Artykuł

Adrian Stawski. Fot. Łukasz Kozłowski

Adrian Stawski. Fot. Łukasz Kozłowski

Adrian Stawski: Budujemy ten zespół od początku

10.07.21 18:24   em   8  

Stomil Olsztyn przegrał 1:3 sparing z Chojniczanką Chojnice. Po meczu o komentarz poprosiliśmy trenera olsztyńskiego zespołu Adriana Stawskiego.

Zgodzi się trener z opinią, że te spotkanie możemy podzielić na dwie części: do 65 minuty i potem po zmianach do końca.
- Szczerze mówiąc, to wiedziałem, że tak to będzie wyglądać. Dlatego tak między innymi ustawiłem skład i zmiany. Pierwsze 60 minut wyglądały przyzwoicie, jak grała powiedzmy ta “około” pierwsza jedenastka. Wiemy w jakiej jesteśmy sytuacji. Szukamy 3-4 ludzi do grania, bo po zmianach nasza gra siadła. Ci co byli na meczu to wiedzieli, nie będziemy tego ukrywać. Żeby grać o coś, to trzeba mieć zmienników, którzy wniosą jakość. To są młodzi chłopcy, bo w 2 połowie chyba z 5 młodzieżowców zagrało. W 1 połowie grało 3 młodzieżowców i wyglądało to dość przyzwoicie, bo rywale mieli tylko 1 sytuację, a gole strzelali, dopiero po zmianach.

- Zbudowany jestem tymi 60 minutami, a nad resztą trzeba pracować, trzeba ściągnąć ludzi do grania. Ja się nie załamuje, wiem co temu zespołowi jest potrzebne. Mam nadzieję, że razem z zarządem i prezesami pójdziemy jedną drogą i ściągniemy przynajmniej trzech wartościowych graczy.

Jest nadzieja na te transfery?
- Prezes rozmawia, ja rozmawiam i chcemy kogoś ściągnąć. Mam nadzieję, że to się szybko uda zrobić. Pomysł na tę drużynę mamy. Tylko w jedenastu grać się nie da. Budujemy ten zespół od początku, a mimo to, po dwóch tygodniach pierwsze 60 minut dobrze wyglądało. Były sytuacje, było utrzymanie się przy piłce, kontrataki nam wychodziły, a przy odrobinie szczęścia mogło paść więcej goli. Będziemy pracować, ale musimy ściągnąć zawodników, bo widać, że ten zespół tego potrzebujemy.

Jakie plany na najbliższy tydzień?
- Czeka nas cięższy tydzień, bo tych jednostek treningowych będzie sporo. Zakończymy go sparingiem w piątek lub w sobotę. Wszystko zależy od przeciwnika. Przychodząc do klubu, to nie było nic ustalone, więc teraz tych sparingpartnetów nie jest tak łatwo znaleźć, bo wszyscy sobie już wcześniej terminy zarezerwowali.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Chojniczanka Chojnice, sparing, Adrian Stawski, wypowiedź po meczu, komentarz po meczu, Rozmowa po meczuKomentarze

 1. 12.07.21 11:24 zjs

  Baronie jest pandemia. Polecenia telefonicznie, konsultacje on-line.

 2. 12.07.21 08:13 baron

  prezes widmo.

 3. 12.07.21 00:34 chodi

  Panie trenerze , robić swoje a tam gdzie potrzeba wzmocnienia to nie brać byle kogo tylko sprawdzone nazwiska. Wierzę w Pana i ten zespół , powodzenia !

 4. 11.07.21 10:54 jaro12

  Trener z silnym charakterem.Pytanie tylko, czy starczy mu zapału?Jak narazie musi kleić z przysłowiowego g...a bat.bat.Powodzenia panie trenerze.

 5. 10.07.21 22:22 llpn@tlen.pl

  Znowu siła zaciężna do promocji i po sezonie rozwiążą umowy i pójdą za free do innych klubów. I tak to jest z tymi grajkami co w wywiadach mówi jacy to są oddani dla klubu...

 6. 10.07.21 20:36 DJKS

  *owija

 7. 10.07.21 20:35 DJKS

  Trener z głową na karku, mówi jak jest, nie uwija w bawełnę. Jednocześnie widać jaki bajzel jest w tym klubie po 2,5 roku rządów inwestora z Warszawki...

 8. 10.07.21 19:28 Adass

  Prezes rozmawia czyli kto????? Co za bajzel

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!