Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Paweł Piekutowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Paweł Piekutowski

Wniosek Ruchu o walkower odrzucony

16.03.18 15:40   em   11  

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN zdecydowała, że spotkanie z 21. kolejki I ligi Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów zostanie rozegrane w innym terminie. Śląski klub wnioskował o ukaranie naszego zespołu walkowerem.

Mecz w pierwotnym terminie nie odbył się z powodu złego stanu murawy na Stadionie Miejskim w Olsztynie. Arbiter wraz z delegatem odwołali mecz na godzinę przed planowym rozpoczęciem spotkania.

Treść komunikatu:  

Komisja nie znalazła podstaw do zweryfikowania zawodów jako przegrane 0:3 na niekorzyść gospodarza meczu, z uwagi na nieprzygotowanie przez niego boiska do gry. Na powyższe miały wpływ zbieżne stanowiska sędziego, delegata PZPN i klubu Stomil Olsztyn, potwierdzające, iż za stan murawy odpowiedzialne były zjawiska atmosferyczne, tj. obfite opady deszczu w noc poprzedzającą zawody. Z relacji obecnych na stadionie 10 marca 2018 roku przedstawicieli PZPN wynika, że gospodarz czynił intensywne starania, mające na celu przygotowanie boiska, jednakże nie pozwoliły one na zapewnienie stanu gwarantującego bezpieczeństwo zawodników.

Mając powyższe na uwadze, Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN nie dopatrzyła się winy gospodarza meczu i postanowiła o rozegraniu spotkania w innym terminie.

Niezależnie od decyzji Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, uwzględniając występujące już wcześniej, niezawinione przez klub, problemy ze stanem murawy Stadionu MOSiR w Olsztynie, wynikające prawdopodobnie ze stanu infrastruktury, Dział Licencji PZPN wystąpił do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec klubu, które będzie miało na celu ustalenie planów i strategii działania w zakresie kryterium I.14 (Pole Gry) Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2017/2018.

W ramach wszczętego postepowania klub zostanie zobligowany do niezwłocznego wskazania innego obiektu, na którym będzie rozgrywał mecze w rozgrywkach NICE I ligi do końca sezonu 2017/2018.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Ruch Chorzów, I liga, PZPN


Komentarze

 1. 17.03.18 09:11 Piotruś Pan

  Degrengolada niestety postępuje w dalszym ciągu. Cała nadzieja tylko w piłkarzach, którzy mogą utrzymać tą ligę dla Olsztyna. Budimex nie chce Borowicza lecz szukają nadal swojego kandydata (jakieś dwie osoby im odmówiły) Natomiast Grzymuś jak będzie nowy prezes to znowu będzie przeprowadzał kontrolę w spółce i poźniej będzie sto pytań pokontrolnych i póxniej będzie 1000 pytań uzupełniających i taka zabawa w kotka i Grzymusia. Ale co jak co obstrukcję urzędasów to ma on rozpracowaną. A to że zespołowi trzeba poświęcić uwagi to już dupa, nie ważne. Grzymuś pyta się swoich doradców czy może liczyć na kibiców Stomilu w jesiennych wyborach? O kurde facet odfrunął. Piłkarze nie poddawać się i walczyć do końca !!!!!!

 2. 16.03.18 19:56 Wielki Stomil

  Pewnie bedze mozna w maju wrocic do Olsztyna na mecz chyba ze pan Grzymowicz na powanie podejdzie do tematu i wymieni murawe na stadionie podgrzewana i zrobi odwodnienie na niej i kupi maszyny do pielegnacji jej!!!!!!!!!!!!

 3. 16.03.18 18:13 czerkasow

  Znając politykę klubu zapewne dowiemy się o przenosinach na dzień przed meczem. Pytanie: w ramach wszczętego postępowania, klub wskazuje Ostródę, czyli do zakończenia tego postępowania Stomil gra w Olsztynie? Bo to dla mnie jest jednoznaczne.

 4. 16.03.18 17:20 Adaśko

  Szczerze? Chyba najwyższa pora na stałą przeprowadzkę do Ostródy. Od Olsztyna rzut beretem, miasto ładne, stadion też. Mecze będą się odbywać zgodnie z planem, w lepszych warunkach, telewizja zapewne chętniej przyjedzie, a i presja na władze Olsztyna będzie większa. Powrót na Piłsudskiego dopiero na nowy stadion. A w ogóle fajnie, że bez walkowera, ale to już zdecydowanie jazda po bandzie... :-(

 5. 16.03.18 17:19 GRZEŚ

  PZPN OCENIŁ SYTUACJĘ POZYTYWNIE A WIĘC GRAMY PANOWIE WSZYSTKO W WASZYCH NOGACH TYLKO ZWYCIĘSTWO Z RUCHEM

 6. 16.03.18 17:02 mariusz 1981

  Fajnie że waloweru nie będzie i piłkarze będą mogli na boisku zdobyć punkty ale lipa z tą Ostródą w kwietniu maju nie bedzie wiekszych problemów z murawą

 7. 16.03.18 17:01 roberto

  a czemu inne drozyny ktore odwolaly mecze u siebie moga grac dalej u siebie ich boiska tez sie nienadaja pzpn lubi stomil a ja jebie pzpz za takie decyzje ktore spuszczaja klub do 2 ligi powinni ukarac ludzi za to odpowiedzialnych a nie zawodnikow i kibicow jebac pzpn

 8. 16.03.18 16:45 barakuda

  Krzyzak za malo Ci lat zeby ocenic jego wiarygodnosc?

 9. 16.03.18 16:36 krzyżak

  Więc musimy się przenieść z meczami do Ostródy. I bardzo dobrze!!! Teraz będzie można sprawdzić jak wiarygodny jest Grzymek. Bo czytałem, że ma 3,5 mln na modernizację płyty boiska. Więc teraz może się wziąć za te prace, bo nie będą one przeszkadzały w rozgrywaniu meczy.

 10. 16.03.18 16:26 chodi

  Aaaaaaa brawo PZPN! Mam nadzieję że to da mega powera Naszym. Wszystko w WASZYCH NOGACH PANOWIE PIŁKARZE! Teraz TYLKO ZWYCIĘSTWO Ż TYCHAMI!

 11. 16.03.18 15:59 Wielki Stomil

  trzeba monitorowac pogode i najwyzej z grudziadzem przeniesc mecz do Ostródy ale klub powinien ten mecz przelozyc z powodu powolania 2 mlodziezowcow do kadry bo bez Siemaszki moze byc ciezko co strzelic

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!