Stomil Olsztyn przegrał 1:3 z Chojniczanką Chojnice. Fot. Emil Marecki

Stomil przegrał sparing z Chojniczanką

10.07.21 14:54   kot   21

Stomil Olsztyn przegrał 1:3 w meczu towarzyskim z Chojniczanką Chojnice. Jedyną bramkę dla Stomilu zdobył Wojciech Reiman z rzutu karnego.

Początkowo spotkanie miało się odbyć w Pelplinie, ale boisko kilka dni temu zostało zalane, i sparingowe granie przeniesiono do Nowego Dworu Gdańskiego.

Pierwsze 30 minut spotkania przebiegło pod dyktando olsztyńskiego zespołu. Stomil stworzył sobie kilka sytuacji bramkowej, które kończyły się próbą strzełu. Pod koniec pierwszej części meczu do głosu doszedł zespół z Chojnic. W 45 minucie jednak to Stomil zdobył gola. Po kontrze w polu karnym sfaulowany został Łukasz Moneta, a gola z rzutu karnego strzelił Wojciech Reiman.

W drugiej połowie gra Stomilu Olsztyn wyglądała jeszcze dobrze do momentu wprowadzenia zmian w 65 minucie. Potem gra olsztyńskiego klubu się posypała. W odstępie 7 minut (!) Stomil stracił 3 gole!

0:1 - Wojciech Reiman (45 k), 1:1 - Tomasz Mikołajczak (75), 2:1 - Karol Szopiński (77), 3:1 - Artur Pląskowski (82)

Stomil Olsztyn: 12. Krzysztof Bąkowski (60, 92. Jakub Kanclerz) - 25. Damian Ciechanowski (65, 29. Damian Ślesicki), 30. Rafał Remisz, 26. Maciej Dampc (75, 24. Filip Szabaciuk), 17. Jonatan Straus (65, 19. Jakub Tecław) - 7. Aleksander Pawlak, 10. Karol Żwir (65, 21. Kacper Jodłowski), 96. Wojciech Reiman (65, 87. Hubert Szramka), 8. Maciej Spychała (46, 20. Merveille Fundambu), 22. Łukasz Moneta (75, 17. Jakub Banul) - 23. Jakub Mysiorski (46, 55. Simon Offei).