Artykuł

Jonatan Straus. Fot. Łukasz Kozłowski

Jonatan Straus. Fot. Łukasz Kozłowski

Jonatan Straus: Jestem zadowolony z przebiegu pierwszej połowy

10.07.21 18:30   kyn   3  

Stomil Olsztyn przegrał 1:3 w Nowym Dworze Gdańskim sparing z Chojniczanką Chojncie. Po meczu o komentarz poprosiliśmy Jonatana Strusa.

Jak oceniasz sparing z Chojniczanką?
- Patrząc przez pryzmat wyniku - na pewno porażka nas nie zadowala. Jestem zadowolony z przebiegu pierwszej połowy, gdzie graliśmy bardziej optymalnym, wyjściowym składem. Dwie różne połowy w naszym wykonaniu. Pierwsza zdecydowanie na naszą korzyść, byli zawodnicy Stomilu - Damian Byrtek i Sam van Huffel też powiedzieli, że byliśmy zespołem lepszym. Chojniczanka miała problem ze stworzeniem groźnych sytuacji, my mieliśmy ich kilka fajnych i przy lepszej skuteczności powinniśmy mieć prowadzenie do przerwy wyższe. W drugiej połowie dużo zmian, organizacja gry nie wyglądała już na takim poziomie. Przy kolejnych zmianach weszli chłopcy, którzy z juniorów wchodzą do tej dorosłej piłki i zawodnicy testowani i jakość i organizacja gry spadły. Chojniczanka w bardzo prosty sposób, za prosty, stworzyła sobie sytuacje w drugiej połowie. Jeżeli ktoś chce grać w pierwszym składzie Stomilu, to takich bramek nie możemy tracić.Sparingi sparingami, ok, ale jednak nie rozumiem, że w aż tak łatwy sposób, bo zupełnie nieatakowany przeciwnik, zagranie za linię na wcięcie i z dwóch takich samych sytuacji Chojniczanka strzeliła bramki.

Bramka dla Stomilu padła po niezłej kontrze.
- Szybkie wprowadzenie bramkarza uruchomiło bardzo szybkiego Monetę, którego mam okazję znać z lat młodzieńczych z młodzieżowych reprezentacji. To jest bardzo dobry zawodnik i na pewno da wiele jakości w drużynie i będziemy mieli z niego pożytek.

Jak ocenisz pierwsze dwa tygodnie prac z trenerem Stawskim?
- Bardzo solidnie. Przypominają mi się czasy trenerskie trenera Probierza. Bardzo podobny warsztat szkoleniowy, nawet chyba z tym samym profesorem współpracują w okresie przygotowawczy. Jestem pozytywnie tym naładowany i zaskoczony, bo mam dobre wspomnienia. Gdy tak ciężko pracowałem, to w Jagiellonii mieliśmy trzecie miejsce w Polsce, później wicemistrza, także oby ta praca przełożyła się później w lidze, bo pewna bazę tlenową i wytrzymałościową musimy zbudować. Jestem pozytywnie nastawiony, że solidną ekipę zmontujemy w Olsztynie i jeszcze damy radość kibicom.

Zaczyna się krystalizować pierwszy skład?
- Wiadomo, że nie ja jestem od ustalania składu, natomiast trenerzy też nie za wiele mają czasu, żeby budować zespół i wszystko jest robione troszkę na wariackich papierach. Każdy transfer, każdy dopięty zawodnik to dla nas klucz, bo wiele zmian zaszło w Stomilu i drużyna jest na nowo budowana. Mam nadzieję,że w końcu będzie to zbudowane tak, jakby oczekiwali tego kibice. Trzymam kciuki za drużynę, że szybko zbudujemy na chłopakach takich jak Rafał Remisz, Maciek Spychała, ja czy Wojtek Reiman, Ciechanowski, Żwir i Moneta. My musimy być zawodnikami, którzy wezmą to na swoje plecy, tak jak wcześniej brali Jasiek Bucholc, Piotrek Skiba czy były prezes Grzesiek Lech. Teraz my musimy ten zespół trzymać i wokół nas będzie budowana drużyna. Bardzo pozytywnie nastawia się na to, że zbudujemy solidną ekipę.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Jonatan Straus, Rozmowa po meczu, wypowiedź po meczu, komentarz po meczu, sparing, Chojniczanka ChojniceKomentarze

  1. 12.07.21 19:54 Emilozo

    Kapitanem Rafał Remisz.

  2. 12.07.21 13:39 Stomilowcy HG"OO

    Straus na na kapitana w takim razie 🤔?

  3. 11.07.21 18:13 Adass

    Brawo Jonek

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!