy w tym roku nie zagrali jeszcze w żadnym sparingu.

Stomil już od dziewiątej minuty przegrywał 0:1. Piotr Skiba nie zdołał obronić rzutu karnego po strzale Macieja Machalskiego. Prze większość spotkania żadna drużyna nie potrafiła strzelić kolejnej bramki, aż do 79. minuty. Wynik spotkania ustalił zawodnik Znicza Pruszków Mikołaj Szymański.

- To było słabe spotkanie w wykonaniu obydwu drużyn - mówi Grzegorz Lech. - Widać było, że drużyny przechodzą z gry z boiska sztucznego na naturalną. Pierwszą bramkę straciliśmy po problematycznym rzucie karny. My mieliśmy kilka dogodnych sytuacji i nie potrafiliśmy nic wykorzystać. W drugiej połowie rywale strzelili jeszcze jedną bramkę i przegraliśmy 0:2. Trener testował w meczu nowe ustawienie, sprawdzał też kolejnych zawodników testowanych. Trochę czasu jeszcze potrzeba, żeby to zafunkcjonowało.

W środę Stomil Olsztyn rozegra kolejne sparingowe spotkanie. Tym razem "Duma Warmii" zagra z III-ligowym Pelikanem Łowicz (9. miejsce po rundzie jesiennej). Co ciekawe, trener Piotr Zajączkowski trenował ten zespół w sezonie 2016/2017. Na koniec obozu w Nieborowie Stomil Olsztyn zagra sparing z II-ligowym Widzewem Łódź.